Yeni Başlayanlar İçin Aşçılık Rehberi #2 – Gerekli Siteler | Black Desert Online

Yeni Başlayanlar İçin Aşçılık Rehberi #2 – Gerekli Siteler | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black Desert Online oyununda özelikle aşçılık ve kimyacılık yaparken o kadar fazla tarif bulunmaktadır ki bunları aklınızda tutmanız imkansızdır. Bu yazıda sizin için bunları bir arada sağlayan sitelerden bahsedeceğim.

Tüm Tarifler İçin

Bdo Codex ve Bdo Database size aşçılıkla ilgili tüm tarifleri sağlayan sitelerdir. Bu siteler üzerinde herhangi bir malzemeye tıklayarak o malzeme ile hangi yemekleri yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Her yemeği arayarak tarifinde hangi malzemeden kaç tane gerektiğine bakabilirsiniz. Ayrıca malzemelerin üstüne gelerek genel bilgilerini, sayfalarını açarak nerede bulunduklarına kadar tüm bilgileri alabilirsiniz.

Bdo Codex ve Bdo Database farklı güncelleme zamanları olduğu için ikisini de önerilen site olarak koyuyorum. Olur da biri kapanırsa diye kalsın hem.

Harita İçin

Somethinglovely Black Desert Online harita siteleri arasında en gelişmiş olanıdır. Ayrıca içindeki birçok filtre seçeneği ile harita üzerinde bulunan her şeyi görebilirsiniz. Bu harita aşçılık ve kimya gibi yaşam becerileri dışında da oldukça gereklidir. Örneğin atların, fillerin, develerin, ineklerin, canavarların, bağlantı noktalarının vs. nerede olduğunu sadece birkaç tuşla bulabilirsiniz.

Şöyle küçük bir ayrıntı da vereyim, somethinglovely sitesi haritasını minimap (küçük harita) şeklinde vermiştir. Yani görüntüsü büyük harita ile değil, minimap ile aynıdır. Bu nedenle bir yeri ararken büyük haritaya bakmak yerine minimap üzerinden aramanız çok daha kolay olacaktır. Elbette yakınına gidene kadar büyük haritayı ortalama olarak kullanabilirsiniz.

Siz de kendi bildiğiniz siteleri bu başlık altına yazabilirsiniz.

Şimdilik Aşçılık rehberinden bu kadar. Devam eden rehberleri takip etmeyi unutmayın:

  1. Malzeme Toplama
  2. Gerekli Siteler
  3. Pişirme Tezgahı
  4. Aşçılığı Hızlandırma
  5. Ek Görevler ve Cadı Lezzeti
  6. İmparatorluk Üretim Teslimatı

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments