Yeni Başlayanlar İçin Çiftçilik Rehberi #3 – Yer Seçme | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin Çiftçilik Rehberi #3 – Yer Seçme | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black Desert Online oyununda çiftçilik yaparken 4 farklı şeye ihtiyacınız vardır. Bunlar çit, tohum, yer ve zaman. Çiftçilik rehberinin üçüncü yazısında yer seçmeden ve önerilerimden bahsedeceğim.

Yer Seçme

Kuracağınız çit için yer seçerken tohumunuz için en iyi olan koşullardaki yerleri ararsınız. Böylece çiftçiliğin daha hızlı gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için “M” tuşuna basıp haritayı açtığınızda sol üstte gördüğünüz seçeneklerde dünya haritasının sıcaklık, nem, su durumları gibi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler çiftçilik yaparken içinize yarayacak bilgilerdir.

Ancak bunların genel detayına girmekle uğraşmak uzun sürecektir ve yeni başlayanlar için gereksizdir. Bu nedenle bu filtrelerin çiftçilik için olduğunu bilmeniz yeterlidir ve elbette isterseniz karıştırıp kullanabilirsiniz. Veya elbette daha kolay bir yöntemle, sezgilerinize güvenebilirsiniz.

Çit kurarken diğer önemli noktalardan biri çitinizi güvenli bir bölgeye veya yola kuramazsınız. Yani çitiniz bir savaş bölgesine kurulmak zorundadır. Ancak merak etmeyin diğer oyuncular sizin çitlerinizi göremez ve onlarla etkileşime giremez. Bu nedenle istediğiniz yere çitinizi kurabilirsiniz.

Öneriler

Çiftçilikten para kazanmak veya çiftçilik seviyenizi geliştirmek istiyorsanız nem, sıcaklık, su gibi detaylara girmenize hiç gerek yok. Oyunun genel haritasında bunu engelleyen bir durum yok.

Ayrıca genel kurallar gerçek hayatın basitleştirilmiş haline benzediği için sezgilerinize güvenerek de yer seçimi yapabilirsiniz. Yani güneşli, yakınlarında nehir olan bir yerin muhtemelen verimi iyidir ve çiftçilik yapılabilir.

Çit kuracak yer seçerken şehirlere, depolara yakın olmayı tercih edin. Böylece üzerinizdeki ürünleri kolayca depoya koyabilir, satışını yapabilir ve çitlerinizde ürünleriniz olurken siz de başka becerilerle (balık tutmak gibi) uğraşabilirsiniz.

Genellikle çiftçilik yapılırken Velia, Serendia ve Calpheon bölgelerinde yapılır. Bu bölgelerde merkeze yakın kısımlarda çiftçilik yapmak oldukça verimlidir. Ancak kendinize daha iyi yerler bulabilirsiniz.

Velia Öneri Çiftlik Bölgeleri
Serendia Öneri Çiftlik Bölgeleri
Calpheon Öneri Çiftlik Bölgeleri

Bu resimlerdeki öneri yerlerin de dışında tohumlarınıza baktığınızda eğer sıcaklık, nem ve su bilgileri yeterli görünüyorsa (oyun olması gereken yerleri ve bulunduğunuz konumun bilgilerini gösterir) o bölgeyi kendi çiftlik bölgeniz ilan edebilirsiniz.

Şimdilik Çiftçilik rehberinden bu kadar. Devam eden rehberleri takip etmeyi unutmayın:

  1. Çitler
  2. Tohumlar
  3. Yer Seçimi
  4. Hızlı Çiftçilik Seviyesi
  5. Genel Bilgiler
Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments