Forager Ateş (Fire) Bölgesi Bulmaca Çözümleri

Forager Ateş (Fire) Bölgesi Bulmaca Çözümleri
Bu Yazıyı Puanlayın

Forager oyununda ateş bölgesinde (firebiome) 5 bulmaca, 3 NPC, 1 dikilitaş ve 1 karanlık tapınak adası bulunuyor. Şimdi ateş bölgesinde bulmacaları ve görevleri nasıl çözebileceğinizden bahsedelim.

Bulmacalar:

 • Ateş Tapınağı (Fire Temple): Bu tapınağa girdiğinizde öncelikle merkez odaya gelip (boss odasının önü) sağa doğru ilerleyip mavi anahtarı bulmalısınız.
 • Ardından yeniden merkez odaya gelip soldaki kapıyı anahtar ile açabilirsiniz.
 • Daha sonra geçtiğiniz yerden yukarı çıkarak kırmızı anahtarı bulun.
 • İlk odaya geri dönüp soldaki kapıyı kırmızı anahtar ile açarak yeşil anahtarı alın.
 • Merkez odadan direkt sola giderek yeşil kapıyı da açın ve ateş asasını hazine sandığından alın.
 • Bulunduğunuz yerden aşağı inerek sarmaşıklarla sarılmış kapıyı ateş asası ile yakın.
 • Burada en sağdaki bulmacanın çözümü 2-3-1 6-4-5 şeklinde yazmaktadır. Bunun anlamı en sağdaki bulmacada birinci satırda 3. 1. ve daha sonra 2. kapatın demek. Ardından ikinci satırda 2. 3. ve daha sonra 1. kapatın.
 • Diğer bir bulmaca olarak ise içinde 8 meşale bulunan odaya gidin (merkez odadan bir sola gidip direkt yukarı çıkın) ve tüm sönük meşalelerini ateş asası ile yakın.
 • Son alarak sarmaşıkla kaplanmış tüm odaları dolaşarak boss anahtarını da bularak boss ile savaşın.

Ateş Galaksisi (Fire Galaxy): Eğer buradaki bulmacaya hiç dokunmadıysanız çözümü şu şekilde:

Burada yeşil gördüğünüz yerlere tek bir kere tıklamanız yeterli. Kırmızı yerlere ise dokunmayın. Eğer bulmacaya dokunduysanız online çözücü sitesinden güncel durumunuza göre bir çözüm bulabilirsiniz.

Numaralar Bulmacası (Numbers Puzzle): Bu bulmacayı çözmek için diğer bölgelerden de bazı adalar açmanız gerekiyor. Çöl, mezarlık ve kış bölgesinde de bir adada bu adada olduğu gibi sayılar görülebiliyor. Bu sayılar ise size hangi sıra ile tıklamanız gerektiğini söylüyor. Eğer tek tek bakmakla uğraşmak istemiyorsanız sıralama şu şekilde:

 1. Sol orta
 2. Sağ alt
 3. Sağ üst
 4. Alt Sağ
 5. Alt orta
 6. Sol üst
 7. Sağ orta
 8. Sol alt
 9. Üst orta
 10. Üst sol
 11. Alt sol
 12. Üst sağ

Işıklar Sönsün (Lights Out): Bulmacayı çözmek için birinci satırdan 2.ye, ikinci satırdan 4.ye, üçüncü satırdan 1.ye ve dördüncü sayırdan 3.ye tıklayın.

Ateş Sandıkları (Fire Chests): Eğer buz asasını aldıysanız buz asası ile, eğer almadıysanız üzerlerine bir kova su dökerek sandıkların ateşlerini söndürebilirsiniz.

NPC’ler Görevler:

Büyücü (Wizard): Bu adadaki kuleden belli sürede bir bedava parşömen alabilirsiniz. Ayrıca kulenin içinde bir gizli oda da bulunuyor.

 • Görev 1: 20 Külçiçeği (Cinderbloom) verin. Bu çiçeği ateş bölgesinde bulabilirsiniz.
 • Görev 2: 5 Yıldız Parçası (Star Fragment) verin. Yıldız parşömeni ile yıldız çağırabilirsiniz. Ardından yıldızı kazarak yıldız parçası elde edersiniz.
 • Görev 3: 10 Boşluk Çeliği (Void Steel) verin. Boşluk çeliğini boşluktan elde ettiğiniz boşluk taşı (5 tane), elektronik (2 tane) ve büyük kafatası (5 tane) ile spirit forge’da yapabilirsiniz.

Tapınak (Shrine): Size bedava bir etki verir, ancak sürelidir. İki etkiden birini seçebilirsiniz. Buradaki NPC’nin görevi yoktur.

Mühendis (Engineer): Mühendis yanında bir fabrika ile gelir. Tek görevi vardır ve sizden 10 Kraliyet Çeliği (Royal Steel) ister. Kraliyet çeliği fırında 1 çelik (steel), 1 yakut (ruby), 1 zümrüt (emerald), 1 topaz (topaz), 1 ametist (amethyst) ve 1 kömür (coal) ile yapılır.

Diğer Adalar:

Karanlık Tapınak (Dark Shrine): Kalıcı olarak bir can vererek bir etki veya ödül alabilirsiniz. Ayrıca karşılaşma seçeneği ile ilgili bir başarım bulunmaktadır.

Savaş Dikilitaşı (Combat Obelisk): Etkinleştirdikten sonra düşmanlarla savaştıkça daha çok tecrübe puanı kazanırsınız.

 • Bu yazımızın da sonuna geldik. Soru ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.
 • Tüm Forager yazılarımız için buraya tıklayın.
 • Tüm rehber yazılarımız için buraya tıklayın.

puzzles, türkçe, antik galaksi, kafatası galaksisi, all puzzles, donmuş galaksi, multiplayer, fire temple, ateş galaksisi, ateş tapınağı, antik mezar, apk, ancient tomb, android, a ‘s guide to wild foods, bölüm 1, benzeri oyunlar, boşluk çeliği, boss, bell, boşluk çeliği nasıl yapılır, bottled beetle, big skull, can sungur, crystal cave, coop, cheat codes, cheat engine, crack, cosmic steel, clock puzzle, çan bulmacası, dino egg, desert puzzle, dragon egg, dedelioyunlar, dinozor yumurtası, droid, druid quest, electric puzzle, end, egg, eye statue puzzle, ekşi, electronics, eye statue, evolved, frozen galaxy, final, fire, fire pillars, full gameplay, farm, fast money, gameplay, golden egg, gökkuşağı, ghost, galaxy puzzle, graveyard puzzle, guide, galaxy, hile, hack, how to get dino egg, hell island puzzle, indir, ice temple, ice puzzle, ice galaxy, ice, island puzzle, item id, items, i’m cade, justice league, jelly farm, jester’s quiz answers, joseph, japan, kağıt nasıl yapılır, kraken eye, kristal mağara, kraken’s eye, kafatası labirenti, kraken eye farm, legendary gem, legendary gem farm, lighthouse, low fps, leather, like games, last version download, let’s play, mobile, mod, multiplayer mobile, mods, money farm, music puzzle, mobile apk, nasıl oynanır, nuclear machinery, new update, nuclear, nuclear download, nightshade, nintendo switch, online, obsidian, ost, oyna, oyun indir vip, online multiplayer, one island challenge, obliterator, como baixar o, puzzle, poop farm, para hilesi, puzzles skull, puzzles desert, princess statue, pc, rainbow puzzle, rainbow island puzzle, ring puzzle, review, riddle puzzle, review switch, red island puzzle, radish island, speedrun, skull puzzle, skeleton puzzle, sword gaming, secret rooms, skull maze, stone princess, spirit orb farm, şişede böcek, temple, trainer, tower puzzle, tarzı oyunlar, tree sapling, tips, temple desert, update, unlimited resources, upgrade rods, updates 2021, undead puzzle, uranium, uranium farm, unlimited money, u uralte galaxie, void level 1000, void, void steel, void portal, voidstone, void rose, videos, young justice, yogurt, yogurt review, deri nasıl yapılır, 1.bölüm, 1.0.13 apk, 100 save file, 1 trillion coins, 1154 puzzle, 100 days, 1 island challenge, 100, 1, 1 million bank, 2021, 2 player, 2021 ep 1, glitches 2021, guide 2021, playthrough 2021, update 2021, review 2021, 372 puzzle, 30 fps, 372 island, 3 bells, 3d, ep 3, episode 3, desert puzzle 372, 4 pillar puzzle, 4.1.9 indir, 4 skull pillars, 4.1.8, island puzzles 4 pillars, 11 5 4, 500 poop, krone 580, 5.0, 5.0.0 download, fire temple 6 switches

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments