Yeni Başlayanlar İçin İşleme Rehberi #2 – İşlenmiş Taşlar | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin İşleme Rehberi #2 – İşlenmiş Taşlar | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

İşleme yaşam becerisini kasarken bir süre sonra elinizde çok fazla malzeme biriktiğini ve bunları işlemenin saatler sürebildiğini göreceksiniz. Bu işleme sürelerini kısabilmek adına işlenmiş taşları kullanabilirsiniz.

İşlenmiş taşlar her işleme yeteneği için farklı olmak üzere toplam 6 tanedir. İşlenmiş taşı bulunan yetenekler: kesme, sallama, kurutma, öğütme, ısıtma ve süzme.

Uygun İşleme Taşı

Açıkcası işleme taşlarında pek fazla seçenek olduğu söylenemez. Toplamda 3 çeşit işleme taşı bulunmakta. Bunlar Manos, Techthon ve Loggia İşlenmiş Taş.

Bu taşların yanında yazan ekler ise şu yetenekleri belirtmekte: Enerji – Kesme, Göl – Sallama, Güneş – Kurutma, Kuvvet – Öğütme, Lav – Isıtma, Rüzgar – Süzme.

Taşlar size yeteneklerine göre beceri artışı sağlar. Beceri artışı değerleri:
Manos +0 için +5, PEN için 400;
Techthon +0 için +4, PEN için 330;
Loggia +0 için +3, PEN için 280’dir.

Bu nedenle önerim bir önceki kıyafet yazısında da olduğu gibi yeni başladığınız zaman yüksek seviye bir Loggia alıp, yeterince paranız olduğunda TET veya PEN Manos almanız şeklinde.

Yeniden açıklamak gerekirse Loggia itemleri 1x değerinde ise, Techthon itemleri 10x, Manos itemleri 100x değerindedir. Ancak bu kadar fiyat farkı olmasına rağmen beceri farkı ilk seviyelerde çok azdır. Hatta son seviye haricinde farkın açıldığını söylemek yanlış olur.

PEN Loggia itemi +280 beceri artışı sağlarken TET Manos itemi ancak +300 beceri artışı sağlamaktadır. Ancak fiyat farkı Manos itemi için kat kat daha fazladır.

Kısacası iyi bir Loggia itemi size late game’e kadar yeterli olacaktır.

Not: Eğer merkez pazardan almayıp kendiniz artı basmayı düşünüyorsanız İşlenmiş taşların aktifleşebilmesi için 100 dayanıklılıkta olmaları gerektiğini unutmayın.

Not 2: İşleme taşlarını kullanmak için onlara sağ tıklayıp takmanız ve ardından hangi yeteneğe beceri puanı veriyorsa (örneğin kuvvet – kesmeye verir) o yeteneği açıp “toplu işleme” düğmesine basmanız gerekir.

Not 3: Toplu işleme sırasında toplu işleyebildiğiniz malzeme sayısı İşleme becerinizle birlikte artar.

Not 4: Toplu işleme işlemi 60 ile 90 saniye arası sürer ve başarısız olabilme ihtimali vardır.

Şimdilik işleme rehberinden bu kadar devam eden rehberleri takip etmeyi unutmayın
1# Kıyafetler
2# İşlenmiş Taşlar
3# Yemekler, İksirler, Öneriler

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments