Binek Eğitim Rehberi #4 – At Beceri Rehberi | Black Desert Online

Binek Eğitim Rehberi #4 – At Beceri Rehberi | Black Desert Online
10/10 - (1 vote)

Bineğinizde hangi beceriler değerlidir? Yarış atı nasıl yapılır? Beceri nasıl kasılır? Gibi at beceri sorularını bu rehberimizde yanıtlamaya çalışacağım.

Hangi beceriler Değerli ve Kullanılmalı?

Kaliteli bir atı belirleyen belli beceriler vardır. Bunları size aşağıda liste halinde verip özetle ne işe yaradıklarından bahsedeceğim

  • Taarruz: At miğferi takılıyken atınızın ileri doğru atılıp kafası ile saldırmasına yarar. Diğer oyuncuları yere düşürebilirsiniz hatta atın üstünden bile. Savaşlarda binalara çok hasar vurduğundan binek için önemli bir beceridir
  • Hızlı koşu: Atın normal koşmasını bir seviye atlatan ve hızlı koşmasını sağlayan beceri. (Eyer gereklidir)
  • Kazıklama: Koşarken ”Drift” atmanızı sağlar. Ardından hemen ani hızlanma kullanmak için kullanılır seri şekilde
  • Ani Hızlanma: Atınız Hızlı koşudayken ya da kazıklamadan hemen sonra aniden ileri güç patlamasıyla koşmasına yarayan beceri.
  • S: Ani Hızlanma: Ani hızlanma üstüne bir ani hızlanma daha atmanıza yarar. (Aşama 8 atlarda açılabilir)

Bit atta değeri en çok belirleyen ve en çok kullandığımız beceriler bu şekildedir. Diğer becerilerin pek etkisi olmaz ve genelde kullanılmaz bile. At alırken özellikle bu beceriler olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Yarış atı nasıl yapılır?

Yarış atı için her aşama atın belli becerilere sahip olması yeterlidir. Yukarıdaki görselde bunları görebilirsiniz. Oyunda siz de at aşama ambleminizin üstüne fare imleci ile gelerek bunları görebilirsiniz.

Yarış atı at yarışlarına katılmanıza olanak sağlar. En önemli özelliği ise aşama 8 atları rüya atı yapabilmeniz için öncelikle yarış atı olmaları gerekmektedir.

Ata Beceri Nasıl Kasılır?

Düşe kalka kasılır desem yanlış olmaz. Sürekli o beceriyi 100’lerce kez durmadan üst üste kullanıp o beceriyi %100 yapabilirsiniz. Ya da PEN kredi kartı ile inci dükkanından beceri eğitim kuponu alırsınız ve bu zahmete girmezsiniz.

Ata Beceri Nasıl Açılır?

Atınız seviye atladıkça rastgele beceriler açılacaktır. Sizin için değerli bir ata inci dükkanından damga alıp 1. seviyeden damgalamak daha çok beceri açılma şansını arttıracaktır bineğinizde. Ama sürekli kullanımda pahalı bir yöntemdir

Yazımızın sonuna geldik. Umarım çok güzel becerilerle istediğiniz atınıza kavuşursunuz. Diğer binek eğitim rehberlerimiz:

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments