Tüm Ascend (Yükseliş) Malzemeleri – Nelerdir / Nasıl Bulunur | Genshin Impact

Tüm Ascend (Yükseliş) Malzemeleri – Nelerdir / Nasıl Bulunur | Genshin Impact
Bu Yazıyı Puanlayın

Genshin Impact oyununda karakterleriniz ve silahlarınız başlangıçta en fazla 20. seviyeye kadar çıkabilir. Adventure Level’iniz (Macera Seviyesi) arttığında artık karakterlerinizi ve silahlarını yükseltebilirsiniz (Ascend).

Yükseltme işlemi sonrasında karakteriniz veya eşyanız bir yıldız alır ve artık onu 40. seviyeye çıkarabilirsiniz. Benzer şekilde 40-50-60-70 seviyede de yükseltme uygulayabilirsiniz.

Ancak her bir yükseliş belli bir miktar Adventure Level ister. İlk Ascension işlemini 15 Adventure Level’de iken gerçekleştirebilirsiniz. Bu seviyeye geldiğinizde artık karakterlerinizi tek tek yükseltebilir ve 40. seviyeye ulaştırabilirsiniz.

Ardından 25 – 30 – 35 – 40 Adventure Level’de karakter ve silahlarınızı sırasıyla 50 – 60 – 70 – 80. seviyeye getirebilirsiniz.

Yeteneklerinizi (Talent) Güçlendirmek (Level Up)

Ascension işlemi gerçekleştirdikçe karakterlerinizin yeteneklerini (Talent) güçlendirebilirsiniz. İlk Ascension’la birlikte karakterinizin bir pasif özelliği açılır. İkinci Ascension’la birlikte ise karakterinizin yeteneklerini güçlendirebilmeye başlarsınız.

Her karakter güçlendirme için farklı bir eşyaya ihtiyaç duyar. Bu eşyaların listesi şu şekilde:

Bu eşyaları haritada bulunan Domain of Mastery’lerden elde edebilirsiniz. Eğer haritadan bulmakta zorlanıyorsanız Maceracı El Kitabı (Adventurer Handbook / Sağ üstte, sağdan üçüncü sırada bulunan defter sembolü) içinde Domain bölmesini açarak tüm Domain’leri görebilir ve konumlarına ulaşabilirsiniz.

Tüm Karakterlerin Ascension Materyalleri

Karakterlerin Ascension Materyalleri ikiye ayrılır. Bunlardan birincisi element boss’undan elde edilenler, ikincisi ise açık dünyadan elde edilenlerdir.

Öncelikle her karakter kendi elementinin boss’undan şu eşyaları almalıdır:

Bu eşyaları da haritada görülen boss’lardan elde edebilirsiniz. Ancak bulmakta zorlanırsanız Maceracı El Kitabından Boss bölümünü açarak tüm bossların konumlarına ulaşabilirsiniz. Eğer boss’u el kitabında görmüyorsanız yukarıdan Mondstat seçeneğini Liyue olarak değiştirmeyi unutmayın.

Açık dünyada bulunan Ascension materyalleri ise şu şekilde:

Toplanan Ascension Materyalleri
Savaş ile Kazanılan Ascension Materyalleri

Her karakter açık dünya malzemelerinden iki tanesine ihtiyaç duyar. Bunlardan biri toplanan biri ise savaşla kazanılan eşyadır.

Bu eşyaları bulmanın en kolay yolu açık dünyada dolaşırken parladığını gördüğünüz her şeyi çantanıza atmak ve gördüğünüz her düşmanı yenmek.

Yine de bu malzemelerde eksiğiniz varsa https://genshin-impact-map.appsample.com/ tarzı harita sitelerini kullanabilirsiniz.

Bu haritada ihtiyacınız olan materyali veya düşmanı işaretleyerek eksik materyallerinizi toplayabilirsiniz.

Tüm Silahların Ascension Materyalleri

Benzer şekilde tüm silahları yükseltmek için şu eşyaları kullanmalısınız:

Bu eşyaları ise haritada bulunan Domain of Forgery’lerden elde edebilirsiniz. Eğer haritadan bulmakta zorlanıyorsanız Maceracı El Kitabı (Adventurer Handbook / Sağ üstte, sağdan üçüncü sırada bulunan defter sembolü) içinde Domain bölmesini açarak tüm Domain’leri görebilir ve konumlarına ulaşabilirsiniz.

Şimdilik bu rehberden bu kadar. Genshin Impact rehberleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Genshin Impact yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Tüm Rehberleri okumak için ise buraya tıklayın

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments