Binek Eğitim Rehberi #1 – Otomatik Döngüye Bırakmak | Black Desert Online

Binek Eğitim Rehberi #1 – Otomatik Döngüye Bırakmak  | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Black Desert Online oyununda binek kasmanın temellerinden olan şey o bineği sürekli hareket ettirmenizdir. Bunun pratik yolunu ve kullanmayı bu yazımızda inceleyeceğiz.

Neden Otomatik Döngüye bırakılır?

Otomatik döngü karakterin belirlediğiniz 2 nokta arasında sürekli git gel yapmasını sağlar. Binek exp kasarken bineğinizi kullanmanız ve mesafe kat etmeniz gerekir. Bu sistemde 10’larca saat hareket isteyen bineğinizin her an başında olamayacağınızdan dolayı oyunu oynamadığınız zaman (En popüler gece yatarken) uzun süreli afk kalarak bineğinizin lvl atlamasına yardımcı olur

Nasıl Otomatik Döngüye bırakılır?

Haritada bir yer işaretleyin sonra fare ile haritada kendi üzerinize gelip ”alt + fare sol tuş” basıp kendi olduğunuz ve işaretlediğiniz yer arasında otomatik döngü rotası işaretlersiniz. Artık ”T” tuşuna bastığınızda bu iki nokta arasında sürekli git gel yapacaksınız. Ayrıca döngülerinizi kaydedebilirsiniz.

Otomatik döngüde püf noktalar var bunlara dikkat edin derim. Harita da sağ altta bir gemi çapası simgesi göreceksiniz. Buna tıklayıp ”Hızlı yol” ve ”Doğruca” seçeneklerini seçmelisiniz binek exp kasarken. Bunun sebebi atınız dönüş alırken etraftaki cisimlere takılırsa siz 8 saat sonra geldiğinizde o zaman boşa gitmiş olacak. Bu ayarı yapmadım ama zaten takılmıyor bir yere demeyin. Atınız lvl aldıkça hızlanacağından daha geniş dönüş alacaktır bir yer de takılabilecektir.

Yazımızın sonuna geldik. Diğer Binek Eğitim rehberlerimiz:

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments