The Stanley Parable Tüm Sonlar

The Stanley Parable Tüm Sonlar
10/10 - (2 votes)

Stanley Parable seçim yapmaya yönelik bir birinci şahıs keşif oyunu. Anlatıcıya uyarak veya uymayarak oyunu oynayabilirsin. Ki her seçeneği yapmak ise oyunun en eğlenceli tarafı.

Oyunda birbirinden farklı birçok son var. Bazıları oyunun yeniden başlattığı bazıları ise sizin manuel olarak oyunu yeniden başlatmanız gereken sonlar. Şimdi bunları Stanley’in ofisinden başlayarak anlatalım.

İsteksiz Son (Reluctant Ending)

Ofisinizin kapısını siz içerideyken kapatın. Alınabilecek en kolay son.

Ciddi Son (Serious Ending)

Steam’de açılma özelliklerinde “-console” yazın. Oyunu açın ve “sv_cheats 1” yazın. Ciddi (Serious) odaya ışınlanacaksınız. İsterseniz “sv_cheats 1” yazısını iki kere daha yazabilirsiniz. Anlatıcı size farklı hikayeler anlatacaktır.

Beyaz Tahtalı Son (Whiteboard Ending)

Oyunun birkaç kere başka sonlarla bitirdikten sonra rastgele olarak “Mavi Ofis” içinde başlayabilirsiniz. Mavi Ofis içinde başladığınız zaman Oda 426’ya gidin.

Pencere Sonları 1 – Şarkılı Son (Song Ending)

Bilgisayarlardan 434 numaralı olanın sandalyesinin üzerine, ardından masanın, ardından bilgisayarın üzerine çıkın. Eğilerek (ctrl tuşu ile) pencereden çıkın. Anlatıcı size sorduğu soruya “yes” cevabını verin.

Pencere Sonları 2 – Biten Sesli Son (Voice Over Ending)

Bilgisayarlardan 434 numaralı olan sandalyesinin üzerine, ardından masanın, ardından bilgisayarın üzerine çıkın. Eğilerek (ctrl tuşu ile) pencereden çıkın. Anlatıcı size sorduğu soruya “no” cevabını verin.

Cennet Sonu (Heaven Ending)

419 numaralı bilgisayarı aktifleştirin. Oyunu yeniden başlayın. 423 numaralı bilgisayarı aktifleştirin. Oyunu yeniden başlatın. Patronun ofisine girmeden önceki odadaki bilgisayarı aktifleştirin. Oyunu yeniden başlatın. 434 numaralı bilgisayarı aktifleştirin. Oyunu yeniden başlatın. Stanley’nin bilgisayarını aktifleştirin.

Süpürge Odası Sonu (Broom Closet Ending)

Ofisinizden çıkın. Sol kapıdan ilerleyin. Toplantı odasını geçin. Süpürge odasına girin. Konuşma sonlanana kadar bekleyin. Konuşmanın sonlandığına emin olduğunuzda oyunu yeniden başlatın. Aynı yoldan tekrar gelin girebiliyorsanız yeniden girin. Oyunu yeniden başlatın. Aynı yoldan tekrar geldiğinizde süpürge odasının kapısına tahtalar çivilenmiş olacak.

Delilik Sonu (Madness Ending)

Ofisinizden çıkın. Sol kapıdan ilerleyin. Toplantı odasını geçin. Merdivenlere geldiğinizde aşağı inin. Konuşma bitene kadar ilerleyin.

Kaçış Kapsülü Sonu (Escape Pod Ending)

Ofisinizden çıkın. Sol kapıdan ilerleyin. Toplantı odasını geçin. Merdivenlere geldiğinizde yukarı çıkın. Patronun ofisine girmek üzereyken geri çıkın (Anlatıcının sözünü yarıda kestiğinizden emin olun). Tüm yolu geri dönün. Ofisinizin yanındaki açık kapıdan girin. 760 katına kadar çıkın ve karanlığa doğru yürüyün. Karşınıza çıkan kaçış kapsülüne binin.

Müze Sonu (Museum Ending)

Ofisinizden çıkın. Sol kapıdan ilerleyin. Toplantı odasını geçin. Merdivenlere geldiğinizde yukarı çıkın. Patronun ofisine girin. Şifre olarak “2845” yazın. “Escape” yazan yola doğru ilerleyin. Hikaye bitene kadar devam edin.

Patlama Sonu (Explosion Ending)

Ofisinizden çıkın. Sol kapıdan ilerleyin. Toplantı odasını geçin. Merdivenlere geldiğinizde yukarı çıkın. Patronun ofisine girin. Şifre olarak “2845” yazın. “Mind Control Facility” yoluna girin. Bilgisayarı açın (turn on). Geri sayımın dolmasını bekleyin.

Özgürlük Sonu (Freedom Ending)

Ofisinizden çıkın. Sol kapıdan ilerleyin. Toplantı odasını geçin. Merdivenlere geldiğinizde yukarı çıkın. Patronun ofisine girin. Şifre olarak “2845” yazın. “Mind Control Facility” yoluna girin. Bilgisayarı kapatın (turn off). Kapının açılmasını bekleyin. Dışarı adım atın.

Kafa Karışıklığı Sonu (Confusion Ending)

Ofisinizden çıkın. Sağ kapıdan ilerleyin. Açık olan sol kapıdan ilerleyin. Solunuzda bulunan asansöre binin. Anlatıcının kafası karışacak ve hikayenin yolunu bulamayacak. Oyun 5 kere sıfırlanacak. Yolları takip edin. Beşinci sıfırlamanın ardından devam edebilirsiniz.

Güçlü Son (Powerful Ending)

Ofisinizden çıkın. Sağ kapıdan ilerleyin. Düz ilerleyin. Asansöre binin. Asansörden atlayarak intihar edin.

Korkak Son (Cold Feet Ending)

Ofisinizden çıkın. Sağ kapıdan ilerleyin. Düz ilerleyin. Asansöre binin, hareket etmeden inin. Yapacak başka bir şeyiniz olmadığı için intihar edin.

Apartman Sonu (Apartment Ending)

Ofisinizden çıkın. Sağ kapıdan ilerleyin. Düz ilerleyin. Asansöre binin. Asansör sona gelene kadar üzerinde bekleyin. Odaya girin. Telefonu açın. Konuşma bitene kadar apartmanda yaşayın.

Gerçek İnsan Sonu (Real Person Ending)

Bu sonun iki farklı versiyonu vardır. Öncelikle iyi versiyonu ardından kötü versiyonu şu şekilde:

Ofisinizden çıkın. Sağ kapıdan ilerleyin. Düz ilerleyin. Asansöre binin. Asansör sona gelene kadar üzerinde bekleyin. Odaya girin. Telefonun kablosunu çekin. Video bittikten sonra sol kapıdan ilerleyin. Bitine kadar devam edin.

Ofisinizden çıkın. Sağ kapıdan ilerleyin. Düz ilerleyin. Asansöre binin. Asansör sona gelene kadar üzerinde bekleyin. Odaya girin. Telefonun kablosunu çekin. Video bittikten sonra sağ kapıdan ilerleyin. Hikayeye mahvedin. Oyunu zorunlu yeniden başlatmaya götürmek için sağ kapıyı tercih etmeye devam edin. İstediğiniz zaman sol kapıdan geçerek bitirebilirsiniz.

Kırmızı Kapı Sonu (Red Door Ending) – Zending

Ofisinizden çıkın. Sağ kapıdan ilerleyin. Düz ilerleyin. Asansöre binin. Asansörden platforma atlayın. İlerleyin. Kırmızı kapıyı tercih edin. Merdivenleri çıkarak ölene kadar intihar etmeye çalışın.

Oyunlar Sonu (Games Ending)

Ofisinizden çıkın. Sağ kapıdan ilerleyin. Düz ilerleyin. Asansöre binin. Asansörden platforma atlayın. İlerleyin. 3 kere mavi kapıyı tercih edin. Oyunu puanlayabileceğiniz bir bölgeye geleceksiniz. Burada bebeği ateşten koruma oyunu gelecek. Oyunda başarısız olun. Sizi minecraft ve portal gibi oyunların içine atacak.

Sanat Sonu (Art Ending)

Ofisinizden çıkın. Sağ kapıdan ilerleyin. Düz ilerleyin. Asansöre binin. Asansörden platforma atlayın. İlerleyin. 3 kere mavi kapıyı tercih edin. Oyunu puanlayabileceğiniz bir bölgeye geleceksiniz. Burada bebeği ateşten koruma oyunu gelecek. 2+2 saat oynayarak oyunda başarılı olun. İlk 2 saat bebeği, ardından 2 saat bebek ve yavru köpeği koruyun.

Tüm Çözümler İçin Video

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments