Glev (Glavie) Rehberi | Conqueror’s Blade

Glev (Glavie) Rehberi | Conqueror’s Blade
Bu Yazıyı Puanlayın

Glev kullanırken hangi stat’lar verilmeli? Hangi eşyaları, becerileri kullanılmalı? Glev’in nasıl bir oyun tarzı var? Bu yazımızda Conqueror’s Blade için detaylı şekilde Glev silahını inceleyeceğiz.

Glev Silahı Oyun Tarzı:

Glev öncelikle ağır zırh kullanılan bir silah türüdür. Bu da sizi bir çok saldırıya karşı çok daha dayanıklı yapar. Normalde ağır zırhlılar biraz miskin olur ancak Glev savaş sanatı sayesinde ağır zırhla beraber hareketli oyun tarzınıza devam edebilirsiniz. Özetle zırhınız fazladır ve yine de hareketlisiniz.

Glev becerilerinde ve normal saldırısında hep alan saldırısı kullanır. Geniş alana saldırı yapmanız özellikle rakip birimlerini keserken size çok avantaj sağlar. Kahramanlarla dövüşte de özellikle grup halinde etkili oluyorsunuz. Özetle oyun tarzı çokça birim kesmek ve gruba yüksek alan hasarlı bir tank olarak destek olmak.

Hasar tipi olarak kesici hasarı baskındır. Ağır zırhlılara o kadar etkili olmasında hafif zırhlılar sizin için tereyağ kesmek kadar kolay olacak. Rakip birimler genellikle orta ve hafif zırhlı olduğundan alan hasarıyla tek vuruşta bile birim kesebilirsiniz. Kalkan kırmakta zorlanırsınız özel beceri kullanmadıkça. Özetle hafif orta ya da zırhsız birimlere ve kahramanlara daha etkili hasarınız var.

Glev kullanırken hangi stat’lara (Niteliklere) puan verilmeli?

Öncelikle Glev çeviklik pek kullanmaz. Bu yüzden benim kendi tecrübelerimden de önerim saldırı için güç kullanmanız. Savunma olarak can üstüne bir dizilim yapmadıysanız ya da zaten normal şartlarda da zırh öneriyorum. Peki neyden ne kadar?

2 güzel yöntem var.

1. si full zırh gitmek. Okçular gibi hafif zırhlı birimleri her türlü rahat kesiyorsunuz alan hasarıyla. full zırh gittiğinizde baya dayanıklı olduğunuzdan az ölüyorsunuz ve dolaylı yoldan daha çok hasar verebiliyorsunuz.

2. si 3 puan güç 1 puan zırh gitmek. Yukarıda ki görsel bu yönteme örnektir. Bu yöntemde çoğu birimi rahat kesebilirsiniz. lord’lara daha fazla vurabilirsiniz ve ağır zırhınız sayesinde zaten yeterli dayanıklılıkta olacaksınız. Benim önerilerim bu şekilde.

Glev Kullanırken Hangi eşyaları Kullanmalıyım?

Silah olarak ne kadar iyi olursa o kadar iyi tabi. Oyunda çok çeşit silah yok ve güce göre sınırlanıyorlar. Özetle Ne kadar yüksek seviye olursa o kadar iyi silah için.

Zırhlarda da benzer bir durum var tabi ama daha detaylı bir konu da var. O konu da set etkisi. Glev ağır zırh kullanabilir bu yüzden kesinlikle ağır zırh tercih edin öncelikle. Ağır zırhlarda da pazardan ya da üretimle kolayca elde edeceğin nöbetçi zırh setini öncelik olarak kullanmanızı öneriyorum

Yukarıda ki görselden de göreceğiniz 4 parça (başlık, zırh, kolçak, çizme) set etkisiyle çok etkili savunma kazanıyorsunuz. Bu eşyaların normal derecelerini henüz oyunun ilk günlerinden bile elde edebilirsiniz. Eğer oyunda paket aldıysanız ve size gümüş para verdiyse ilk paranızı bu eşyaların en ucuz halleri için kullanabilirsiniz

İleride ise bunları epik ve görselde ki gibi destansı yapmaya çalışın. Sağlık ve kritikten öte zırh vermesi daha faydalı olacaktır zırhların bonus olarak.

Oyunda ayrıca epik derece çok nadir zırhlar var ancak bunların da 4 parçasını elde etmeden nöbetçi setini bozmayın. Yani epik nadir zırhların tek parçası için fazla hırs etmeyin önce silahınıza odaklanın nöbetçi setinizi geliştirdikten sonra.

Glev hangi becerileri kullanmalı?

Alan hasarlı becerilerimizden hangilerini nasıl kullanmalıyız özet şekilde anlatalım. 2 tane buff veren, 1 tane aktif koşu, 3 saldırı ve 2 ulti seçeneğimiz var. Ultilerden yanlızca 1 tane seçip ”T” tuşuna koyabiliyoruz diğer becerilerden gönlünüzce 3 tane seçebilirsiniz.

Ben görselde ki gibi becerileri tercih ediyorum aşağıda ise tek tek becerileri açıklayacağım sizlere.

Buff becerilerinden … Özellikle pvp de işe yarar ancak tecrübe ister. Sizi son seviyede 13 saniye sarsılmaz yapar ve rakibe sürekli saldırabilirsiniz. Ölüm maçlarında kullanabilirsiniz. Normal maçlarda da tarzınıza göre güzel bir beceri. Bekleme süresi 20 saniye.

Buff becerilerinden Muharebe Tanrısı son seviyede çevrenizdekilerin ve birimlerin saldırılarını 10 saniye ile %10 arttırır. Özellikle birimlere de saldırı vermesi bu özelliği çok etkili yapar. Bekleme süresi 24 saniye.

Hücum yine tecrübe isteyen bir becerimiz. koşma hızınızı kısa süreliğine çok fazla arttırır. Koşarken beceriye 3 kez basarsanız sonunda bir vuruşta yapar. Kovalamanız gereken kişilere karşı çok etkili. Kaçarken de etkili. Bekleme süresi 17 saniye

Savaş lordu selamı olmazsa olmaz saldırı becerimiz. hem rakibe diz çöktürür hem alan hasarı hem de fazla hasarı vardır. Kısacası bu beceride yok yok. Kesinlikle becerilerinize eklemenizi tavsiye ediyorum. Bekleme süresi 12 saniye.

Kalkan Kıran Saldırı becerisi önce ezici hasar vurarak rakibin kalkanını ya da savunmasını kırar sonrasında ise 2 kez beceri tuşuna basarak kesme hasarı vuran bir vuruş eklersiniz. Zırhlı veya kalkanlı birimlere ve lord’lara karşı etkilidir. Biraz yavaş kalabilir. Bekleme süresi 10 saniye.

Çelikten çember dönerek vurduğunuz saldırı becerisidir. En işlevsel özelliği birimleri rahat ve genişçe öldürmeniz. Birim keserken tercih edilebilecek pratik bir beceri. Bekleme süresi 20 saniye.

Glev hangi Ultiyi kullanmalı?

Uçan Orak sıçrayıp önünüze alan ezici hasarı verir ciddi miktarlarda. Rakibi ve birimlerini yere devirir. Kalkan falan dinlemez dümdüz eder önünüzü. Birim kesmekte de alanı geniş olduğundan çok etkili Bir çok yönden daha kullanışlı olduğundan tecrübelerime dayanarak bu ultiyi kullanmanızı öneriyorum.

Bıçak Yağmuru görünüşte çok daha havalı duruyor ama kullanışta pek pratik olmuyor. uzun sürüyor beceri kullanım süresi. Glev’i döndürerek yürüyorsunuz birkaç saniye özetle. Genellikle takım arkadaşınız rakipleri ve birimlerini yere topluca devirdikten sonra hemen bu beceriyi kullanmak en etkili yoludur. Arkadan sürpriz saldırılarda da etkilidir. Tüm beceri süresi boyunca etkili biçimde vurmaya çalışın bu ultiyi kullanırken. 1v1 de pek etkili değildir.

Glev Kılavuz Türkçe rehberimizin sonuna geldik. İstediğin başka silahlar için ya da düşüncelerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Birçok yazıyla sizlerle olmaya devam edeceğiz

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments