Boş Zamanlar İçin Oyun Tavsiyeleri: A Short Hike

Boş Zamanlar İçin Oyun Tavsiyeleri: A Short Hike
Bu Yazıyı Puanlayın

A Short Hike humanoid bir kuşu canlandırdığımız harika pixel grafikleri ile minnoş bir oyun. Kabinimizden çıktıktan sonra annemizle konuşup küçük bir dağ yürüyüşüne başlıyoruz…

Dağ yürüyüşüne başladığımız andan itibaren çevremizde bulunan kişilerle konuşarak buranın nasıl bir yer olduğunu öğreniyoruz. Önemli bilgileri annemizden alıyoruz ama geri kalan her şeyi karıştırmak bizde. Zaten çok fazla kontrol tuşu yok. 8-9 tuş anca, ki bunların yarısı zaten yön tuşu. Yine de bunlarla yapabileceğimiz çok fazla şey var.

Kısacası bir adalar bölgesindeyiz. Ana adada ise devasa bir dağ bulunmakta. Genel amacımız bu dağın zirvesine çıkıp oradan manzarayı izlemek. Tabi elbette oyunda kendinize amaç edinmek sizin elinizde. Sizde etraftaki kabukları toplamanızı isteyen de, sürat motoru ile yarış yapmanızı isteyen de, yeni ürettikleri oyunda sizinle kapışmak isteyen ada sakinleri de bulunmakta.

Ayrıca adaları gezerek kendinize yeni aletler bulmanız da mümkün. Bir sopa, kazma, kürek, olta, kova gibi aletlerin yanında, hazine haritaları, para ve en önemlisi altın tüy bulabiliyorsunuz. Bunlar elbette dağa tırmanışınız sırasında size yardımcı olabilecek aletler ancak bunlar olmadan da çıkmanız mümkün.

Yine de adalarda dolaşıp ada sakinlerine yardım etmek size rahatlatıcı bir atmosfer oluşturuyor. Her yeri keşfedip neler olduğunu görmek istiyorsunuz. Keşfettikçe de altın tüyler biriktiriyorsunuz.

Peki, altın tüy ne? Aslında oyunun en temel mekaniği. Sizin stamina’nız ve double, triple ve daha fazla sıçrayış yapmanızı sağlayan eşya. En basitinden, siz bir kuşsunuz ve ne kadar altın tüy bulursanız havada o kadar kanat çırpabiliyorsunuz. Elbette ardından kanatlarınızı açarak aşağıya doğru yavaş yavaş süzülüyorsunuz.

Etrafta çukurları kazdıktan, tohumları suladıktan, çöpleri topladıktan, tüm hazineleri bulduktan sonra elinizde eğer 7 tane altın tüy oluştuysa (ki son çıkışı da yapmak için 11-12 tane olması daha iyi olur) dağ yolculuğuna başlayabilirsiniz.

Eğer en az 7 tane altın tüyünüz yoksa merkez kamptan 2 taneyi 50’şer altına alabilirsiniz. Ardından üniversite öğrencisi ile konuşup, eğitim masrafları için tanesini 100 altından istediğiniz kadar alabilirsiniz (bu arada eğitim ihtiyacı 500 altın kadar, ona da yardım etmeyi unutmayın). Bunlar dışında diğer kişilerle de konuşarak ve onlara yardım ederek altın tüyler toplayabilirsiniz.

Tüm bunlar bittikten sonra dağın zirvesine doğru yolculuğa başlıyorsunuz. Bir noktadan sonra hava gerçekten soğuyor ve staminanız geri dolmuyor. Dolması için ya bir kaynak suyuna veya sıcak bir kamp alanına ihtiyaç duyuyorsunuz. Buraların da ardından dağın zirvesine de ulaşıp manzarayı da izlemeye başlıyorsunuz. Tabi orada ne olduğunu sizin gidip görmeniz lazım.

Kısaca

Oyun gerçekten hoş ve rahatlatıcı. Kafanızı dağıtmak için oturup birkaç saatte oynayıp bitirebilirsiniz. Pixel grafikleri ile gerçekten başarılı bir görsellik yakalamışlar.

Aynı zamanda uçmanın hissi gerçekten güzel. Oyunda sizi zorlayan çok nadir noktalar var, ancak onlarda çözülmeyecek gibi değil.

Ayrıca oyun bir açık dünya ve hikayenin herhangi bir akış yönü yok. Yani istediğiniz yere gitmek ve istediğiniz görevi yapmak tamamen sizin elinizde. İsterseniz hepsini yapın, isterseniz hiçbirini yapmayın.

Ne tür bir yol seçerseniz seçin en sonunda huzurlu bir şekilde oyunu bitireceksiniz. Şimdiden iyi oyunlar.

Bilgiler

Fiyat: 15.50 TL

Oyun Türü: Macera, Bağımsız, Sevimli, Keşif, Rahatlatıcı, Piksel Grafikler, Doğa, 3D Platform, Yürüme Simülatörü, Basit Eğlence, Harika Müzik, Komik, Tek Oyunculu, Kadın Karakter, Kısa, Açık Dünya, Aile Dostu, Üçüncü Şahıs, Uçuş, Güzel

Geliştirici / Yayıncı: adamgryu

Çıkış Tarihi: 30 Temmuz 2019

Oyun Hakkında (İngilizce):

Hike, climb, and soar through the peaceful mountainside landscapes of Hawk Peak Provincial Park. Follow the marked trails or explore the backcountry as you make your way to the summit. Along the way, meet other hikers, discover hidden treasures, and take in the world around you.

Sistem Gereksinimleri:

MİNİMUM:
İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+ (or later)
İşlemci: Intel or AMD Dual Core at 2 GHz or better
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Intel Graphics 4400 or better
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 400 MB kullanılabilir alan

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments