Yeni Başlayanlar İçin İşleme Rehberi #3 – Yemekler, İksirler, Öneriler | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin İşleme Rehberi #3 – Yemekler, İksirler, Öneriler | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black Desert Online oyununda işleme yapmaya başladığınızda elbette yanınızda işlemeyi hızlandırma, işleme olasılığını artıma ve işleme exp’sini yükseltme eşyaları olması gerekir.

Böylece çok daha kısa sürede usta seviyesine ulaşabilir ve çok daha iyi şekilde para kazanmaya başlayabilir veya istediğiniz eşyaları elde edebilirsiniz.

Unutmayın işleme becerinizi artırmak daha çok, çeşitli ürün üretmenizi ve toplu işleme sırasında daha çok ürünü aynı anda işlemenizi sağlar. Bu sayede normalde 10 malzeme ile üretebileceğiniz bir ürünü 1 ürünle üretmeye başlayabilirsiniz. Bu da elbette size oldukça büyük bir kar sağlayacaktır.

Yemekler

Toplam 2 temel, 4 çeşit yemek size işleme becerisi sırasında yarar sağlar. Bunlar:

Fıstıklı Kızartılmış Pirinç ve İştah Açıcı Fıstıklı Kızartılmış Pirinç: İşleme başarı oranınızı %3 artırır.

Tarifi: 4 Fıstık (ancado iç limanının sağında yer alan çiftlikte bulunabilir), 6 Teff (birçok bölgeden toplanabilir), 2 Tarçın (Tarif’in sağında bulunan çiftlikten toplanabilir), 2 Tuz (aşçıdan satın alınabilir).

Yapmak için Aşçılık seviyeniz Çırak Lv. 6 olması gerekmektedir.
Eğer Aşçılık seviyeniz Profesyonel Lv. 6 ise küçük bir ihtimalle gelişmiş yemek yapabilirsiniz.

Kuskus ve Geleneksel Kuskus: İşleme başarı oranınızı %3 artırır.

Tarifi: 1 Fereke Yılan Yahnisi, 6 Teff Un Hamuru, 3 Küçük Hindistan Cevizi, 4 Sebze (Domates, Paprika, Balkabağı, Lahana veya Zeytin)

Yapmak için Aşçılık seviyeniz Becerikli Lv. 6 olması gerekmektedir.
Eğer Aşçılık seviyeniz Zanaatkar Lv. 6 ise küçük bir ihtimalle gelişmiş yemek yapabilirsiniz.

Ayrıca: Balina Eti Salatası, Taze Balina Eti Salatası, Sute Çayı, Sağlıklı Sute Çayı, Çeşitli Aperatif, Çeşitli Aperatif (gelişmiş) size sırası ile 75, 90, 90, 110, 90 ve 110 dk boyunca 10, 15, 8, 8, 5 ve 5 fazladan yaşam exp’si sağlamaktadır.

İksirler

İşleme becerisine direkt etki eden iksir veya kimya malzemesi bulunmamaktadır. Ancak Zaman İksiri, Akıcı Zaman İksiri, Çabukluk Parfümü iksirleri size sırasıyla 5, 8 ve 20 dk süre boyunca 10, 15 ve 20 fazladan yaşam exp’si sağlar.

Öneriler

Etkinlik zamanlarını takip ederek daha çok işleme becerisi bonus etkisi veren yemekler ve iksirler bulabilirsiniz. Bunları kullanarak çok daha hızlı bir şekilde yükselebilirsiniz.

Eğer hızlıca seviye atlamak istiyorsanız toplu işleme yapın. Ancak toplu işleme yapacağınız zaman taşlara ihtiyaç duyarsınız. Bunun için elbette bir yazımız var. Ayrıca taş dışında ağırlık limitinizin fazla olması gerekmektedir. Veya:

Süt gibi oldukça hafif işleme malzemelerini kullanabilirsiniz. Tabi bunun için de bir yazımız var. Süt oldukça hafif olduğu için binlerce yanınızda bulundurabilirsiniz ve işlerken sadece bir taneye ihtiyaç duyduğunuz için bayağı uzun süreliğine afk olarak işleme yapabilirsiniz. Elbette bunu toplu işleme taşı, iksir ve yemekle destekleyerek çok kısa sürede Usta seviyesine gelebilirsiniz.

Şimdilik işleme rehberinden bu kadar devam eden rehberleri takip etmeyi unutmayın
1# Kıyafetler
2# İşlenmiş Taşlar
3# Yemekler, İksirler, Öneriler

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments