Yeni Başlayanlar İçin Ticaret Rehberi #6 – Pazarlık Oyunu Kazanma Şansı ve NPC Dostluğu | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin Ticaret Rehberi #6 – Pazarlık Oyunu Kazanma Şansı ve NPC Dostluğu | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

NPC’lerle oynadığınız pazarlık oyununu kazanmanın oldukça basit bir yöntemi var. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere NPC dostluğu. Siz de eğer Ticaret NPC’si ile olan dostluğunuzu yüksek tutarsanız kolaylıkla pazarlık oyununu kazanmaya başlayacaksınız.

1000 düzeyinde bir dostluk pazarlık oyununu ortalama olarak 1-2 oyunda kazanmanıza neden olacaktır. Tabi dostluk düzeyiniz arttıkça pazarlıkta harekette bulunmak için daha çok hakkınız olduğunu da unutmamak gerekir.

Şimdi birazcık NPC dostluğunun nasıl artırılacağından bahsedelim. Bir NPC’ye gittiğinizde sol altta “İlgi Bilgisi Durumu” görünür. Burada diğer NPC’ler, canavarlar, hayvanlar vs olabilir. Bunlardan elde edilen bilgi ile NPC ile sohbet etmeye başlayabiliriz.

NPC ile sohber için “Konuşma”, “2” (Bazı durumlarda başka seçenek olabilir) seçeneğine tıklıyoruz. Konuşma için belli miktarda enerjiniz gideceğini unutmayın.

Ardından konuşmak için sağ altta yer alan resimlere (bilgilere) tıklamaya başlayabilirsiniz. Tabi bunda da belli bir özelliğe göre seçmek en doğrusu.

Bu özellike ise elbette “İlgi Çekme” ve “Beğeni”. “İlgi Çekme” ne kadar %100’e yakınsa, “Beğeni” ise ne kadar yüksekse dostluğunuz açısından o kadar önemli. En uygun konuşma konularını bulduktan sonra “konuşma”ya tıklayabilirsiniz.

Konuşma tamamlandıktan sonra ne kadar dostluk kazandığınızı görebilirsiniz. Sürekli aynı muhabbeti yaparsanız hiç dostluk kazanamayacağınızı da ekleyelim.

Başka bir yöntem ise selamlaşmadır. Konuşma bulamadığınızda NPC’nin yanına gidip “f5” tuşuna basarak selam verebilirsiniz. Neredeyse konuşma kadar Enerji götürmesine rağmen çok az dostluk getirir ancak konuşacak konu bittiğinde işe yarar. Ayrıca bazı NPC’lere hediye de verebilirsiniz.

Şimdi ise pazarlık oyunundan bahsedelim. Ticaret NPC’si ile ticarete başladıktan sonra satış yapacağınız sırada “Pazarlık Oyunu” seçeneği aktifleşir. 5 Enerji vererek Pazarlık Oyununu başlatabilirsiniz.

Ardından yazan metne veya terazinin konumuna göre “Dikkatlice” veya “Cesurca” pazarlık yapabilirsiniz. Ancak unutmayın ki ne kadar bunlara uysanız da hala ticaret NPC’si size inanmayabilir ve pazarlıkta başarısız olabilirsiniz.

Pazarlık başarılı olduktan sonra pazarlık bonusu uygulanır ve ürünlerinizi daha pahalıya satabilirsiniz. Kısacası hepsi bu kadar.

Eğer bu rehber serisinin, diğer black desert online rehber serilerinin, diğer oyun rehber serilerinin devamını istiyorsanız yorum yapmayı unutmayın.

Yeni Başlayanlar İçin Ticaret Rehberi Tüm Bölümler:
1- Katkı Puanı Yatırma
2- Sırtınızda Bir Paket İle Yolculuk Etmek
3- Ticaret Rotası ve At Vagonu İle Ticaret
4- Ağırlık Limiti Artırma
5- Konteynır Ticareti
6- Pazarlık Oyunu Kazanma Şansı ve NPC Dostluğu

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments