Depolar Arası Otomatik Taşıma Nasıl Yapılır? | Black Desert Online

Depolar Arası Otomatik Taşıma Nasıl Yapılır? | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black Desert Online oyununda oyuncuların en büyük sorunlarından biri elbette depo kapasiteleri. Gerek ağırlık ve litre limitleri, gerek yer sayısının azlığı çantada, merkez pazar deposunda ve şehir depolarında önemli sorunlar oluşturabilmektedir.

Özellikle şehir depolarının sadece o şehirde bulunan depo yöneticisine konuşularak ulaşılabildiği, diğer şehirlerden ulaşılamadığı için büyük bir sorun oluşturabilmektedir.

Bunu çözmenin ise oldukça kolay bir yolu var; otomatik taşıma. Black Desert Online oyununda belli bir şehir deposunda bulunan malzemeleri başka bir depoya göndermek çok kolay. O şehirde olmasanız bile şehirden ürünleri kendi bulunduğunuz şehre yollayabilirsiniz. Böylece siz evinizde uğraşırken, balık tutarken veya canavarlarla savaşırken deponuz düzenli bir halde kalabilir ve istediğiniz tüm ürünlere ulaşabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle yapmanız gereken şehir depolarına harcayabileceğiniz para koymak çünkü otomatik taşıma işlemi küçük bir miktar para istiyor. Bunu yapmak için öncelikle şehrin depo yöneticisine gitmeniz gerekiyor:

Ardından 2 tuşuna basarak ambara girmeniz ve envanterinizde bulunan gümüş paralar sembolüne tıklamanız:

Ve istediğiniz miktar para yatırmanız gerekiyor. 1m civarı bir miktar size çok uzun süre yeterli olacaktır.

Bundan sonra istediğiniz konumda taşıma yapmaya başlayabilirsiniz. İster evinizde, ister savaşın ortasında, ister balıkçılık yaparken.

Bunun için eğer depo görevlisi ile konuşuyorsanız “3” “Taşıma” tuşuna basarak, eğer depo görevlisi ile konuşmuyorsanız “M” tuşuna basarak haritayı açtıktan sonra gönderme işleme yapacağınız şehre tıklayıp şehir depo bilgisinin altında yer alan “Taşıma” tuşuna basarak otomatik taşıma emri vermeye başlayabilirsiniz.

Üste yer alan gönder tuşuna bastıktan sonra “Varış Noktası” olarak göndermek istediğiniz depoyu, “Nakliye Yöntemi” olarak mevcut vagonunuzu (aynı anda 6 vagon gönderebilirsiniz) ve deponuzdan belirlediğiniz 20 birimlik eşyayı veya 1500 litrenin altında eşyayı seçerek “Gönder” tuşuna tıklayabilirsiniz.

Eğer iki depo arasındaki bağlantı noktalarına katkı yapmadıysanız nakliye fiyatı 3 katına çıkacaktır.

Bu para deponuza koyduğunuz paradan karşılanacaktır. Artık eşyalarınız hedef şehre doğru yola çıktı. Şimdilik yapmanız gereken beklemek.

Bekleme süresi taşımanın mesafesine göre artar. Ancak sizin koşmanızdan iyidir. Süre bittikten sonra. “M” tuşuna basarak haritadan gönderdiğiniz şehre tıklayın ve ardından deponun altında yer alan “Taşıma” tuşuna tıklayın.

“Durum” seçeneğinin altında ürünlerinizin yanında bulunan “Al” seçeneğine tıklayarak ürünleri vagondan deponuza ekleyebilirsiniz.

Ayrıca “Genel” seçeneğinden altından da tüm ürünlerinizi görebilirsiniz.

Ne İşe Yarar

Eğer yeni başlayan bir oyuncuysanız muhtemelen kendiniz götürerek daha kısa sürede götürebileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ki bu oldukça doğru bir düşünce. Vagonlar ağır ağır hareket etmekteler. Ancak:

-Aynı anda birden fazla yere depo taşımak için,
-Ağırlık limitinizde daha fazla ürünü direkt taşımak için,
-Envanter sınırınızdan daha fazla ürünü direkt taşımak için,
-Siz başka işle uğraşırken deponuzu düzene sokmak için, yanınıza eşya getirtmek için,
-İşçi çalıştırdığınızda, işçilerin ürünlerini bir depoda toplamak için ve daha birçok farklı nedenden dolayı otomatik taşıma oldukça yararlıdır.

Bu nedenle her şehrin deposuna belli bir miktar para bırakarak istediğiniz noktada düzenleme yapabilirsiniz.

Bu rehberden şimdilik bu kadar, bu serilerin devamını istiyorsanız veya anlamadığınız bir nokta varsa veya merak ettiğiniz başka bir konu varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın. İyi oyunlar.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments