Yeni Başlayanlar İçin Ticaret Rehberi #5 – Konteynır Ticareti | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin Ticaret Rehberi #5 – Konteynır Ticareti | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Konteynır ticareti Black Desert Online oyununda ticaret seviyesi kasabilmek için oldukça işlevsel bir yöntemdir. Kısa sürede yüksek seviyeler alabileceğiniz hile gibi bir yöntem olduğunu da belirtmekte fayda var.

Şimdi kısaca konteynır ticaretinden bahsedelim. Depoculardan kiralayabileceğiniz konteynır ile şehir deponuza evinizden de erişimiz sağlayabilirsiniz. Tabi bu da size şöyle bir avantaj sağlıyor. Şehre bağlı çiftliklere konteynır koyarak çantanızda taşımanıza gerek kalmadan ticaret eşyalarınızı taşıyabilirsiniz.

Mantık oldukça basit. Şehirdeki veya köydeki ticaret görevlisinden ticaret eşyalarını alıp depoya koyuyoruz. Ardından şehre veya köye bağlı uzak bir çiftlikte eve gidip konteynırı koyuyoruz ve depodaki eşyaları alıp bağlantı noktası görevlisine satıyoruz.

Böylece arada yer alan yolda çanta takmadan rahatça yürüyebiliyoruz, at sürebiliyoruz. Eşkiya tehlikesi olmadan hareket edebiliyoruz.

Bunun için hızlı bir yolu da sizinle paylaşalım:

  1. Bu yolda konteynır ticaretini şu şekilde yapıyoruz. Öncelikle işaretli tüm bağlantı noktalarına katkı yatırın ve daire içine alınmış iki çiftlikte kendinize birer ev alın.
  2. Velia depocusundan konteynır kiralayın ve konteynırı envanterinizde bulundurun.
  3. Velia’dan ticaret eşyalarını alıp Velia deposuna koyuyoruz. Ne kadar sığdırabilirseniz o kadar hızlı ilerleme kaydedersiniz.
  4. Ardından Heidel’e gidiyoruz ve Heidel’den de ticaret eşyalarını alıp Heidel deposuna koyuyoruz.
  5. Lynch Hayvan Çiftliğindeki eve gidip konteynırı kuruyoruz. İçindeki eşyaları alıp bağlantı noktası sorumlusuna satıyoruz.
  6. Konteynırı geri envanterimize alıp Toscani Çiftliğine geçiyoruz. Buradaki eve konteynırı kurup satış işlemini burada da gerçekleştiriyoruz.
  7. Geri Velia’ya dönüp 3. adımdan itibaren tekrarlıyoruz.

Bu noktada unutmamanız gereken sırtınızda çanta varken konteynıra dokunamadığınız. Yani eğer çiftlikten mal alıp konteynıra koymaya çalışırsanız başarısız olursunuz.

Örneğin eğer Lynch Hayvan Çiftliğinde ticaret ürünü satın alırsanız Alejandro Çiftliğine gidip satış yapmanız gerekmektedir. Bu da hızlı ticaret gelişimini sekteye uğratacaktır.

Bunu yapmadığınız sürece birkaç saat içinde çok hızlı ticaret seviyesi kazanmış olacaksınız. Ardından isterseniz başka yollarla ticarete bakabilirsiniz.

Ayrıca depoya giderken w+q ile yapılan taklayı atabilirsiniz. Böylece sırtınızda ağırlık limitini çok fazla aşan bir eşya varken bile hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Bu yöntemle %165 yakın ağırlıkla bile depoya hızlıca ulaşırsınız. Taklayı düzgün atmak için w+q yaptıktan sonra önce düz pozisyona gelmeli (yeniden q’ya basmalı) ve yine w+q yaparak sürekli tekrarlamalısınız. Dışarda garip görünse de salyangoz hızında gitmekte daha hızlı bir yöntemdir.

Eğer bu rehber serisinin, diğer black desert online rehber serilerinin, diğer oyun rehber serilerinin devamını istiyorsanız yorum yapmayı unutmayın.

Yeni Başlayanlar İçin Ticaret Rehberi Tüm Bölümler:
1- Katkı Puanı Yatırma
2- Sırtınızda Bir Paket İle Yolculuk Etmek
3- Ticaret Rotası ve At Vagonu İle Ticaret
4- Ağırlık Limiti Artırma
5- Konteynır Ticareti
6- Pazarlık Oyunu Kazanma Şansı ve NPC Dostluğu

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments