Genshin Impact Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

Genshin Impact Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler
7/10 - (1 vote)

Genshin Impact geniş bir dünyaya sahip bir açık dünya oyunu. Elbette oyuna yeni başlayan oyuncular ise ne yapacağını bilemeyebiliyorlar. Bu nedenle bazı tavsiyeler almak yeni başlarken oldukça iyi olabilir.

Her şeyi toplayın

Daha sonra tek tek aramamak için gördüğünüz, parlayan her şeyi alın. Böylece hem karakterlerinize, hem de silahlarınıza çok daha rahat bir şekilde seviye atlatabilirsiniz.

Bunun dışında görevler için de bazen ihtiyacınız olan şeyleri cebinizde bulabilirsiniz.

Missing Seelies’ler için Elemental Görüşünüzü Kullanabilirsiniz.

Görsel: polygon.com

Oyunu oynarken bazen havada süzülen küçük ruhlar görebilirsiniz. Bunları evlerine götürerek onlardan hediyeler alabilirsiniz. Ancak eğer başlangıçta evini gördüyseniz kayıp ruhu bulabilmek için elemental görüşünüzü (Elemental Sight) kullanabilirsiniz.

Elemental görüşü mouse’un orta tuşuna basarak aktifleştirebilirsiniz. Ayrıca hareket etmediğiniz sürece elemental görüşünüz aktif kalacaktır.

Boss’ları Bulmak için Maceracının Not Defterini Kullanın

Oyunda birçok güç düzeyine ait boss’lar bulunmakta. Eğer sağ üstte, sağdan üçüncü sırada bulunan defte simgesine tıklarsanız Maceracının Not Defterine (Adventurer’s Handbook) ulaşabilirsiniz.

Defterde “Bosses” sayfasını açarak haritada bulunan tüm bossları, bossların konumunu, seviye durumunu ve eğer boss’un keserseniz elde edeceğiniz eşyaları görebilirsiniz. “Navigate” seçeneğine tıklayarak Boss’un bulunduğu yeri haritanızda işaretleyebilirsiniz.

Yedinin Statülerinde Canınızı Doldurabilirsiniz

Yedinin Statülerine (Statues of the Seven) giderek canınızı hızlıca yenileyebilirsiniz. Böylece yemek yemek veya iyileştiricinizin tüm karakterlerinizi iyileştirmesini beklemezsiniz.

Tüm Amenoculus ve Geoculus’ları Toplamaya Çalışın

Oyuna başladığınızda mini haritanızda bazen dört köşeli yıldızlar görebilirsiniz. Bu yıldızların anlamı o noktada bir amenoculus veya geoculus bulunduğudur. Bu eşyaları yedinin statülerine vererek kalıcı stamina artışı gibi özellikler kazanabilirsiniz.

Ayrıca oyununuzun genel seviyesi de bu şekilde artacaktır. Bu nedenle gördüğünüz anda yaptığınız işi bırakıp ona odaklanın. Elbette önce savaşınızı bitirebilirsiniz.

Wish’lerinizi Dikkatli Harcayın

Oyunun başlangıcında keşfedilecek birçok yer, hazine vs olduğu için hızlıca wish kazanabileceksiniz. Ancak Wish’leri tek tek kullanmayın. Eğer tek tek kullanırsanız garanti 4 yıldızlı eşya çıkarma özelliğini kaybedersiniz.

Ki bu da kesinlikle isteyeceğiniz bir şey değil. Çünkü 3 yıldızlı eşyalar oldukça kolay bulunuyorlar. Önemli olan oldukça çok 4 ve 5 yıldızlı eşya ve karakter bulabilmek. Bu nedenle wish’lerinizi 10’lu paketler halinde kullanın.

Takım Elementlerinizi Dikkatli Düzenleyin

Başlangıçta çok fazla sorun olmasa da, özellikle, bosslarla savaşmaya başlayınca takım element ayarları oldukça önemli olmaya başlıyor. Elbette bosslarını elementlerini bilmek gibi bir şansımız var ve onlara karşı daha kolay bir şekilde savaşabiliyoruz.

Bir boss’a karşı, kendi elementinin büyücüsü ile gitmek sizi büyük bir sıkıntıya sokacaktır. Çünkü boss’lar kendi elementlerine karşı bağışıklıdırlar ve hasar almazlar. Büyücüler ise sadece elementleri ile hasar verebilir.

Veya bir buz boss’una karşı su karakterleri ile gitmek, boss’un sizi sürekli dondurması ve hareket edememenizle sonuçlanacaktır.

Şimdilik bu rehberden bu kadar. Genshin Impact rehberleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Genshin Impact yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Tüm Rehberleri okumak için ise buraya tıklayın

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments