BDO Kan Altarı Özet Rehberi | Black Desert Online

BDO Kan Altarı Özet Rehberi | Black Desert Online
Bu Yazıyı Puanlayın

Bdo Kan altarına nasıl girilir? Kan altarı görevi ne?, Her aşamada ne yapılması gerekiyor gibi ana konuları sizlere bu rehber yazımızda anlatacağım.

Kan altarı black desert dünyasına 2019 senesinde eklenen dungeon mantığında bir kule savunma oyunudur. Hikaye olarak yıldız mezarıyla ilgilidir. 3 kişilik takım olarak katıldığınız bir sistemdir. İster kendi arkadaşlarınızla ister rastgele oyuncularla birlikte oynayabilirsiniz.

Toplamda 10 aşama ve her aşamanın sonunda bir boss olan bir sistem kan altarı. Her aşamanın sonunda çeşitli ödüller alabiliyorsunuz şansınıza da bağlı olarak. En önemli ödüller size PEN seviyeye kadar yeşil, mavi ya da sarı aşama zırhlar verebilen şans kutularıdır.

Kan altarını ilk kez 9. aşamaya kadar yaptığınızda her aşama için çeşitli bonus ödüller alacaksınız. Bunları oyunun ”Y” sekmesinde bulabilirsiniz.

Kan Altarına Nasıl Katılınır?

Öncelikle bitirmeniz gereken bir görev serisi var hikayeyle de ilgili bir sistem olduğundan dolayı. Önerilen görevlerde (lvl 56) Yıldız Mezarının Kan Altarı görevlerini tamamlamanız gerekmektedir.

Sonrasında ana menüden kan altarı seçip katılabilirsiniz. Arkadaşlarınızla katılmak için önceden aynı sunucuda olup parti kurduğunuzda parti liderinin kan altarına katılması herkesin katılması için yeterli. Kan altarının 3 kişilik bir içerik olduğunu hatırlatarak partinizin en fazla 3 kişi olması gerektiğini unutmayın.

Kan Altarına Katılmadan Önce Yapılması Gereken Hazırlıklar:

Katılmadan önce savaşa hazırlanır gibi hazırlanmanız gerekiyor. Tüm yemek, villa, iksir, parfüm gibi buff’larınızı alın. Üstünüze alabildiğiniz kadar can ve mana potu alın. Son olarak pot satıcılarında bulunan acil yardım setini almanız gerekiyor. Bu eşya ölen arkadaşlarınızı kaldırabilmeniz için tek yol olacak.

acil yardım setini kullanamk için ölen arkadaşınızın yanına gidip ”ctrl” basıp üstünde çıkan ”eşya kullan” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Ayrıca enerjiniz dolu gidin çünkü her aşamayı başlatmak için belli enerjiler istiyor. Başlangıç için hiç yoktan 100’er enerjiniz dolu olsun.

Kan Altarı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler:

İlk 6 aşama gücünüze bağlı taktiksiz geçebileceğiniz düz saldırıların olduğu aşamalardır. 7. Aşamada ana kapıdan kalabalık bir sürü geldiğinde diğer kapılardan 3 adet bombacı gobline dikkat etmek gerekiyor.

8. Aşamada gelen mancınıklar yaklaşmadan yıkmak gerekiyor. 9. aşamada gelen küçük canavarlara dikkat edin. Hızlılar ve çok vuruyorlar. Detaylı şekilde incelemek isterseniz rehber videomuzu inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızın sonuna geldik. Soru ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Tüm black desert online yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments