Yeni Başlayanlar İçin Çiftçilik Rehberi #5 – Genel Bilgiler | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin Çiftçilik Rehberi #5 – Genel Bilgiler | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black Desert Online oyunu yeni başlayanlar için çiftçilik rehberinin bu yazısında gübre, korkuluk, işçilerle çiftçilik, tırtıl ve ince dal, gizemli tohum yapma, çiftçilikten para kazanma konularından kısaca bahsedeceğim. Hemen başlayalım:

Gübre

Oyunda üç çeşit gübre bulunmaktadır. Bunlar inorganik, yanürün ve organik gübredir. Gübreler belli süreler boyunca tohumlarınızın gelişme hızını artıracaktır. Daha kısa sürelerde ürün elde etmek için kullanabilirsiniz.

İnorganik Gübre: 5 Tahıl, 3 Kaliteli Tahıl veya 1 Yüksek Kaliteli Tahıl kurutularak elde edilir (Tahıl: Buğday, Arpa, Patates, Tatlı Patates, Mısır).

Yanürün Gübresi: 3 İnorganik Gübre ve 2 Karbonat sallanarak elde edilir.

Organik Gübre: 1 Yanürün Gübresi ve 2 Damıtılmış Su veya 2 Saf Su sallanarak; 1 Yanürün Gübresi ve 3 Deniz Suyu veya 3 Nehir Suyu veya 3 Çamurlu Su veya 3 Temiz Su Şişesi sallanarak elde edilir.

Korkuluk, Su Yolları, İşçilerle Çiftçilik

Tüm bunları tek başlık altında kullanmamın nedeni önermememden dolayı. Korkuluk ve Su Yolları çoğunlukla gerekli değil zaten. Sadece bazı nadir durumlarda kullanmanız gerekiyor. Yeni başlayanlar için tamamen gereksiz zaten.

İşçilerle çiftçilikte ise eğer amacınız çiftçilik exp’si kasmak ise zaten kullanmamanız gereken bir yöntem. Çünkü işçiler size çiftçilik exp’si kazandırmıyor. Yine de para kazanmak için çiftçilik yapıyorsanız boşta kalan işçilerinizi çitlerinize bakması için gönderebilirsiniz.

Tırtıl ve İnce Dal

Tırtıl

Tırtıl ve İnce Dal çiftçilikte bakım yaparken en çok elde ettiğimiz ürünler. Tırtıl ve İnce Dalın ne işe yaradığını, ne olduğunu merak edenler için bahsetmek gerektiğini düşündüm.

Kısaca: hiçbir işe yaramazlar. NPC’lere satın gitsin.

İnce Dal

Gizemli Tohum

Gizemli Tohum

Gizemli tohum nasıl yapılır hemen bahsedelim. Gizemli tohumlar çiftçilikte bakım yaptığımız sırada rastgele düşerler.

Gizemli tohum ile herhangi bir özel tohumu sallarsanız o tohumun bir adet gizemli tohumundan elde edersiniz. Örneğin 1 Özel Acı Biber Tohumu ve 1 Gizemli Tohum sallanırsa 1 Gizemli Acı Biber Tohumu elde edilir.

Beş Gizemli tohum ile herhangi bir büyülü tohumu sallarsanız o tohumun beş adet gizemli tohumundan elde edersiniz. Örneğin 1 Büyülü Acı Biber Tohumu ve 5 Gizemli Tohum sallanırsa 5 Gizemli Acı Biber Tohumu elde edilir.

Gizemli tohumları ekmek için en az seviye 1 zanaatkar çiftçi olmanız gerekir. Gizemli tohumlar normal tohumun 5 katı alan kaplar ve 7 katı ürün verir. Bu nedenle çiftçilik exp’si kasmak istiyorsanız önermem. Ancak para kasmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Öneri Site

İngilizce bilenler için bu siteye giderek hangi tohumun nerede daha iyi yetiştiğini, hangi tohumdan ne kadar kâr edebileceğini gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Eğer çiftçilikten para elde etmek istiyorsanız bu site tam sizin için.

Böylece yeni başlayanlar için çiftçilik rehberi tamamlandı. Diğer rehber serilerinde görüşmek üzere. Devam eden rehberleri takip etmeyi unutmayın:

  1. Çitler
  2. Tohumlar
  3. Yer Seçimi
  4. Hızlı Çiftçilik Seviyesi
  5. Genel Bilgiler

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments