İmparatorluk Balıkçılığı | Black Desert Online

İmparatorluk Balıkçılığı | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Bdo mesleklerinden balıkçılık için imparatorluk mesleği nasıl yapılır? Ne kadar kazançlı? yan katkıları var mı? Hızlıca inceleyelim. Balıkçılık için balık tutmayla ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz

İmparatorluk Balıkçılığı:

Genel olarak normal balıkçılıktan farklı olarak tek yapmanız gereken tuttuğunuz balıkları İmparatorluk balıkçısına satmak. Oyunda her ülke 1 adet imparatorluk balıkçılık sorumlusuna sahiptir.

Oyunda npc arama yerine ”imparatorluk ba” yazmanız yeterlidir npc ‘leri bulmak için. Npc aramaya dair detaylı yazımızı inceleyebilirsiniz.

  • İmparatorluk balıkçılık teslimatı yalnızca mavi ve sarı balıkları alır.
  • Balığın değerinin %250 kadarına sizden satın alır balıklarınızı
  • Her npc ve her sunucu da belli bir alım kotası vardır. sizden önce bir başkaları sizin sunucuda ki sizin satış yapacağınız npc’ye daha önce satış yapıp kotayı doldurduysa siz satış yapamazsınız
  • Her balık için ayrı kota vardır
  • 4 saatte bir kotalar sıfırlanır. Gece yarısı sıfırlanır
Calpheon Bölgesi İmparatorluk Balıkçılık Teslimatı Sorumlusu

Tavsiyem Velia şehri sahilinden tuttuğunuz balıkları hemen orada ki sorumluya satamazsanız kota yüzünden gidip Serendia sorumlusuna satabilirsiniz. Diğer şehirlerde de yakın başka bir sorumluyu deneyebilirsiniz.

Genellikle afk tutmalar dışında denizden tuttuğunuz balıkların kotası dolu olmuyor

Kazançlı mı?

Özellikle uğraşmak için kesinlikle kazançlı bir meslek değil. En kaliteli gemilerle oltalarla denizde hızlı denemeler yaptık ama pek kazançlı değil özellikle uğraşmak için diğer meslekler ve canavar avlamanın yanında.

Afk olduğunuzda balık tutmaya bırakıp yapmak için kolay ve kazançlı oluyor. En uzun bırakabileceğiniz mesleklerden birisidir afk balıkçılık.

Envanter slotu bolca ister bu meslek buna dikkat edin iyi bir kazanç için. En az 50 boş alanınız olsun ideal 100 olabilir.

Detaylar için Afk balıkçılık yazımızı inceleyebilirsiniz

Ek kazanç İmparatorluk Balıkçılık Nişanı:

24 haziran 2020 tarihi ile yenilenen Altın imparatorluk balıkçılık nişanını anlatacağım bu yazımda sizlere

İmparatorluk balıkçısına sattığınız balıklar için belli oranda bu nişandan elde edersiniz. Genellikle 1 gecelik balıktan ortalama 25 tane elde edebilirsiniz en az.

Genel olarak ihtiyacınıza göre tüm eşyalar kazançlı fiyatlarına baktığımızda. Esintili deniz kabuğu yosunu sabit 2.500.000 fiyatta ve manos balıkçılık elbisesi ortalama 100.000.000 civarıdır.

Direk para için esintili deniz kabuğu yosunu daha mantıklı bir tercih gibi gözükmekte seçenekler arasında

Eklemek istediğiniz şeyler olduğunu düşünüyorsanız yorum yazmayı unutmayın.

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments