Spiral Abyss Rehberi, Bedava Xiangling | Genshin Impact

Spiral Abyss Rehberi, Bedava Xiangling | Genshin Impact
9/10 - (1 vote)

Bu rehberde oyunun kule zindanı mantığında olan Spiral Abyss nedir? Nasıl Açılır? Nelere dikkat etmek lazım? konularını özetle anlatacağız.

Spiral Abyss Nedir?

Spiral Abyss domein yani zindan ya da dungeon sistemine benzer. Kat başına 3 meydan okuma temizlemeniz gereken 8 kat bulunur. Meydan okumalarda çeşitli düşmanları yenmeniz gerekir. 8 kattan sonra düzenli sıfırlanıp yenilenen 4 kat bulunur. Yani toplamda 12 katlı bir zindan

Her katta 3 aşamayı geçmemiz istenir. Her aşamada 3 taneye kadar yıldız kazanabilirsiniz bitirme sürenize göre. Bu yıldızlar size primogem olarak döner.

Her aşamada 3 güçlendirmeden birini seçmeniz istenir. Bu güçlendirmelerden chamber yazanı yanlızca o aşamayı etkiler. Floor yazan ise o kat boyunca etkilidir.

Spiral Abyss Nasıl Bulunur, Açılır? Musk Reef e Nasıl Gidilir?

Mondstadt cape oath bölgesine gidin.

Çevredeki düşmanları yenin ve etraftaki mavi ruhları (Seelies) yerine götürün. Açılan rüzgardan uçarak yükselip yukarıdaki resimde de gördüğünüz geçide gidin. Bu sizi Musk Reef adasına yani Spiral Abyss’in olduğu yere gönderecek. Sonraki seferlerinizde Doğrudan adaya ışınlanabileceksiniz

Mavi ruhların birisi batıda ki elma ağacının orada. 2. batıda ki tepenin ucunda. 3. ise en kuzey uçurum ucunda sizi bekliyor olacak.

Spiral Abyss için Nelere dikkat etmek lazım?

  • Her katta %… hasar buff ya da debuff etkisi, kritik şansı, gibi elemente göre etkiler vardır. Bunlara dikkat edip girmeniz faydalı olacaktır. Genelde %75 gibi yüksek oranlardır bunlar. Göz ardı etmeyin
  • 4 kişilik parti oluşturmanız gerekir. 5. kattan itibaren 2 tane 4 kişilik parti oluşturmanız istenir. Her kata girmeden önce katın hangi chamber’ında hangi düşmanlar gelecek chamber’lara tıklayarak bakabilirsiniz. First half ilk 4’lü partiniz için second half 2. 4’lü partiniz için mesela:
  • Yine chamber’a tıklayarak yıldız kazanmak için ne kadar süreniz kalarak chamber’ı bitirmeniz gerekir bakabilirsiniz
  • Level faktörüne özellikle dikkat edin. Oyunda rakibinizden düşük level’seniz hasarınız aşırı fazla olsa bile ciddi anlamda hasarınız düşer. Karakter seviyelerinizi yükseltmeye dikkat edin.
  • İlk 8 kat sabit ödüllü ve sabit rakiplidir. 9-10-11-12. kat düzenli yenilenir ve her yenilenmede ödülleri de yenilenir.

Spiral Abyss’de Yapamayacaklarınız.

  • co-op giremeyeceksiniz.
  • Yemek yiyemeyeceksiniz
  • Silah ya da artifact değiştiremeyeceksiniz
  • Peri üyelerinizi kat içindeyken değişemeyeceksiniz

Xingling 3-3 Tamamlandıktan sonra ücretsiz veriliyor

3. kat 3. meydan okumayı tamamladıktan sonra ücretsiz 1 adet xianling karakteri elde ediyoruz.

Tüm Genshin Impact yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Tüm Rehberleri okumak için ise buraya tıklayın

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments