Chalice of the Inverted Verses Görevi Kolay Yollar, Ödül | Blasphemous

Chalice of the Inverted Verses Görevi Kolay Yollar, Ödül | Blasphemous
1/10 - (1 vote)

Chalice of the Inverted Verses görevi sizden üç farklı yaratık kesmenizi ister ancak bu görevi yaptığınız sırada ölmemeli veya herhangi bir ışınlanma yöntemini kullanmamalısınız. Haritanın oldukça farklı bölgelerinde olan bu üç yaratık sizi pek zorlamasa da tek can ile bu kadar yoldan geçmek zorlayacaktır.

Görev çözümü

Öncelikle Linen of Golden Thread ve Three Gnarled Tongues Relic’lerine ihtiyacınız var. Tüm Relic’leri nasıl elde edeceğinizi anlatan yazımız burada. Ayrıca haritanın neredeyse tamamını açmış olmanız da işinize büyük oranda yarayacaktır.

Desecrated Cistern’in üst tarafından bulunan asansör boşluğundan aşağı atlamalısınız. Üzerine düştüğünüz odun sizi durduracaktır. Ardından sola gitmeye devam ederseniz. Elinde bir kadeh tutan heykel ile karşılaşacaksınız. İşte amacımız duvarda bulunan resimlerdeki yaratıkları keserek kadehi doldurmak. Bu nedenle kadehi heykelin elinden alın.

Bu noktada en iyi seçenek öncelikle resmi solda bulunan Sleepless Tomb yaratığını bulunduğu odaya ışınlanmak ardından yaratığı keserek Lionheart isimli resmi sağda bulunan yaratığı kesmek ve son olarak resmi ortada bulunan Phalaris yaratığını kesmek.

Bu yaratıklar:

  • Sleepless Tomb: the Sleeping Canvases bölgesinde
  • Lionheart: the Wall of the Holy Prohibitions bölgesinde
  • Phalaris: the Mountains of the Endless Dusk (bu bölgedekiler önerilir) bölgesinde ya da Echoes of Salt bölgesinde bulunur.

Bu nedenle yapacağınız yolculuk şu şekilde olmalıdır. Öncelikle Sleeping Canvases bölgesine ışınlanmalısınız (sol tarafta bulunan ışınlama yerine). Bu noktada eğer odaya en son sol taraftan girmediyseniz Sleepless Tomb yaratığı oluşmaz. Eğer emin değilseniz veya sağ taraftan girdiğinizi hatırlıyorsanız öncelikle odanın sol tarafından çıkın ve yeniden girip canınızı yenileyin.

Böylece yaratık avına başlayabilirsiniz. Öncelikle odanın sağına giderek Sleepless Tomb’u kesin. Kadehinizin bir kısmının dolduğunu söyleyen bir uyarı alacaksınız (eğer almadıysanız yeniden kesmeniz gerekebilir).

Ardından Lionheart için the Wall of the Holy Prohibitions’a çıkmalısınız. Bu yolculuk için Library of the Negated Words, Mother of Mothers ve Archcathedral Rooftops’ı kullanmalısınız.

Wall of the Holy Prohibitions ışınlayıcısının iki solunda bulunan odada sizi Convent of Our Lady of Charred Visage’a götüren bir teleferik sistemi bulunmaktadır. Bu teleferiği kullanıp çıktıktan sonra hızlıca asansörü kullanarak Albero’ya kadar inebilirsiniz. Eğer kısa yolları açtıysanız Albero’nun alt katından Desecrated Cistern’dan geçerek Mountains of the Endless Dusk’a ulaşabilirsiniz. Bu odada Phalaris keserek Desecrated Cistern asansörüne geri dönebilirsiniz.

Yine asansör boşluğundan atlayarak ilk görevi aldığımız odaya ulaşabilirsiniz. Kadehi yeniden yerine koyarak ilerideki kapıyı açabilirsiniz. Bu görevin sonucunda ise son yetenek geliştirme bölümünün kapısı açılmış olacaktır.

Tüm harita, sağ tıklayıp yeni sekmede açarak daha geniş halini görebilirsiniz.

Kısa yol tam çözüm videosu:

Önermesek de Bug kullanarak tam çözüm videosu:

Bu yazıda yer alan tüm görseller blasphemous.fandom.com adresinden alınmıştır.
Diğer Blasphemous rehber yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Diğer tüm rehber yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments