En Verimli İlk Gün Rehberi | Genshin Impact

En Verimli İlk Gün Rehberi | Genshin Impact
Bu Yazıyı Puanlayın

Bu yazımızda oyuna yeni başlayacaklar içi n önemli olduğunu düşündüğümüz ve gördüğümüz 10 tavsiyeden bahsedeceğiz.

Video incelemek isteyenler için Türkçe rehberim:

1) Hesabınız kötü geldiyse reroll düşünebilirsiniz:

Oyunda yeniden hesap açıp adventure rank 7 seviyesine kadar kasmaya reroll deniyor. Bunun özetle sebebi ortalama 40 dakikada bir 30-40 kutu açılımı yapıp iyi karakterler açana kadar hesap denemek.

Oyun size ilk başta bol kutu verir sonra az az verir. Bu yüzden ilk toplu kutu açılımınızda istediğiniz karakter gelmediyse reroll atmayı düşünebilirsiniz. Oyunun ilerisinde zevk almanız için önemli bir etken

Karakter güç sıralamasına buradan bakabilirsiniz.

2) Aldığınız Anemo oculusları Haritada İşaretleyin.

Oyunda nefesinizi arttırmak ve belli ödüller almak için her element ülkesinin kendine göre olan …oculus’ları vardır. Bunları haritanın çeşitli yerlerinde mini haritanızda beyaz yıldız simgenizle görebilirsiniz yanına yaklaşınca.

Bunları toplarken en son kalan bir kaç tane neredeydi sorunu yaşayanlar çok fazla oluyor ve tüm hepsini tekrar dönmeleri gerekebiliyor. Bu sorunu yaşamamak için aldığınız …oculus’ları haritada işaretleminizi öneririm.

Pratik işaret haritası için buraya tıklayabilirsiniz

3) Gördüğünüz Her Şeyi Toplayın.

Oyunda çanta liminitiniz çok geniş ve her malzeme bir yerde işinize yarıyor. O yüzden eliniz ”F” tuşunda olsun ve toplama yapmaya hazır olun her an.

Yönünüzü sırf toplamak için çok çevirmeyin eğer aradığınız belli bir malzeme yoksa ancak yol üstü de her şeyi alın.

4) Enerjinizi (Hilal) Harcayın.

Oyunda hilal şeklinde enerjiniz vardır ve bu 8 dakikada 1 yenilenir. Boss’lara ya da dungeon’lara giderek bu enerjiyi harcayın her zaman. max 120 birikebiliyor buna dikkat ederek harcamalarınızı her fırsatta yapın.

5) Karakter xp kağıtlarını önemli karakterlere kullanın.

Oyunda size bolca xp parşömeni gelecek ancak bunları kullanamayı düşündüğünüz karakterlere saklayın. İleride çok fazla miktarlarda gerekiyor ve kaynağınız azalıyor.

6) Dünyanıza gelmek isteyen tanımadığınız oyuncuları almayın.

Genelde geç yenilenen kaynakları toplamak için rasgele istek atarlar. Tanımıyorsanız izin vermemenizi öneririm.

7) Günlük görevleri açıp yapmaya dikkat edin.

Yaklaşık maceracı seviyesi 12 ile başlayan ve haritada mor işaretle görünen günlük görevleri her gün yapmaya dikkat edin. Çok iyi kaynaklardır. Ödülünüzü maceracı klanına (Adventure guild) gidip almayı unutmayın.

8) Görevleri takip edin

”J” sekmesinde üstte bulunan story ve archon görevlerini takip edin ve geldikçe yapmaya çalışın. Bunlar ana görevlerdir ve dünyaya etkisi büyüktür.

9) Para yatırmak isteyenlere öneri.

Oyunda 5 dolara bir paket bulunuyor. başta 300 primogem sonradan 20 gün boyunca her gün 90 primogem veriyor. Fiyayına göre çok iyi kutu açılımı sağlıyor. Para yatırmayı düşünenlere öncelik bunu öneririm.

10) Rekabete değil keşfedip eğlenmeye bakın

Oyunda en iyi olmaktansa kendi dünyanızın ve oyununuzun tadını çıkarmanızı öneririm. Bu oyun anlık bir koşu gibi değil de uzun bir maraton gibi. Süreklilik için rahat olmaya bakın.

Yazımızın sonuna geldik.

Tüm Genshin Impact yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Tüm Rehberleri okumak için ise buraya tıklayın

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments