Civilation VI Hangi DLC Alınmalı?

Civilation VI Hangi DLC Alınmalı?
Bu Yazıyı Puanlayın

Civilation VI DLC olarak ek satın alabileceğiniz bir çok seçenek sunar. Hangi DlC, Paketler neler sunar? Öncelikle hangi DLC’ler alınmalı? DLC’lerin içeriği nedir? Gibi sorulara özet genel cevaplar vermeye çalışacağım.

Steam mağaza sayfası

Genel olarak dlc’leri 3 şekilde ayırabiliriz. Gathering Storm, Rise & Fall ve senaryo paketleri. Şunu önden söylememde fayda var dönem dönem bu dlc’ler ve toplu paketleri %75 e varan indirime giriyor steam ve epic üzerinde. Bu yüzden aceleniz yoksa indirimleri beklemeniz daha ekonomik olabilir sizin için.

Platinum paket aldığınızda tüm paketleri topluca ve ekonomik şekilde alabilirsiniz hatta oyunu ilk defa alacaksanız oyun da bu paketin içinde. Eğer oyuna sahipseniz paketi daha ucuz alacaksınız. Eğer tüm paketleri topluca almaya karar verirseniz ayrı ayrı almak yerine Platinum paket tercih edebilirsiniz.

Gathering Storm: Doğal afetler ekler ve bunlarla beraber bir çok mekanik ekler (Örneğin volkan patlaması, sel çevresine zarar verir ancak toprak bereketini de arttırır.) Dünya kongresi ekler bu sayede oylamayla bir çok güçlendirme güçsüzleştirme gibi şeylere karar verilir. Oyun içi bir çok geliştirme içerir, stratejik kaynakların her tur biriktirilip artması gibi. Elektrik sistem baraj sistemi gibi bir çok şey eklenir. Osmanlı da dahil bir çok medeniyet eklenir. Yeni dünya harikaları ekler The Black Death ve War Machine senaryolarını da içerir. Tüneller tren yolları gibi projeler yapabilirsiniz. Özet olarak yazdığımdan belirtmediğim daha bir çok ek içerir.

Tek bir paket almak istiyorsanız bu DLC’yi öneririm hatta oyunu alıyorsanız bence en azından bu paketi de alın çünkü gerçekten oyunu mekanikler açısından harika bir seviyeye taşıyor ve şimdi tam oldu diyorsunuz.

Rise & Fall: Gatherin storm gibi bir çok mekanik ekler ancak öncelik verilmek gerekirse tekrardan belirteyim gathering storm daha dolu dolu mekanikler ekliyor ondan dolayı o daha önceliklidir. Çağ sistemi, Sadakat sistemi ve yönetici sistemi gibi ekelr olur. Tarihte neler yaptığınızı havalı gösteren bir şeridiniz olur. Geliştirilmiş ittifak sistemi var. Birisi çok gelişirse acil durum ilan edilip toplu cephe alınabilir. Özetle böyle

Senaryo paketleri: Size ayrı ayrı ulus ve o ulusla ilgili oyun modları verir. 0 dan günümüze dünyadan modu dışında belli dönem ve olayları oynarsınız. Örneğin Viking çağı ya da Belli bir bölge ve zamanda ki hakim dinin belirlenmesi için bir din savaşı senaryosu gibi. Her paket kendine has bir medeniyet ve senaryo içerir. her ulusla beraber yeni dünya harikaları da eklenebilir. Senaryo paketleriyle gelen medeniyetleri artık normal oyunlarınızda da seçebilirsiniz.

Özetle zaten çok sevdiniz oyunu ve para yatıracaksanız tüm DLC’lerintadı var bunu için de toplu Platinum paket var. Tek Dlc alayım var mı şöyle arada en iyi diyebileceğimiz bir şey = Gathering Storm ve hatta oyunu indirim döneminde alacaksanız bence düz alacağınıza Gathering Storm ile birlikte alın hiç yoktan. Osmanlı medeniyeti de Gathering Storm ile gelen medeniyetler arasında tekrardan hatırlatalım çok soran olduğu için

Bu rehberimizden bu kadar. Düşüncelerinizi ve eklemek istediklerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments