Karakterler Nasıl Seviye Atlar | Genshin Impact

Karakterler Nasıl Seviye Atlar | Genshin Impact
10/10 - (1 vote)

Özellikle yeni başlayan bir oyuncuysanız karakterlerin nasıl seviye atladığını ve seviye sisteminin nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Hemen bunu açıklayalım.

Kısaca Level Sistemi

Genshin Impact oyununda genel seviyeniz, karakterlerinizin, silahlarınızın ve artifaktlarınızın seviyeleri birbirinden farklı. Genel seviyeni açık dünyada yaptığınız keşiflerle artarken, karakterlerinizin seviyesi yaptıkları savaşlar ve tecrübe kartları ile artar. Silahlar ve artifaktlarda ise diğer silah ve artifaktları yok ederek tecrübe çıkartırsınız.

Ayrıca oyunda bazı level sınırlamaları vardır. Örneğin 20 seviyeye gelen bir karakter yeniden level atlayabilmek için “yükseliş” (Ascend) yapması gerekmektedir. Benzer şekilde 40, 50 gibi seviyelerde de yükseliş yapılmalıdır. Aynı seviye sınırlamasına silahlar da sahiptir. Artifaktlar ise sınırlarına geldiğinde daha fazla seviye atlatılamazlar.

Karakterler Nasıl Seviye Atlar

görsel: polygon.com

Elbette karakterlerinizi düşmanları öldürerek de seviye atlatabilirsiniz. Ancak yaklaşık olarak 70 düşman kesmek ancak bir tane en düşük seviye tecrübe kartına denk gelmektedir. Bu nedenle 3 tecrübe kartını kullanmak en iyi seçenektir. Bu kartlar: Wanderer’s Advice (1,000 EXP), Adventurer’s Experience (5,000 EXP) ve Hero’s Wit (20,000 EXP).

Bu kartlar sandıkların içinden, zindanlardan ve görevlerden toplanabilir. Ayrıca başka noktalardan da ödül olarak almak mümkündür.

Diğer taraftan 20-40-50 gibi yükseliş seviyelerine geldiğinizde ise daha farklı yükseliş malzemelerine ihtiyaç duyarsınız. Hangi karaktere hangi malzeme ihtiyaç duyduğu konusunda bir listeyi ise başka bir yazıda sizlerle paylaşacağız.

Şimdilik bu rehberden bu kadar. Genshin Impact rehberleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Genshin Impact yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Tüm Rehberleri okumak için ise buraya tıklayın

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments