Lingju Pass Geo Bulmacası Nasıl Çözülür | Genshin Impact

Lingju Pass Geo Bulmacası Nasıl Çözülür | Genshin Impact
Bu Yazıyı Puanlayın

Liyue ülkesinin sol tarafında bulunan Lingju Pass sular altında kalmış bir harabe. Elbette bildiğimiz gibi harabe varsa hazine de vardır. Buraya geldiğimizde alanda gezerek toprak sütunlarını etkinleştirip bulmacaları çözmeye çalışıyoruz.

Bu bulmacayı çözerken sadece bedava karakterleriniz varmış gibi anlatacağım. Bu nedenle bulmacaya çözmede size en yardımcı olacak karakterin Amber, Noelle ve Traveler (Anemo) olduğunu söylemem gerek.

Eğer herhangi bir Anemo (Rüzgar) karakteriniz varsa Traveler’ı Geo (Toprak) modundayken bulmacayı çözebilirsiniz. Ancak başka Anemo karakteriniz yoksa Traveler’ı Anemo olarak kullanmanız gerekiyor.

İlk sütun ağacın hemen önünde. Sütunun mührünü kırmak için etrafta bulunan patlayan çiçeklerin üzerine basın ve patlatın. Bunun ardından Geo karakteriniz ile sütunu etkinleştirin.

İkinci sütun harabeye doğru ilerlerken sol tarafınızda. Etkinleştirmek için ağırlık yapan yetenekleri kullanarak basınç mekanizmalarını aynı anda çalıştırmanız gerekmekte.

Ağırlık yapan yetenekler Amber’in tavşanı ve Geo Traveler’in sütun çıkarma yeteneğidir.

Ancak iki basınç mekanizması olduğu için isterseniz birine Amber’in tavşanını koyabilir ve diğerine kendiniz çıkabilirsiniz veya Geo Traveler ile iki sütun çıkarabilirsiniz. Ardından yeniden Geo karakteriniz ile sütunu etkinleştirin.

Üçüncü ise harabelere giderken sağınızda bulunan sütun. Eğer Anemo karakteriniz yoksa Traveler’ı Anemo moduna çevirmelisiniz. Ardından rüzgar gülünü Anemo yeteneği ile çevirdikten sonra Geo karaktere geçerek (Noelle vs.) sütunu etkinleştirmeniz gerekiyor.

Unutmayın zaman sınırı olduğu için hızlı bir şekilde yapmanız gerek.

Dördüncü sütun ise harabelere girdiğinizde karşınıza çıkacak. Bu sütun için bulmaca gerekmediğinden kolayca etkinleştirebilirsiniz.

Ardından geriye döndüğünüzde suyu ortasında sizi yukarı çıkarabilecek bir rüzgar göreceksiniz. O rüzgarın yardımı ile mini uçan adaya çıkarak beşinci ve son Geo sütununu etkinleştirebilirsiniz.

Beşinci sütunu da etkinleştirdiğinizde ödülünüz olarak bir Precious ve iki Exquisite Chest ortaya çıkacak.

İsterseniz harabeleri daha da inceleyerek daha küçük bulmacaları da çözebilirsiniz. Artık oraları keşfetmek de size kalmış.

Şimdilik bu rehberden bu kadar. Genshin Impact rehberleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Genshin Impact yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Tüm Rehberleri okumak için ise buraya tıklayın

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments