Yem Nasıl Yapılır | Genshin Impact

Yem Nasıl Yapılır | Genshin Impact
10/10 - (1 vote)

Genshin Impact’te balıkçılık mekaniği ile birlikte Bait (Yem) eşyaları da oyuna eklendi. Yemler oltaya takılarak balık yakalamayı sağlar. Temelde 4 çeşit yem olmasına rağmen özel etkinlikler sırasında bu sayı artabiliyor.

Yem (Bait) Çeşitleri ve Nasıl Yapılırlar

Öncelikle balıkçılığın ilk görevlerini (Exploding Population) yaparak Genshin Impact’ın balıkçılığına giriş yapabilirsiniz.

Fruit Paste Bait: Nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiyi ilk görevle (Exploding Population) birlikte alırsınız. Formülü öğrendikten sonra Crafting Bench üzerinde 1 Wheat ve 1 Sunsettia ile 10 adet Fruit Pasta Bait yapılabilir.

Redrot Bait: Öncelikle en az 3 adet Medaka balığı yakalamış olmanız gerekiyor. Bu balık tüm balık tutma noktalarında bulunur ve Fruit Paste Bait ile yakalanır. Ardından Mondstadt’ın sağ üst tarafında bulunan balık satıcısına giderek Redrot Bait formülü satın alabilirsiniz. Formülü envanterinizde tıklayarak öğrendikten sonra Crafting Bench üzerinde 1 Fowl ve 1 Dendrobium ile 10 adet Redrot Bait yapılabilir.

False Worm Bait: Öncelikle en az 3 adet Medaka balığı yakalamış olmanız gerekiyor. Bu balık tüm balık tutma noktalarında bulunur ve Fruit Paste Bait ile yakalanır. Ardından Mondstadt’ın sağ üst tarafında bulunan balık satıcısına giderek Redrot Bait formülü satın alabilirsiniz. Formülü envanterinizde tıklayarak öğrendikten sonra Crafting Bench üzerinde 1 Slime Condensate ve 1 Berry ile 10 adet False Worm Bait yapılabilir.

Fake Fly Bait: Öncelikle en az 3 adet Medaka balığı yakalamış olmanız gerekiyor. Bu balık tüm balık tutma noktalarında bulunur ve Fruit Paste Bait ile yakalanır. Ardından Mondstadt’ın sağ üst tarafında bulunan balık satıcısına giderek Redrot Bait formülü satın alabilirsiniz. Formülü envanterinizde tıklayarak öğrendikten sonra Crafting Bench üzerinde 1 Horsetail ve 1 Sakura Bloom ile 10 adet Fake Fly Bait yapılabilir.

Şimdilik bu rehberden bu kadar. Genshin Impact rehberleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Genshin Impact yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Tüm Rehberleri okumak için ise buraya tıklayın

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments