Redento Hacılık Görevi – Tam Çözüm | Blasphemous

Redento Hacılık Görevi – Tam Çözüm | Blasphemous
Bu Yazıyı Puanlayın

Redento öne doğru eğilmiş; elleri, ayakları ve boynunda uzun bir iple haritanın farklı bölgelerinde ortaya çıkan bir hacıdır. Hacılık görevi sırasında yoluna çıkan engeller nedeni ile bizden yardım ister.

Öncelikle Mountains of the Endless Dusk bölgesinde görülen Redento’yu Jondo’dan geçtikten sonra yeniden Mountains of the Endless Dusk bölgesine çıkarak çalıştırdığımız mekanizma sayesinde karşıya geçmesini sağlıyoruz. Mekanizmayı çalıştırdıktan sonra kendisi ile yeniden konuştuğumuzda Fourth Toe Made of Linestone eşyasını bize hediye ediyor.

Redento’nun birinci konumu

Ardından Brotherhood of the Silent Sorrow bölgesinde karşısına çıkan yolun tıkanıklığından bahsediyor. Yoluna devam edebilmesi için yanında bulunan kapıdan girerek odanın diğer tarafından çıkmanız ve yolu engelleyen kayayı kırmanız gerekiyor.

Redento’nun ikinci konumu

Bundan sonra ise Wasteland of the Buried Churches bölgesinde Bridge of the Three Calvaries bölgesine girmeden önceki bölgede yer alıyor. Önünü engelleyen dikenli yoldan bahsediyor. Bu dikenleri üzerine ağaç düşürerek kapatabiliyoruz. Böylelikle Redento yoluna devam edebiliyor. Kendisi ile yeniden konuşarak Little Toe Made of Limestone eşyasını alabiliyoruz.

Redento’nun üçüncü konumu

Yolunu açmamız gereken diğer yer ise Patio of the Silent Steps bölgesinde Mother of Mothers’ın girmeden önceki oda. Bu odada bulunan düşmanları (özellikle Amargura’yı) yendikten sonra kendisi ile yeniden konuşarak son görev eşyası Big Toe Made of Limestone’u da elde edebiliyoruz.

Redento’nun dördüncü konumu

Son olarak, Mother of Mothers bölgesinde yer alan heykelli odaya gidiyoruz. Burada elde ettiğimiz üç eşyayı tespihimize (Rosary Beads) taktıktan sonra statü ile etkileşeme geçerek arkasında yer alan gizli odaya girebiliyoruz. Bu odaya girdikten sonra yanda yer alan hazine ile etkileşime girerek Nail Uprooted form Dirt relic’ini (kutsal emanet) elde ediyoruz. Ayrıca odadan çıkıp yeniden girdiğimizde Redento’nun ölüsü ile karşılaşıyoruz. Buradan da Knot of Rosary Rope elde ediyoruz. Ve böylece Redento’nun hacılık görevi tamamlanmış oluyor.

Redento’nun beşinci konumu

Bu yazıda yer alan tüm görseller blasphemous.fandom.com adresinden alınmıştır.
Diğer Blasphemous rehber yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Diğer tüm rehber yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments