Yeni Şampiyonlar, Dr. Mundo Güncellemesi, Oylamalar | League of Legends

Yeni Şampiyonlar, Dr. Mundo Güncellemesi, Oylamalar | League of Legends
Bu Yazıyı Puanlayın

Yeni yılın gelişi ile birlikte League of Legends oyununun 2021 yol haritası da paylaşılmış oldu. Şimdi yeni gelecek olan şampiyonlardan, Dr Mundo’nun güncellemesinde ne durumlara gelindiğinden ve yeni güncellenecek şampiyon oylamasından bahsedeceğiz. Hemen başlayalım:

Öncelikle bu videodan 2021 yılı planlarını izleyebilirsiniz. Biz de hemen bunlardan bahsedelim.

İlk başta, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 6 yeni şampiyon çıkacak. Bu 6 şampiyon solo (tek), jungle (orman), adc (hasar taşıyıcısı), support (destek) rolleri için bir ve mid (orta) rolü için iki tane olacak. Mid rolünde olacak şampiyonlardan biri ad (fiziksel hasar) diğeri ise ap (büyü hasarı) olacak.

Ayrıca bu yıl çıkacak olan ilk şampiyon da artık PBE’de yeni orman karakteri Mahvolmuş Kral, Viego:

Aşkı için dünyayı yok etmeye hazır olan kralın ayrıntılarını başka bir yazımızda vereceğiz, takipte kalın.

Diğer taraftan yeni gelecek olan şampiyonlardan üçü ise yine Viego ile alakalı olacak. Viego’nun hikayesel olarak önemli bir karakter olması bunda en büyük etken elbette. Ayrıca Viego için özel Riot Games oyunu da bu yıl içinde çıkmış olacak.

Yeni gelecek olan şampiyonlar:

Solo rolü için yeni bir büyücü dövüşçü karakteri geliyor. Terzilik, dikiş ve makasla alakası olabilecek olan bu şampiyonun Mahvolmuş Kral Viego’nun eşi, sevgilisi Isolde olma ihtimali oldukça fazla gibi görünüyor.

Neşeden bıkmış bir yordle olacağı söylenen bu yeni şampiyon ise orta koridor büyücüsü olacak gibi. Ayrıca şampiyonun tanıtımından dolayı Yuumi’nin ustası olma ihtimali de var.

Şimdilik geleceğini öğrendiğimiz üçüncü karakter ise yeni bir ışık şövalyesi olacak. Bilmeyenler için Lucian ve Senna şu an oyunda bulunan ışık şövalyeleri. Yeni gelecek şampiyon ise Adc (hasar taşıyıcısı) olmasına rağmen Senna gibi başka bir rol için de çok iyi olabilecek. Bildiğiniz gibi Senna normalde Support (destek) olmasına rağmen Adc rolüne de uygundu. Yeni gelecek şampiyonun da belki Orman rolüne uygun olacağını görebiliriz.

Şampiyon Güncellemesi: Dr Mundo

Dr Mundo’nun güncelleneceğini uzun zamandır biliyoruz. Bu süreç için de neler yaşandığını yeni paylaşılan bilgilerle birlikte öğrenmiş olduk.

Gelecek olan güncelleme ile birlikte Dr Mundo’nun deli teması ve istediği yere gitme temasının korunacağını biliyoruz.

Ayrıca karakterin yeni saçı, modelleri ve animasyonları da yayınlandı:

Dr. Mundo’nun güncellemesinde Q ve ulti yetenekleri animasyonları ve kule vuruşu animasyonları ve daha bir çok bilgi paylaşıldı. Hepsini ve diğer ayrıntılı bilgileri okumak için güncelleme yazısına gidebilirsiniz.

Yeni Güncelleme Oylaması

2019 yılında yapılan güncelleme oylaması sonucunda Volibear ve Fiddlesticks şampiyonlarının oyları birbirine çok yakın olduğu için ikisi birden güncelleme almıştı. Ardından Dr. Mundo da bu oylamada bulunan şampiyonlardan biriydi ve o da güncellemesini tamamlamak üzere.

2021 yılında ise yeni güncelleme oylaması ile başlıyoruz. Bu yıl geçtiğimiz oylamanın en az oy alan iki şampiyonu Shyvana ve Nocturne’ün yanına Quinn, Skarner ve Udyr ekleniyor. Ardından oylama yeniden başlıyor.

Sıradaki güncellemenin hangi şampiyon için olacağını şimdi istemci üzerinden oylayabilirsiniz. Ayrıca oylama sırasında şampiyonlara ne tarz bir güncelleme yapılacağını okumayı unutmayın.

Karakterlerle ilgili geliştirme önerileri ayrıntılarını ise buradan okuyabilirsiniz.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments