Yeni Sezonda Neler Geliyor 2023 | League of Legends

Yeni Sezonda Neler Geliyor 2023 | League of Legends
Bu Yazıyı Puanlayın

Sezon öncesi döneme girilmesi ile birlikte yeni değişiklikler beta ortamına geliyor. Bu değişiklikler ve detayları bir yazı ile resmi site üzerinde yayınlandı. Hemen sizin için kısa bir özet geçelim:

Kimya Ejderi Dönüyor

Kimya ejderi dengesiz yapısı ve oyuncular tarafından sevilmemesi nedeni ile oyundan kaldırılmıştı. Yeni özellikleri ile oyuna geri dönüyor.

  • Kimya Ejderi kesildiğinde artık az miktarda sıvışma ve iyileştirme/kalkan gücü veriyor.
  • Kimya Ruhu’ysa oyunculara belli bir can değerinin altına düştüklerinde ilave hasar kazandırıyor.

Gelişmiş Kimya ormanı ise şu şekilde:

  • Saçartohumlar artık menzilindeki birimleri iki kat uzağa savuruyor.
  • Can Erikleri, Takviye Erikleri’ne dönüşüyor. Onları tüketen oyuncular artık yavaşlamıyor ve her zamanki iyileştirmenin yanı sıra biraz ilave kalkan da kazanıyor.
  • Keşif Çiçeği, Avcı Çiçeği’ne dönüşüyor. Bu bitkiler isabet aldıklarında artık çevrelerindeki küçük dairesel bir alanı ve isabet aldıkları yönün tersinde kalan koni şeklindeki bir alanı açığa çıkarıyorlar. Açığa çıkarılan rakip şampiyonlara doğru ilerleyen oyunculara hareket hızı kazandırıyorlar ve açığa çıkarılan totemlerin canını 1’e indiriyorlar.

Orman

Yeni Orman Yoldaşları

Artık ormanda yanınızda gezen dostlarınız olacak. Oyun içinde dükkandan yumurta alıp onu geliştirebileceksiniz. Her bir yoldaş ise farklı özelliklere sahip olacak.

  • Noxus Korkedisi*: Bu yoldaş daha agresif bir oyun sergilemeyi düşünen ormancıların gözdesi olacak. Sahibine rakipleri yavaşlatma imkânı ve ilave hasar sunacak.
  • Ixtal Ixemenderi*: Bu yoldaş ön saflarda takımın tankı olarak çarpışmayı düşünen ormancıların tercihi olacak. Sahibine canına bağlı olarak değişen bir kalkan verecek. Kalkan kırıldığındaysa ilave yavaşlatma direnci ve sıvışma sağlayacak.
  • Ionia Bulutgezgini*: Bu yoldaş haritada hızlıca seyahat etmeyi amaçlayan ormancıların favorisi olacak. Sahibine ilave hareket hızı kazandıracak.

Çatışma Mesafesi Göstergesi

Artık ormanda kampları tek tek kesebileceksiniz. İkili orman kampı kesmek artık fiddlesticks, volibear gibi şampiyonlar için mümkün olmayacak. Orman kamplarının maksimum çıkabileceği noktalar belli olacak ve bu oyunculara gösterilecek.

Orman Rotası Önerileri

Artık orman yeni başlayanlara daha uygun olacak. Herhangi bir şampiyon aldığınızda oyun size en başarılı rotayı belirleyip önerecek. Bu öneri sistemi için en iyi oyuncuların istatistiklerini baz alacak. Böylelikle ilk 6 kampı hangi sıra ile gitmeniz gerektiğini bileceksiniz.

Harita Hedefi Oylamaları

Artık harita hedeflerini takım arkadaşlarınızla oylayabileceksiniz. Böylelikle Ejderi alıp almama konusunda takımca bir karara varabileceksiniz.

Sinyaller

Yeni Sinyal Çarkı: Artık 9 farklı sinyaliniz var. 5’i eski: Ping, Geri Çekil, Yoldayım, Yardım Et, Rakip Kayboldu. 4’ü yeni: İttir, Saldır, Savun, Yemle.

Yeni Görüş Çarkı: Görüş Temizlendi, Rakip Görüşü, Görüş Lazım

Totem Sistemi

Artık dost totemler 60 ve 30 saniye kaldığında haritada farklı renklere sahip olacak.

Rakip totemleri ise totem atıldıktan 10 saniye içinde ping’lersiniz ping’iniz totem süresi sonuna kadar kalıcı olacak.

Dizilim Önerileri

Rün sayfaları ve Sihirdar büyüleri şampiyonuz ve rakiplerinize göre başarılı olacak şekilde size önerilecek. Ayrıca oyun içinde yetenek sıranızda benzer şekilde önerilecek. Bu sistem için yüksek seviyeli oyuncuların istatistikleri baz alınacak.

Koridor EXP Güncellemesi

Solo koridoru minyon exp çarpanı %93’den %95’e çıkarıldı.

Adc, support koridoru minyon ilave exp çarpanı %24,73’den %22’ye düşürüldü.

Orta koridorda 14.dakikadan önce kesilen minyonlar bir altın az kazandıracak. Önce topçu minyon daha az kazandırıyordu. Fark 10 altındı. (Şimdi toplam 13 altın).

Yeni ve Güncellenmiş Eşyalar

12 yeni ve güncellenmiş eşya geliyor. Bunlardan biri de asırlık sopa. Asırlık sopa eşyası oyuna geri dönüyor. Detaylar için resmi yazıya bakabilirsiniz.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments