Yeni Başlayanlar İçin İşleme Rehberi #1 – Kıyafetler | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin İşleme Rehberi #1 – Kıyafetler | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black Desert Online toplama yaptıktan sonra elinizde biriken malzemeleri düzenleme ve onları daha işlevsel hale getirmek için işleme yaşam becerisini kullanabilirsiniz.

Bu yazıda Black Desert Online oyununa yeni başlayanlar için işlemeden bahsedip başlangıçta neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğim. İlk olarak elbiselerden bahsedeceğim.

Uygun Kıyafetler Alın

Manos Usta, Carta Usta veya Loggia Usta elbiseleri size işleme becerileri sağlar.
Manos +0’dan PEN’e +5, +400 işleme becerisi,
Carta +0’dan PEN’e +4, +330 işleme becerisi,
Loggia +0’dan PEN’e +3, +280 işleme becerisi verir.

Gümüş İşlemeli Usta Elbisesi ise İşleme Exp’si ve İşleme Başarısı oranı sağlar.
+0’da +%5 EXP, +%6 başarı oranı
+5’de +%40 EXP, +%40 başarı oranı verir.

Bu nedenle işlemeye başlarken öncelikle Gümüş İşlemeli Usta Elbisesi almak daha uygun olacaktır. Böylelikle çok daha hızlı seviye atlayabilirsiniz.

İşleme becerisinden usta olduktan sonra Loggia veya Manos Usta elbisesi almanız Carta’ya oranla daha mantıklı olacaktır. Bunun nedeni ise bu üç elbisenin özellikleri ilk seviyelerde birbirine çok yakın olmasına rağmen fiyatları 10 kat artar. Yani Loggia elbisesi 1x birime alınırken, Carta 10x, Manos 100x birime satın alınabilir.

Bu da size daha güçsüz bir ürüne çok daha fazla para vermenize neden olabilir. Bu nedenle eğer Manos TRI veya üzeri almayacaksanız Loggia’nın en az PRI itemini almak kat kat daha ucuzdur. Loggia itemleri PEN olsa dahi çok yüksek fiyatlara satılmazlar. Ayrıca Loggia’nın PEN itemi Manos TET itemi ile neredeyse aynı özelliğe sahiptir.

Bu nedenle Carta itemi alarak 10 kat para vermek yerine iyi bir Loggia alıp yeterli parayı bulduktan sonra en iyi Manos itemini almak en mantıklısıdır.

Şimdilik işleme rehberinden bu kadar devam eden rehberleri takip etmeyi unutmayın
1# Kıyafetler
2# İşlenmiş Taşlar
3# Yemekler, İksirler, Öneriler

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments