Boş Zamanlar İçin Oyun Tavsiyeleri: AER Memories of Old

Boş Zamanlar İçin Oyun Tavsiyeleri: AER Memories of Old
Bu Yazıyı Puanlayın

AER, uçan adaların arasında hacılık yaptığımız küçük bir oyun. Dinimizin önemli bir karakterinden aldığımız fener yardımı ile geçmişin anılarını gördüğümüz ve hacılık yolculuğumuz sırasında bu dünyaya neler olduğunu öğrendiğimiz ufak da bir hikayesi mevcut.

Auk isimli baş karakterimizle başladığımız yolculukta feneri alıp hacılığa başlıyoruz. Bilge yaşlı amcamız bize yardım edip ne yapmamız gerektiğinden bahsediyor. Öncelikle ileride deniz fenerinin altında bir aile olduğundan ve onların yanına gitmemiz gerektiğinden bahsediyor.

Elbette bir sorun var. Bu dünya uçan adalardan oluşuyor. Geçmiş çağlarda büyük bölünme sonrasında dünya parçalara ayrılmış ve uçan adalar haline bürünmüş. İnsanlar ise ruhsal hayvanları haline bürünerek bu adalar arasında seyahat edebiliyor.

Auk ise bir kuşa dönüşen. Bu sayede uzak adalara da rahatlıkla gidebiliyor. Ki zaten bulunduğumuz zaman içinde başka bir kişinin şekil değiştirdiğini görmediğimiz için çok da önemli bir ayrıntı değil bu.

Ailenin yanına gitmemizle birlikte bize hacılık yolculuğunda sırada nereye gitmemiz gerektiğini anlatıyorlar. Temel amacımız 3 farklı tapınağa gitmek ve içlerinde tamamen gezdikten sonra çıkmak. Bu işlemi tamamladıktan sonra hacılık yolculuğumuz bitmiş olacak.

Ancak daha ilk mağarada feneri almamızla birlikte bir kabus görmeye başlıyoruz. Bir gözün parlamasını.

Bundan sonra adalar arasında kuş şeklimize bürünerek geziyoruz ve fenerimizin yardımı ile önceden buralarda neler olduğunu öğreniyoruz.

Oynanış

Oyunda aslında başlangıç oyuncuları genellikle fark etmemesine rağmen gitmemiz gereken adalar bir ışık sütunu ile belli ediliyor. Yani isterseniz sadece hikayeyi oynayıp hızlıca bitirebilirsiniz.

Işık sütunu dışında NPC’ler de nereye gitmeniz gerektiğini anlatıyor. Onların talimatlarını da dinleyerek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

İsterseniz etrafta dolaşıp tüm haritayı ve tüm geçmişin anılarını da keşfedebilirsiniz. Böylece de oyun süreniz ortalama olarak en fazla 4 saate ulaşacaktır. Eğer hızlıca bitirmek isterseniz 1-1,5 saat içinde biter.

Oyunda temelde 3 anahtar bulma bulmacası ve 3 tapınak mevcut. Anahtar bulma bulmacaları oldukça kısa ve kolayca çözülebilecek tarzda. Bu bulmacaları çözdükten sonra anahtarı alarak, anahtarın tapınağına gidebiliyorsunuz. Tapınağa girdiğinizde ise sizi biraz daha zorlu bir bulmaca bekliyor. Yine de çok da zorlayacak tarzda bulmacalar değiller çünkü oyunun temel amacı keşif hissi zaten.

Bu tapınaklarda dolaşmayı bitirdikten sonra tapınağın ruhları ile karşılaşıp onlardan birer tablet parçası alıyoruz. Bu tablet parçaları ile amacımız kötülüğü hapisinden çıkmadan durdurmak. Elbette tüm bu işlemlerin sonunda oyunumuz oldukça kısa bir sürede bitiyor.

Yine de oyun sonunda da sadece uçarak etrafta dolaşmak; manzara ve müziğin tadını çıkarmak sizin elinizde. Oyunun genel çizim tarzı oldukça düz olmasına rağmen görselliğin doğru kullanımı ile harika manzaralar elde edilmiş.

Siz de geçmişin anılarını takip edip sonuca ulaştıktan sonra dünyanın tepesinde uçmanın keyfine odaklanmayı kesinlikle unutmayın. Oyunun tadı gerçekten orada çıkıyor.

/center>

Bilgiler

Fiyat: 42.00 TL (Epic Games Bedava Dağıtmıştı)

Oyun Türü: Macera, Bağımsız, Keşif, Açık Dünya, Rahatlatıcı, Atmosferik, Kadın Karakter, Uçuş, Tek Oyunculu, Harika Müzik, Üçüncü Şahıs, Deneyim, Doğa, Bulmaca, Renkli, Zengin Hikâye, Öyküleme, 3D Platform, Basit Eğlence, Yürüme Simülatörü

Geliştirici / Yayıncı: Forgotten Key / Daedalic Entertainment

Çıkış Tarihi: Ekim 2017

Oyun Hakkında (İngilizce):

Bir kuşa dönüş ve gökyüzünde uçan adaların hareketli dünyasını keşfet ve deneyimle. Her adımın seni dünyanın sonuna yaklaştırdığı kayıp eski harabelere gir.

Sistem Gereksinimleri:

MİNİMUM:
İşletim Sistemi: Win 7, 8, 10, 64bit
İşlemci: 3 GHz Dual Core CPU
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 560, AMD HD 6870
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 3 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments