Yeni Başlayanlar İçin Avcılık Rehberi #2 – Öneriler | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin Avcılık Rehberi #2 – Öneriler | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Avcılık Black Desert Online oyununda genellikle geri planda kalmış mesleklerden biri. Diğer daha çok para getiren mesleklerin yanından avcılık yapmak bazen çok doğru gelmeyebiliyor. Ama siz de işin eğlence tarafındaysanız belki de para kısmı ile ilgilenmiyor olabilirsiniz. O zaman size hemen avcılık ile ilgili bir iki öneri vereyim.

Tabi, unutmadan, bunu yeni başlayanlar ve hızlıca avcılıkta yükselmek isteyenler için yazıyorum. Yani yüksek seviye avcılık yapanlarla zaten verebileceğim bir önerim yok. Başlayalım:

Önerilen avcılık görevleri takip edin:

“Ortadan Kaybolan Ünlü Avcı” ve devamında gelen 23 görevlik görev dizisi size avcılıkta yüksek seviyelere ulaşmanıza yardım eder. Hatta bu görevlerden birkaç tanesini yaptıktan sonra server’da A seviye bir avcı olacaksınız.

Bu görevler “Dönüş, Sıradaki Efsane ve Av Galası” isimli görevle son bulmaktadır. Görevleri yaparken başlangıçta gerek olmasa da çok kısa sürede güçlü silahlara ihtiyaç duymaya başlayacaksınız. Hatta görevleri tamamlamak için oldukça iyi hazırlanmanız gerekecek.

Ayrıca görevler için bir geminiz de olması gerek. Çünkü ilk görevler dışında tamamı adalarda. Tabi yüzerek de ulaşabilirsiniz ancak bu biraz zor olacağından tavsiye edeceğimi sanmıyorum.

Tekrarlanan avcılık görevlerini takip edin:

“[Günlük] Huzur Veren Balıkçılık” ile başlayan 12 görevlik bir dizi bu da. Yine çoğunlukla adalarda.

İyi ekipmanlar edinin:

Gümüş işlemeli ekipmanların arasında (oyunda en iyi yaşam becerisi exp veren giysi takımları) avcılık için exp bonusu veren bir giysi yok. Bu nedenle avcılık için ya Gümüş işlemeli toplayıcı elbisesi kullanmalısınız, ki bunu karşınızda rakip olacağı için tavsiye etmem veya Manos Avcı Elbisesi, Robeau’nun Avcılık Elbisesi, Loggia Avcılık Elbisesi kullanmalısınız.

Ki bunların içinde Manos avcılık exp’si vermesine rağmen yeni başlayanlar için çok pahalı olacaktır. Bu nedenle en az +10 Loggia Avcılık Elbisesi ile başlayıp yeterince para topladıktan sonra +15 üzeri Manos Avcı Elbisesi almanız en mantıklısı olacaktır. Ancak bu çok pahalı olacaktır. 3 veya 4t gibi bir fiyata TET Manos avcılık almanız mümkün.

Silahlar açısından baktığınızda ise değişik çeşitler yok. Ancak sizin avcılık becerinize göre kullanabildiğiniz silahlar mevcut. Genel yaşam becerisi sağlayan ekipmanlar kullanarak seviyenizden yüksek silahlar kullanabilirsiniz. Böylece avlamakta zorlanacağınız avları bile bu silahlarla indirebilirsiniz.

Bu silahlarda da benzer şekilde en az +6 silahlar alarak ilerlemeniz. En üst seviyeye ulaştığınızda ise +10 silahlar kullanmanız uygun olacaktır.

Sürekli para verip değiştirmenize gerek yok. Zaten çok hızlı yükseleceğiniz için ilk silahtan sonra bile hemen en üst silahı alabilirsiniz. En üst silah Zanaatkar Av Tüfeğidir ve 100m ile 200m arasına (+10) alınabilir.

200 av becerisinden sonra Zanaatkar Av Tüfeği kullanabilirsiniz. Bu av becerisine TRI düzeyinde Loggia takıları ve birkaç küçük avla ulaşabilirsiniz.

Avcılık Yerlerini Bulun:

Avcılık yerleri genellikle dağlarda ve adalardadır. Karada yer alan avlanma yerleri çoğunlukla dağlardır ve bununla ilgili geçen yazımızda biraz bahsettik. Ayrıca adalara çıktığınız da ise sizi çok daha sık yabani hayvanlar beklemektedir. Bu nedenle adalarda avlanmak çok daha etkilidir elbette.

Boss’ları çoğunluğu da adalarda bulunmaktadır. Bu nedenle eğer görevleri yapmadan gidiyorsanız bir anda sizi öldürebilecek güçte avlar görürseniz pek de şaşırmayın.

Ve birkaç küçük bilgi:

Avcılıkta seviye atladıkça normalde elde edemeyeceğiniz itemleri elde etmeye başlarsınız. Becerikli seviyeye ulaştıktan sonra artık bu itemlerle karşılaşmaya başlarsınız. Bu itemler evlerde işlenerek çok daha değerli bir şekilde tüccarlara satılabilir.

Bu itemlerden elde edilecek eşyalar birkaç m fiyatına tüccar npc’lere satılabilir.

Av hayvanları eğer sırtınızda bir zırh yoksa oldukça güçlü olabilirler. Bu nedenle iyi ekipman almadan harekete geçmeye kalkmayın.

Bu kadar:

Sanırım anlatmak isteyeceklerim şimdilik bu kadar. Burada yazan bilgilerle çok kısa sürede server’ınızda adı geçen bir avcı olabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar.

Diğer yazılarımıza bakmayı unutmayın:

Yeni Başlayanlar İçin Avcılık Rehberi
Yeni Başlayanlar İçin Avcılık Rehberi #2 – Öneriler

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments