Legends of Runeterra 2021 Yol Haritası Çıktı – Bandle Şehri Geliyor

Legends of Runeterra 2021 Yol Haritası Çıktı – Bandle Şehri Geliyor
Bu Yazıyı Puanlayın

Riot Games’in kart oyunu Legends of Runeterra’nın 2021 yılının geri kalanında yapmayı planladığı yenilikleri görebileceğiniz 2021 Yol Haritası yayınlandı. Önümüzdeki aylarda gelecek yenilikler oldukça ilgi çekici görünmekle birlikte elbette en önemli yenilik küçük yordle’ların yaşadığı topraklar olan Bandle Şehri’nin geliyor olması.

Yordle’ların şehri olan Bandle Şehri oldukça ilginç bir bölge. Yine de tüm yordle karakterlerin Bandle Şehri bölgesine ait olduğunu söyleyemeyiz. Doğum yerleri muhtemelen Bandle Şehri olsa da birçok yordle Runeterra evreninin farklı farklı bölgelerinde bulunuyor. Aslında Amumu: Shurima, Fizz: Runeterra(Bilgewater), Gnar: Freljord, Heimerdinger: Piltover, Kennen: Ionia, Kled: Noxus, Poppy: Demacia, Ziggs: Zaun bölgesi şampiyonu.

Tüm bu farklı bölgelerde yaşayan yordle karakterleri çıkardıktan sonra geriye sadece 7 tane Bandle Şehirli şampiyon kalıyor (Corki, Lulu, Rumble, Teemo, Tristana, Veigar, Yuumi). Hatta bu 7 şampiyondan da Legends of Runeterra içinde Lulu: Ionia ve Teemo: Piltover/Zaun bölgesinde bulunduğu için geriye sadece 5 adet Bandle Şehrinde bulunan şampiyon kalıyor. Bu kadar az şampiyonla nasıl yeni bir bölge oluşturacakları ise merak konusu. Şu ana kadar var olan tüm bölgeler 7 veya 8 şampiyona sahip ve bu sayı muhtemelen önümüzdeki aylarla birlikte daha da artacak.

Elbette Bandle Şehri ile farklı bir mekanik de oyuna katılabilir ancak bunu önümüzdeki ay gelecek olan güncelleme ile birlikte göreceğiz.

Bandle Şehri’nin gelişinin ardından oyuna eklenmeyen sadece iki bölge kalacak. Bunlar Cho’Gath, Kha’Zix, Vel’Koz gibi şampiyonların bulunduğu Hiçlik (Void) ve Qiyana, Neeko, Rengar gibi şampiyonların bulunduğu Ixtal.

Bunun dışında yol haritasının detaylarını yukarıda bulunan resimden görebilirsiniz. Yine de kısaca özet geçmek gerekirse: daha çok etkinlik, daha çok turnuva, daha çok dereceli ve daha çok genişleme paketi.

Tüm Legends of Runeterra yazılarımızı okumak için buraya,
Tüm League of Legends yazılarımızı okumak için buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments