Kısakılıç & Kalkan (Shortsword & Shield) Rehberi | Conqueror’s Blade

Kısakılıç & Kalkan (Shortsword & Shield) Rehberi | Conqueror’s Blade
Bu Yazıyı Puanlayın

Kısakılıç & Kalkan kullanırken hangi stat’lar verilmeli? Hangi eşyaları, becerileri kullanılmalı? Kısakılıç & Kalkan’ın nasıl bir oyun tarzı var? Bu yazımızda Conqueror’s Blade için detaylı şekilde Glev silahını inceleyeceğiz.

Kısakılıç & Kalkan Silahı Oyun Tarzı:

Kısakılıç & Kalkan öncelikle ağır zırh kullanılan bir silah türüdür. Bu da sizi bir çok saldırıya karşı çok daha dayanıklı yapar. Oyun tarzı dayanıklılık üstünedir. Oyunun en dayanıklı silah kullanıcısıdır. Birlikleri dağıtmakta ve rakibi rahatsız edip cc’ye sokmakta çok başarılıdır.

Genel olarak rahatsız edici bir dayanıklılık sınıfıdır ama yine de çok hareketlidir. 1v1 de genellikle kaybetmez. Kaçması en zor sınıftır sizi yakalamak için ve uzaktan vurabileceği bir çok beceri mevcuttur.

Birim kesmekte çok başarılı değildir. Tekli hedeflere saldırır genellikle. Alan becerilerinde de hasardan çok alanı yere düşürme, sersemletme gibi özellikler kullanır.


Kısakılıç & Kalkan kullanırken hangi stat’lara (Niteliklere) puan verilmeli?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screenshot_7.jpg

Farklı seçenekler mevcuttur ama öncelik olarak bu silah dayanıklılık silahıdır ve zırhtan vazgeçemezsiniz.

  1. seçenek benimde tercih ettiğim yarı zırh yarı güç puanlamasıdır. Silah zaten dayanıklıdır ve oyundan zevk alabilmek adına belli bir güce de ihtiyaç duyarsınız. Yoksa sıkılabilirsiniz. Hem birim kahraman kesmek için hem de dayanıklılıktan taviz vermemek için görselde ki şekilde puan verebilirsiniz
  2. seçenek 3 zırh 1 güç puanı gitmektir ama pek önermem arada kalmış gibi oluyorsunuz
  3. seçenek ise full zırh gitmek. Bu da tam tank oynamak isteyenler için önerilir.

Kısakılıç & Kalkan Kullanırken Hangi eşyaları Kullanmalıyım?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screenshot_12.jpg

Silah olarak ne kadar iyi olursa o kadar iyi tabi ancak Kısakılıç & Kalkan için saldırı ön planda olmasa da er geç sarı seviye silah elde etmeye çalışmalısınız. Ana hasar eklentileri de kesici olacak olursa daha iyi olur

Zırhlarda da benzer bir durum var tabi ama daha detaylı bir konu da var. O konu da set etkisi. Glev ağır zırh kullanabilir bu yüzden kesinlikle ağır zırh tercih edin öncelikle. Ağır zırhlarda da pazardan ya da üretimle kolayca elde edeceğin nöbetçi zırh setini öncelik olarak kullanmanızı öneriyorum

Yukarıda ki görselden de göreceğiniz 4 parça (başlık, zırh, kolçak, çizme) set etkisiyle çok etkili savunma kazanıyorsunuz. Bu eşyaların normal derecelerini henüz oyunun ilk günlerinden bile elde edebilirsiniz. Eğer oyunda paket aldıysanız ve size gümüş para verdiyse ilk paranızı bu eşyaların en ucuz halleri için kullanabilirsiniz

İleride ise bunları epik ve görselde ki gibi destansı yapmaya çalışın. Sağlık ve kritikten öte zırh vermesi daha faydalı olacaktır zırhların bonus olarak.

Oyunda ayrıca epik derece çok nadir zırhlar var ancak bunların da 4 parçasını elde etmeden nöbetçi setini bozmayın. Yani epik nadir zırhların tek parçası için fazla hırs etmeyin önce silahınıza odaklanın nöbetçi setinizi geliştirdikten sonra.

Kısakılıç & Kalkan hangi becerileri kullanmalı?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screenshot_3.jpg

Becerilerimizden hangilerini nasıl kullanmalıyız özet şekilde anlatalım. 1 ve 2 tane saldırı becerisi ve 1 tane ulti kullanacağız.

Ben görselde ki gibi becerileri tercih ediyorum ve Kısakılıç & Kalkan için kullanıcılar ana kullanım olarak bu becerileri kullanıyor. Bunları tek tek açıklayalım:

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screenshot_4.jpg

Kalkan Hücumu: Kalkanla ileri atılıp sonrasında kılıç darbesi vurduğunuz bir ”dash” becerisidir. Hem ileri hızla atılıp saldırı başlatmaya hem de mesafe kapatmaya yarar ve hasarı iyidir. Ek etki olarak hücum boyunca %90 az hasar alırsın. Tank sınıfa harika bir beceri. Bekleme süresi 20 saniye.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screenshot_5.jpg

Kalkan Fırlat: Kaçan rakipleri kovalamak için bir başyapıttır. Ayrıca düz saldırılarınızda da çok etkilidir. Sizin hareket hızınızı %15 arttırır. Rakibin hızını %50 azaltır 4 saniye boyunca. Kalkanınız ileri gidip geri döner ve 2 aşamada da hasar verir. Bekleme süresi gücüne göre çok kısadır. Bekleme süresi 8 saniye.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screenshot_6.jpg

Ağır zırhlar: En önemli becerilerinizden birisidir. Ufak bir hasar vurur ama bu önemli değil asıl özelliği 8 saniye boyunca %125 hasar azaltma vermesidir. Genellikle gruplara önden girip dağıtmak için kullanılır. Bekleme süresi 24 saniye.

Kısakılıç & Kalkan hangi Ultiyi kullanmalı?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screenshot_2.jpg
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screenshot_1.jpg

Çarpılmış Ultisi: ileriye kalkanınızla sıçrayıp yere atladığınız bir ebceridir. Geniş bir alanı etrafa fırlatırsınız. Bİrim ve kahramanlar yere serilir. Kalkan ya da block durduramaz bu beceriyi. En çok kalabalık birimleri ve kahramanları dağıtmak için kullanılır. %4 savunma verir ve yüksek ezici hasar verir rakibe. Bu ultiyi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum

Kısakılıç & Kalkan Kılavuz Türkçe rehberimizin sonuna geldik. İstediğin başka silahlar için ya da düşüncelerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Birçok yazıyla sizlerle olmaya devam edeceğiz

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments