Yeni Başlayanlar İçin Ticaret Rehberi #2 – Sırtınızda Bir Paket İle Yolculuk Etmek | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin Ticaret Rehberi #2 – Sırtınızda Bir Paket İle Yolculuk Etmek | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black Desert Online oyununda “P” tuşuna basarak veya direkt bir şekilde profilinize ulaşabilirsiniz. Burada ise çeşit çeşit becerilerde seviyenizi görebilirsiniz. Burada yer alan çift kılıcın altında Güç becerilerinin içinde, yine Güç adında başka bir beceriden bahseder. İşte şimdi o beceriden bahsedeceğiz.

Black Desert Online’da nasıl sırtınıza paket alabilirsiniz, nasıl bir çanta taşıyabilirsiniz, nasıl gücünüzü artırabilirsiniz veya diğer deyişle güç becerinizi artırabilirsiniz ve son olarak nasıl ağırlık kapasitenizi artırabilirsiniz?

Güç Becerisi

Hepsinin cevabı ortak, ticaret yapmak. Ticaretin geçen bölümde çok da kar ettirmeyen bir yaşam becerisi olduğundan bahsetmiştik. Ancak ticaretin ağırlık limitinizi artırma gibi ek bir özelliği daha var. Eğer siz de ağırlık limitinizi artırmak istiyorsanız biraz ticaretle uğraşmak sizi amacınıza ulaştıracaktır.

Öncelikle eğer okumadıysanız nasıl ticarete başlayacağınızı anlatan bir önceki yazımızı, yeni başlayanlar için ticaret rehberi – katkı puanı yatırma yazısını, okuyabilirsiniz.

Eğer ticaretle ilgilenmiyor ve sadece ağırlık limiti ile ilgileniyorsanız bu yazımızdan devam edin.

Şimdi Başlayalım

Sırtınıza çanta almanın yolu kısaca bir ticaret sorumlusuna gitmek ve ondan bir ticaret eşyası almaktır.

Ticaret Sorumlusu

Ticaret sorumlusunun yanına ulaştıktan sonra “R” tuşuna basarak etkileşime geçebilirsiniz. Ardından “1” tuşuna veya “Ticaret” seçeneğine tıklayarak ticarete başlayabilirsiniz. Buradan herhangi bir ürün almanız sırtınıza bir çanta veya paket almanıza neden olacaktır.

Ağırlık tamamen konuyla alakasızdır. En hafif ticaret ürünü bile hareketlerinizi kısıtlayacaktır. Bunun için kendi ağırlık sınırınızı geçmeniz gerekmez.

Bu noktadan sonra eğer ağırlık limitinizi artırmak istiyorsanız tek yapmanız gereken karakterinizi bir döngü rotasına bırakıp birkaç saat ekrandan uzaklaşmaktır. Geri döndüğünüzde karakterinizin güç becerisi seviyesi artmış olacaktır. Doğal olarak ilerleyen seviyelerde daha yavaş bir şekilde yükselecektir.

Eğer Ticaret Yapmak İstiyorsanız

Ticaret yapmak istiyorsanız ticaret sorumlularından ağırlık limitinizi ve yer sınırınızı geçmeden olabildiğince çok ürün almanız gerekir. Ardından daha önce bağlantı yaptığınız noktalara sırtınızda çantanızla yürüyüşe çıkmalısınız.

Her şeyi çantanıza yükleyin.

Bağlantı noktası NPC’sine ulaştığınızda onunla ticaret yaparak çantanızdaki tüm ürünleri satabilirsiniz.

Her şeyi satın.

Tabi unutmayın her yerde farklı ürünler satılır,

Farklı ürünler.

Ve bazı ürünlerin seviyesi sizin ticaret becerinizden yüksek olabilir. Şimdilik daha fazla ilerlemeden tek yapmanız gereken bunu sürekli yaparak kâr etmek. İlerleyen rehberlerde daha hızlı ve daha verimli ticaret yöntemlerinden bahsedeceğiz ama şimdilik sırtınızda bir paket ile seyahat etmek rehberinden bu kadar. Hemen sırtınıza çantanızı alın ve harekete başlayın.

Çanta / Paket Görüntüsü

Ayrıca şu da dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Özellikle çanta ile seyahat ederken haritada göreceğiniz kırmızı eşkiya simgelerine karşı dikkatli olunmalıdır. Bu eşkiyalar sadece ticaret eşyası olduğu zaman karşınıza çıkar ve eğer üzerinizde zırh yoksa size ciddi zararlar verebilir. Bu eşkiyaları “M” tuşuna bastığınızda şu kırmızı semboller şeklinde görebilirsiniz:

Eğer bu rehber serisinin, diğer black desert online rehber serilerinin, diğer oyun rehber serilerinin devamını istiyorsanız yorum yapmayı unutmayın.

Yeni Başlayanlar İçin Ticaret Rehberi Tüm Bölümler:
1- Katkı Puanı Yatırma
2- Sırtınızda Bir Paket İle Yolculuk Etmek
3- Ticaret Rotası ve At Vagonu İle Ticaret
4- Ağırlık Limiti Artırma
5- Konteynır Ticareti
6- Pazarlık Oyunu Kazanma Şansı ve NPC Dostluğu

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments