The Stanley Parable Tüm Başarımlar

The Stanley Parable Tüm Başarımlar
Bu Yazıyı Puanlayın

Stanley Parable seçim yapmaya yönelik bir birinci şahıs keşif oyunu. Anlatıcıya uyarak veya uymayarak oyunu oynayabilirsin. Ki her seçeneği yapmak ise oyunun en eğlenceli tarafı.

The Stanley Parable’ın tüm sonlarına dair daha önce bir yazı yazmıştık. Şimdi de tüm başarımları nasıl elde edebileceğinizi yazalım dedik.

Bazı oyuncular oyunlardaki tüm başarımları – tüm achievement ‘leri almadan rahat edemiyor. Ki siz de öyle bir oyuncuysanız The Stanley Parable sizi birazcık üzebilir çünkü bazı başarımlarını almak gerçekten çok zaman istiyor, bayağı bayağı çok zaman.

The Stanley Parable oyununda toplam 10 başarım bulunmakta. Bunları en kolaydan en zora sıralayıp nasıl yapılacağını açıklayalım.

You Can’t Jump (Zıplayamazsın)

Başarımı alana kadar boşluk (space) tuşuna basarak zıplamaya çalışın. Oyunda böyle bir mekanik olmadığı için başarısız olacaksınız ama bir başarım kazanacaksınız.

Welcome Back (Tekrar Hoşgeldin)

Oyunu biraz oynadıktan sonra kapatıp yeniden açın.

Achievement (Başarım)

Ayarlar menüsünde bulunan Ekstralar menüsünde Achievement (Başarım) seçeneğini kapatın ve yeniden açın.

Beat the Game (Oyunu Yen)

Anlatıcının talimatlarını takip ederek oyunu Özgürlük (Freedom) sonu ile bitirin.

Click On Door 430 Five Times (Kapı 430’a Beş Kere Tıkla)

Kapı 430’a gidip 5 kere tıklayın. Anlatıcı başarımı gördüğünüzü fark edecek ve size bu başarımı vermek istemeyecek. Sonunda ikna olup vermeye karar verecek ama bunu vermek için sizi biraz da uğraştırmak isteyecek. Kapıya tıkladıktan sonra başarımı alana kadar anlatıcının talimatlarını takip edin.

8888888888888888

Patronun masasının arkasında bulunan kontrol panelinde yer alan 8 tuşuna, başarımı alana kadar (8 kere), tıklayın.

Unachievable (Başarılamaz)

İşte birbirinden tuhaf başarımlar kısmına geldik. Buradan itibaren başarımlar gittikçe tuhaflaşacak. Bu da onlardan ilki.

Unachievable başarımını kazanmak tamamen rastgeledir. Bunu almanız için hiçbir yöntem yok. Tabi resmi olarak yok. Eğer bu yazıyı okursanız göreceğiniz gibi bu başarımı çözmek amacıyla birçok kişi uğraşmış ve tersine mühendislik yapılarak bir kod üretilmiş. Ancak bunu yapımcının onaylamadığını hatırlatmak isterim. Normal şartlar altında bu başarımı almak tamamen rastgele olması gerekiyor. Yani sizin “başarmamanız”.

Yine de hile kodlarına (bu yazımızda buraya nasıl ulaşacağınız “ciddi son, serious ending” altında yazdık) “_u” veya “~u” yazarsanız bu başarımı elde edebilirsiniz. Tabi yapımcı önlemini hala almadıysa.

Commitment (Taahhüt)

Herhangi bir salı gününün tamamında, yani 24 saat boyunca, The stanley parable oynayın.

Garanti olması için pazartesinin son saatlerinden çarşambanın ilk saatlerine kadar oyunu açık bırakabilirsiniz.

Speed Run (Hızlı Koşu)

4 dakikadan kısa sürede Özgürlük (Freedom) Sonuna ulaşın.

Öncelikle patronun odasında anlatıcı konuşmasını bitiremeden 2845 yazın. Anlatıcı size sakinleştirici müzik önerecek. Bundan sonra oyunu iki kere daha bitirirseniz anlatıcı artık bu kısımları biliyorsun diyerek kapıya şifreyi girmeden geçmene izin verecek.

Bunu yaptıktan sonra mavi ofiste başlayana kadar oyunu farklı sonlarda bitirmeniz gerek.

Mavi ofiste başladığınız anda Özgürlük sonuna giden yolları takip edin. Sol kapıdan geçin, merdivenlerden üste çıkın, asansöre binin ve mind control facility’e gelin.

Bu noktada bazı hızlandırmalar yapmanız gerekecek.

İlk iki düğmeye bastığınız anda masaların üzerine çıkıp köprülere atlayarak zaman kazanabilirsiniz. Ardından karşınıza çıkan bilgisayarı kapatıp anlatıcı konuşmayı bitirdiği anda dışarı çıkarak bu başarımı kazanabilirsiniz.

Anlaması da yapması kadar zor olabileceği için bu başarımın yapılış videosunu da şöyle bırakalım.

Go Outside (Dışarı Çık)

Ve sonuncu başarım. Aslında çok basit olmasına rağmen en zor da. Nedeni ise yapmak için 5 yıl gerekmesi.

Bu başarımı alabilmek için 5 yıl boyunca The Stanley Parable oyununu açmayın.

Veya tüm başarımları açmak için olduğu gibi, hile kodlarını kullanabilirsiniz.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments