Rell Çıktı. Tüm Ayrıntılar | League of Legends

Rell Çıktı. Tüm Ayrıntılar | League of Legends
Bu Yazıyı Puanlayın

League of Legends oyununun yeni tank destek karakteri Rell, Demir İrade, çıktı. Şampiyon şu an PBE’de oynanabilir durumda. Biz de hemen size Rell’den bahsetmeye başlayalım.

İlk önce karşımıza “ARANIYOR! ÖDÜL İÇİN CANLI TESLİM EDİLMELİ!” başlığı ile çıkan Rell, Şampiyon yol haritasında aranıyor posteri ile birlikte görülmüştü:

Bir çoğumuzun da tahmin ettiği üzere karakterin at üzerinde olduğunu fark etmiştik. Ardından dün akşam gelen PBE güncellemesi ile birlikte Rell de sihirdar vadisine ayak bastı. Hemen tanıtımına başlayalım:

Splash Görseli:

Giriş Ekranı ve Seçim Ekranı Görselleri:

Oyun İçi Görüntü:

Rell yetenek görüntüleri:

Rell Çıkış Kostümü: Savaş Kraliçesi (? / Battle Queen) Rell

Yetenek sembolleri:

Pasif – Kalıpları Kır
Rell çok yavaş saldırır ama hedefinin zırh ve büyü direncinin bir kısmını geçici olarak çalar ve çaldığı miktara bağlı olarak ilave hasar verir. Ayrıca Rell, birden fazla farklı rakipten direnç çalarak son derece dayanıklı hale gelebilir.

Q – Parçalayan Darbe
Rell mızrağını ileri doğru saplayarak kalkanları kırar ve isabet alan tüm rakiplere hasar verir (hasar, ilk hedeften sonra azalır). Eğer Rell E – Çekiş ve İtiş yeteneğiyle bir takım arkadaşına bağlıysa, o ve takım arkadaşı bu yetenekten isabet alan her bir şampiyon için can yeniler.

W1 – Demirbazlık: Sert İniş
(Yalnızca binek üstündeyken kullanılabilir.) Rell havaya sıçrar ve bineğini ağır bir zırha dönüştürerek yok edilene ya da yeniden bineğinin üstüne binene kadar varlığını sürdüren devasa bir kalkan kazanır. Yere indiğinde etrafındaki tüm rakipleri havaya savurur. Rell, dönüşümü esnasında E – Çekiş ve İtiş ve R – Manyetik Fırtına yeteneklerini kullanabilir.

Rell zırhlı haldeyken daha yüksek dayanıklılığa, düşük hareket hızına ve bir hareket hızı sınırına sahiptir. Dönüşümün ardından bu yetenek Demirbazlık: Binek Sırtı haline gelir.

W2 – Demirbazlık: Binek Sırtı
(Yalnızca zırhlı haldeyken kullanılabilir.) Rell ileri atılarak zırhını bir bineğe dönüştürür ve kısa süreliğine hareket hızı kazanır. Bir sonraki saldırısı esnasında hedefine hücum ederek ilave hasar verir ve onu omzunun üstünden atar.

Rell, bineğinin üstündeyken hareket hızı artışı kazanır. Dönüşümün ardından bu yetenek Demirbazlık: Sert İniş haline gelir.

E – Çekiş ve İtiş
Rell, zırhından bir parçayı manyetik olarak hedef takım arkadaşına bağlayarak ona yakınındayken ilave zırh ve büyü direnci sağlar.

Rell bu yeteneği yeniden kullanarak bağı sonlandırdığında hem yakındaki hem de kendisi ve bağlı takım arkadaşı arasındaki tüm rakipleri sersemletir.

R – Manyetik Fırtına
Rell manyetik bir hiddetle patlayarak yakınındaki rakipleri kendine çeker. Ardından kendi çevresinde bir çekim alanı oluşturarak bir süreliğine yakınındaki rakipleri çekmeyi sürdürür. Bu alan, rakiplerin diğer eylemlerini engellemez.

Şampiyonun yapılış sürecine ait bilgileri içeren makaleyi şuradan okuyabilirsiniz.

Bu makalede şampiyonun yapılma sürecinde ne tür aşamalardan geçildiğini ve hikayesel temasından bahsetmiş.

Rell’i oynarken ctrl-1 yapmayı kesinlikle unutmayın:

Ayrıca karakter tanıtım sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca karakterin oynanışı ile ilgili daha çok bilgi vermesi açısından Dora Stratera Özsoy’un videosunu da bırakalım şuraya:

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments