Binek Eğitim Rehberi #2 – At Yakalama Rehberi | Black Desert Online

Binek Eğitim Rehberi #2 – At Yakalama Rehberi | Black Desert Online
10/10 - (1 vote)

Bir bineği eğitmek için önce bir bineğe ihtiyacımız var. Bunu satın alma ya da etkinlik ödülü gibi yollardan elde edebilsek bile temelde doğadan yakalayıp eğitmemiz gerekiyor. Bu yazımızda nasıl at yakalanacağını anlatacağım

At Yakalamak İçin Gerekli Malzemeler:

At yakalayıp eğitirken belli eşyalara ihtiyaç duyarız. Bunlar:

  • Yakalama halatı: Atı doğada yakalamak için kullanılır. Ahırlarda ucuza satılır
  • Ham Şeker Yumağı: Atları halatla yakaladıktan sonra onları evcilleştirmek için kullanacağız.

Ham şeker Yumağı Tarifi:

Aşçılık malzeme satıcısından 10 ham şeker ve 1 maden suyunu işleme sekmesinde ısıtma ile işlediğinizde ham şeker yumağı elde edeceksiniz.

At Nasıl Yakalanır?

Doğada başıboş bir at bulduğunuzda yaklaşıp yakalama halatına tıklayın. Çok yaklaştığınızda at korkar ve kaçar o yüzden dikkatli yaklaşın. ”Fare sol tuş” ‘a bastığınızda halatı atmanız için mini bir oyun açılır kırmızı noktada ”space” bastığınızda halatı başarılı şekilde atarsınız.

Şimdi 2. mini oyuna geldik kalan süre bitene kadar sürekli ”space” basın. Kalan süre bittiğinde hemen ”space” tuşunu bırakın ve ata doğru ilerleyin. Bazen at tekrar şahlanmaya başar ve yine ”space” oyununu tekrarlarsınız.

Atın yanına gittiğinizde onun sizi sevmesi için ham şeker verin. Şeker şansınızı arttırır bundan dolayı birkaç tane vermeyi ihmal etmeyin. Sonra ata binin. Eğer sizi fırlatmazsa o sizindir. Sizi fırlatırsa tekrar mini oyun başlar. Şans ve eğitim seviyesi etkili bu konuda.

At sizin olduysa artık bunu bir ahıra kaydetmelisiniz. At henüz ahıra kaydolmadığından yavaştır. Kendi hızlı atınıza binip istediğiniz hıra gidebilirsiniz artık bu at yanınıza gelecektir zaten. Belli bir mesafeden sonra ışınlanarak yanınıza geliyor yani yavaş gitmenize gerek yok.

Ahıra kaydettikten sonra tebrikler at yakalamayı tamamladınız. Şansınıza bağlı 1-5 aşama atlar yakalayabilirsiniz

Atların Görünüşlerine Göre Aşamaları:

Aşağıdaki görselde tüm at görünüşleri aşamalara göre sıralanmıştır.

Yazımızın sonu geldik. Diğer binicilik rehberlerimiz:

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments