Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #4 – Toplama Yapmak – Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #4 – Toplama Yapmak – Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black desert online’ın temel yaşam becerisi olan toplamayı öğrenmek oyunda gelişebilmek açısından en önemli gerekliliklerden biri.

Biz de bu konuda şimdiye kadar 3 yazı hazırladık ve yazmaya devam ediyoruz. Siz de eğer o üç yazıyı – #1 – #2 – #3 – okuduysanız ve buraya geldiyseniz hadi hemen devam edelim.

Tüm aletlerimizi aldık, kimya ürünümüz, yemek ve potlarımız da yanımızdaysa hemen yola koyulmamız gerek.

Güzel bir orman bölgesi toplama yapmak için en ideal noktalardan biridir. Çünkü orman bölgeleri ağaç kesmek, sıvı toplamak için ideal bölgelerdir. Ayrıca içinde bolca canavar ve hayvan olacağından et toplama, kan toplama, deri toplama gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer orman bölgesinin yakınında bir dağ da varsa kayalık bölgelerden maden de toplayabilirsiniz. Son olarak su toplamak için ise en ideal nokta tabi ki su kenarlarıdır.

Şimdilik başlangıçta olduğunuzu var sayarsak sizin için en uygun noktalardan biri resimde gördüğünüz bölgeler olacaktır. Su toplamak için ise Heidel bölgesinde bulunan nehirlere gidilebilir.

Bölgeye geldiğinizde öncelikle yapmanız gerekenlerden birincisi uygun aleti elinize almaktır. Örneğin ağaç kesmek istiyorsanız baltanıza sağ tıklayarak ekipman kısmına yerleştirebilirsiniz. Ardından eğer toplama işlemini hızlandırmak istiyorsanız yemeğinizi yiyip kimya ürününüzü kullanabilirsiniz. Böylece toplama işlemi elinizdeki alete bağlı olarak 1-2 saniyeden daha uzun sürmeyen bir hale gelebilir. Ardından “R” ye basarak toplama işlemine başlayabilirsiniz.

Topladığınız eşyalar çıktığında ise yeniden “R”ye basarak itemleri çantanıza atabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda yanına yaklaştığınız toplama nesneleri (Ağaç gibi) toplanabilir hale gelmez, etkileşim tuşu çıkmaz. Bu durumda anlamamız gereken şey ya onun toplanılamaz bir ağaç olduğu (hastalıklı vs.) veya çok yakın zamanda o ağaçtan bir toplama yapıldığı olmalıdır. Aynı şekilde bir ağaç, balıkçı ağı, çalı vs için de bu durum geçerlidir.

Toplama yaparken normalden farklı itemlerin düşmesi de mümkün örneğin burada gördüğünüz gibi bir ticaret eşyası ağaç kesme sırasında düşebilmektedir. Bu tür itemler sadece ticaret sorumlularına satılabilir. Diğer tüccarlar bu itemi almayacaklardır.

Önemli noktalardan biri de çalılardır. Çalılar, meyve ağaçları, çiftlik alanları elle toplanabilirdir. Bunlar için hiçbir alet almanıza gerek yoktur. Ayrıca isterseniz çapa kullanarak daha çok item alma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca gizli bölgelerde gizli toplama öğeleri çıkabilir. Örneğin mantarları bulmak için ormanın derinliklerine girmeniz gerekir veya madenler için maden damarları bulmanız gerekir.

Son toplama ise diğerlerinden biraz farklı. Su çekme otomatik olarak yapılan bir toplama işlemi. Yani sizin sadece gerekli itemleri sağlamanız ve toplamayı başlatmanız yeterli.

Su çekmek için su çekilebilecek bir bölgeye (nehir kenarı gibi) gidin ve su çekme aletinize (boş şişe gibi) sağ tıklayın. Elinizdeki malzeme miktarınca otomatik olarak su çekilecektir. Tabi bu durumda ağırlık limitinizin dolmamasına dikkat edin.

Son olarak toplanılan öğe miktarından bahsederek bitirelim. Nasıl daha çok item düşürebilirsiniz? Toplama yaşam becerisinde başlangıç seviyelerinde toplama başına oldukça az item düşmesine rağmen toplama beceriniz arttıkça çok daha fazla item düşürebilirsiniz. Ayrıca daha nadir itemler düşürme şansınız da artar.

Yeni Başlayanlar için Toplama Rehberlerinin Devamını Okumak İçin

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #1 – Toplama Eşyaları

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #2 – Toplamayı Hızlandırma

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #3 – Enerji Nasıl Yenilenir

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #5 – Toplama Sonrası

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #6 – Daha Çok İtem Toplamak

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments