Yemek Nasıl Yapılır | Genshin Impact

Yemek Nasıl Yapılır | Genshin Impact
10/10 - (1 vote)

Genshin Impact oyununda çok da lazım olmasa da nadir durumlarda yemeğe ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Genellikle diriltme ve can yenileme yemekleri diğerlerine göre daha çok kullanılmakta. Peki Genshin Impact’de yemek nasıl yapılır, hemen anlatalım.

Öncelikle oyunda iki temel çeşitte yemek olduğunu söylemek lazım. Bunlardan biri tarifli, diğeri tarifsiz yemekler.

Tarifsiz yemekler Apple, Sunsettia gibi dışarda topladığınız yemekler ve NPC’lerden satın alabileceğiniz içecek tarzı yemekler olabilir.

Sunsettia

Diğer taraftan tarifli yemekler ise öğrenilen tarifler sonrasında gerekli malzemeleri kullanarak ocaklarda (stove) ve kamp ateşlerinde (campfires) yapabileceğiniz yemeklerdir.

görsel: game8.co

Aynı zamanda bazı yemekler karakterlerden özel bonuslar alır. Her karakter farklı bir yemek için özel bonus etkisine sahiptir. Bunun dışında pasif yeteneği yemekler için bonus vermek olan, Barbara gibi karakterler de vardır.

Fischl özel yemeği Blessed Symphony

Nasıl Yemek Yapılır: tarifli yemeklerin malzemelerini topladıktan sonra herhangi bir ocak ve kampateşi başına gittiğinizde cook (pişir) etkileşimi karşınıza çıkacaktır.

Eğer kampateşi sönmüşse yeniden yakmanız gerekir. Bunun için herhangi bir pyro karakterini kullanabilirsiniz.

Pişirmeye başladıktan sonra istediğiniz karakteri sağ üstten seçebilirsiniz. Böylece bonus sağlayan karakterleri seçebilirsiniz. Eğer karakter seçmezseniz otomatik olarak ilk karakteriniz yemek pişirir.

Ardından pişirmeyi başlatıp en uygun noktada (ortada turuncu olan) durdurmanız gerekir. Eğer turuncu noktada durdurursanız yemeğiniz mükemmel (perfect) olur, sarıda durdurursanız başarılı (success), gride durdurursanız kötü olur.

Son olarak. Tarifli yemekler yıldız seviyelerine göre 5-10-15-20-25 defa yapıldığında ustalıkları açılır ve bu yemekleri direkt olarak yapabilirsiniz. Ancak yaptığınız yemeğin sayılabilmesi için mükemmel (perfect) olması lazım.

Neden yemek yapılır: bonusları almak için. Yemekler dört çeşit etkiye sahiptir. Bunlar can yenileme, diriltme, saldırı ve dayanıklılıktır.

Malzemeler nasıl toplanır: birçok farklı yol var. Bunlar: açık dünyadan toplamak, satıcılardan alınmak ve işlemek.

Satıcılardan tuz, karabiber gibi hiçbir yerden toplanamayan veya işlenemeyen içerikleri de alabilirsiniz. Ayrıca patates, tahıl gibi açık dünyadan toplanabilenler ve un gibi işleme ile yapılanları da alabilirsiniz.

Bu satışları genellikle yemek satıcıları ve genel ürün satıcıları yapmaktadır.

Şimdilik bu rehberden bu kadar. Genshin Impact rehberleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Genshin Impact yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Tüm Rehberleri okumak için ise buraya tıklayın

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments