Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #3 – Enerji Nasıl Yenilenir – Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #3 – Enerji Nasıl Yenilenir – Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black desert online oyununda yeni başlayanlar toplama becerisi ile uğraşmaya başladığında en büyük problemlerinden biri enerji olmaya başlar. Enerjinin nasıl yenilendiğini bilmeyenler için bu büyük bir sorun oluşturabilir.

Öncelikle enerji puanları nasıl kazanılır ondan bahsedelim. Enerjiler genel anlamda bilgi öğrenerek elde edilir. Bilgi gruplarını öğrenmek size belli miktarlarda enerji sağlayacaktır. Bunun anlamı daha çok bilgi grubu daha çok enerji demektir.

Peki nasıl bilgi edinirsiniz? Bilgi edinmek için birçok yöntem vardır. Bunlardan en basiti ise tanımadığınız NPC’ler ile konuşmaktır. Onların yanına gidip konuştukça sizin enerji sınırınızı artmaya başlayacaktır. Ancak enerji artırmak için bir bilgiyi değil bilgi grubunu öğrenmek gerekir. Örneğin bir çiftlik halkının tamamı ile tanışmak sizin enerji sınırınızı artıracaktır.

Ayrıca canavarları öldürerek onlardan bilgi elde edebilirsiniz. Tabi canavarlardan bilgi edinmenin tek yolu onları öldürmek değildir. Ticaret malzemelerini incelemekte size bilgi verecektir. Kısacası bilgi edinmek için birçok yöntem olduğu söylenebilir.

O halde bu sorunu hallettiğimize göre diyelim ki sınırınızı oldukça yükselttiniz (önerilen sınır 300 civarıdır) ama yine de mevcut enerjiniz bitti. Enerjiniz biterse ne yapabilirsiniz? En basit yöntem elbette beklemektir. Eğer üzerinizde herhangi bir etki yoksa her üç dakikada bir enerji yenilersiniz. Ancak bu sadece online olduğunuzda geçerlidir. Eğer oyunu kapatırsanız enerji yenileme hızınız saatte 1’e düşer.

Yine de enerji yenilemeyi hızlandırma yöntemleri de mevcut. Bunlardan en kolayı ise uyumak. Evet Black Desert oyununda uyuyabilirsiniz. Bunun için bir ev almanız ve içine bir yatak kurmanız gerekir.

Eğer bir yatakta uyursanız enerji yenileme hızınız iki katına çıkar. Ancak 1,5 dakikada 1 şeklinde değil de 3 dakikada 2 şeklinde. Ayrıca online olma gerekliliği bu noktada da mevcut. Yani oyuna bağlı değilseniz bu bonusu alamazsınız.

Peki anında enerji artırmayı sağlayan ne var? Öncelikle burada inci ile alınan itemlerden bahsetmeyeceğimi söylemeliyim. Elbette böyle bir oyunda en kolay yöntem gerçek para vererek enerjinizi geri toplamak ama diyelim ki paranız yok veya para vermek istemiyorsunuz.

Bu durumda enerji kazanmak için en iyi yöntem enerji potlarını kullanmak olacaktır. Kısaca dört çeşit enerji potu bulunmaktadır.

Enerji Potu (küçük)

10 enerji yeniler. 10 dakika bekleme süresi vardır. NPC Alustin‘den alınabilir.

Enerji Potu (orta)

20 enerji yeniler. 10 dakika bekleme süresi vardır. NPC Alustin‘den alınabilir.

Enerji Potu (büyük)

30 enerji yeniler. 10 dakika bekleme süresi vardır. NPC Alustin‘den alınabilir.

Enerji Potu (ekstra büyük)

50 enerji yeniler. 10 dakika bekleme süresi vardır. NPC Alustin‘den alınabilir.

Yeni Başlayanlar için Toplama Rehberlerinin Devamını Okumak İçin

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #1 – Toplama Eşyaları

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #2 – Toplamayı Hızlandırma

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #4 – Toplama Yapmak

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #5 – Toplama Sonrası

Yeni Başlayanlar İçin Toplama Rehberi #6 – Daha Çok İtem Toplamak

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments