Yeni Şampiyonlar ve Güncellemeler – Şampiyon Yol Haritası | League of Legends

Yeni Şampiyonlar ve Güncellemeler – Şampiyon Yol Haritası | League of Legends
Bu Yazıyı Puanlayın

League of Legends, yeni çıkacak şampiyonlar hakkında ipuçları verdiği geleneksel yazısı şampiyon yol haritasını paylaştı. 3 yeni şampiyon ve 2 şampiyon güncellemesi önümüzdeki dönemde bizleri bekliyor.

Yazıda öncelikle Samira’nın çıkışı ile bu yazının zamanının geldiğinden bahsediliyor. Ardından Senna, Yone gibi hikayeden çıkan şampiyonların evrene büyük katkı sağladığından ve bu nedenle önümüzdeki süreçte de bu tarz şampiyonlara yer verileceğinden bahsediliyor.

Ardından senenin başında bahsettikleri ortaya bir saldırı, bir büyü olmak üzere diğer her koridora birer şampiyon çıkartma hedefleri için bu sene bir sorun olmadığından bahsediyorlar.

Bu sene üst koridor için Sett, orman için Lillia, saldırı orta için Yone, nişancı için Samira şampiyonları çıktı. Bundan sonra ise Seraphine şampiyonunun çıkacağını biliyoruz. Bildiğimiz kadarı ile Seraphine orta koridor büyücüsü olacak. Ardından gelecek şampiyonlar için hemen göz atalım.

İlk ipuçlarımızdan biri 2021 yılına ait ilk şampiyonun “yelken açma’yla” alakalı olduğu. Hatırlayacağınız üzere Yone ve Yasuo’nun bir şeytanla savaştığını gördüğümüz sinematik olan “Lekeli Kılıcın Soyu” isimli videonun sonunda Ahri ve Yasuo’nun Bilgewater’a doğru yelken açtıklarını görmüştük.

Bu nedenle bu şampiyonun Bilgewater veya Bilgewater’dan biraz daha ileride bulunan Gölge Adalar ile ilgili bir şampiyon olma olasılığı oldukça yüksek.

Seraphine yaklaşıyor “Hayranı Olun

Görsellerden de gördüğümüz üzere Seraphine’in splash görseli hazır. Yakın zamanda kendisinden haber almamız oldukça olası.

Bildiğiniz gibi Seraphine’in yetenekleri kesin olmamakla birlikte sızmıştı. Elbette yeteneklerin çok da farklı olacağını beklemiyoruz. Bilmeyenler için:

  • Pasif: Seraphine’in her üçüncü büyüsü yankılanır, iki kere kullanır.
  • Q: Seçtiği alana büyü hasarı verir. Hasar rakibin eksik canına oranla artar.
  • W: Seraphine yakında bulunan dost şampiyonlara kalkan kazandırır ve onlara hız verir. Eğer kalkanları varsa eksik canına göre can doldurur.
  • E: Büyü hasarı verir ve hasar alan rakipleri yavaşlatır. Eğer zaten yavaşlamışsa yere sabitler.
  • R: Rakiplere büyü hasarı verir ve onları ayartır. Yetenek bir rakibe veya dosta çarptığında uzar (Kısaca hayran dalgası oluşturur).

Ayrıca Seraphine Piltover ve Zaun’un yükselen yıldızıymış. Targon’lu olacağını düşünmüştüm ancak anlaşılan yanılmışım.

ARANIYOR! ÖDÜL İÇİN CANLI TESLİM EDİLMELİ!

Posterinde görüldüğü üzere atına binmiş mızraklı bir şövalyeye benzeyen bu karakter için “AŞIRI” tehlikeli, ağır zırhları parçalamış, köşeye sıkışınca hızlıca kaçabiliyor gibi ifadeler kullanılmış.

Ayrıca Noxus ve LeBlanc’ın lider olduğu kara gül tarafından arandığından bahsedilmiş. Bu şampiyonun tarzı açıkcası bana oldukça yoğun bir şekilde Kled’i anımsattı. Gerek bindiği her ne ise, gerek aranıyor posterleri ile (Kled’de çıktığında da aranıyor posterleri ile gelmişti, tabi aranıyor posterini hayvanı, Skarl içindi), gerek köşeye sıkışınca kaçması, gerek ağır zırh parçalama özellikleri, gerek Noxus’lu oluşuyla. Ancak bu şampiyon muhtemelen destek olacağı için onu Pyke’a benzetmek daha doğru olacaktır.

Çarpık Saplantı

Bilgewater veya gölge adalardan gelecek olan ve muhtemelen hikayeden çıkacak olan, 2021 yılının ilk ve orman şampiyonu.

Aşk için ne yaparsınız?

Dünyanın sonuna gider miydiniz?

Her şeyinizden vazgeçer miydiniz?

Yaşam ve ölümün kıyısında gezer miydiniz?

İpucu resminde görülen renk paleti Demacia tarzında olmasına rağmen, Gölge Adaların eski haline de ait olması mümkün. Bu nedenle Mahvolmuş Kral veya Kalista’nın Eşi Ledros’da şimdilik listede. Bakalım bu garip yüzük, boyunluk gibi eşyanın sahibi kim çıkacak.

Doktor yok mu?!

Mundo’nun değişikliği yaklaşıyor. Riot Games Geçtiğimiz şampiyon yol haritası yazısında Mundo’nun görsel ve oynanış yenilemesi alacağını duyurmuştu. Uzun süredir yapılan çalışmaların ardından Dr Mundo’nun görselleri ile ilgili büyük bir ipucu artık elimizde.

Elbette hala çalışma aşamasında olduğu için büyük değişiklikler yapılabilir ama eski doktora veda etmenin zamanı yakın gibi.

Yine de Mundo için satır saplama, deli gibi can yenileme, kimsenin tutamaması ve basit bir oynanışı gibi temel mekaniklerin hala kalacağını bilmek oldukça hoş.

Ayrıca Riot Games bu yazısıyla birlikte yeni bir şampiyonun da yenilenmeye başladığını duyurdu. Bu şampiyonla ilgili tek bilgimiz geçen sene ki hangi şampiyonu yenileyelim seçiminde yer almadığı ve yine de birçok oyuncunun kim olduğunu duyunca heyecanlanacağını.

Geçtiğimiz güncelleme seçimlerinden 3 şampiyon güncellemesini aldı ve alıyor. Bunlar Fiddlesticks, Volibear ve Dr Mundo idi. Güncelleme almamış diğer iki şampiyon ise Nocturne ve Shyvana. Yani geriye sadece 146 seçeneğimiz kaldı.

Siz de tahminlerinizi ve teorilerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın. Şampiyon yol haritası ile ilgili ayrıntılı bilgiyi bu yazıdan okuyabilirsiniz.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments