Age of Empires 3 Definitive Edition 2020 Hakkında Neler Biliyoruz?

Age of Empires 3 Definitive Edition 2020 Hakkında Neler Biliyoruz?
Bu Yazıyı Puanlayın

Aoe 1 ve 2’nin ardından 3. oyun içinde Definitive Edition duyuruldu. Peki çıkacak bu yenilenmiş oyun hakkında neler biliyoruz? Normal oyunundan farkları neler olacak? Fiyatı, sistem gereksinimleri gibi bir çok konuyu açıklıyoruz. hızlıca yazımıza geçelim:

Definitive Edition Nedir?

Eski oyunların netliğinin arttırılmasından öte bir çok yönden grafik ve oynayış geliştirmeleriyle beraber eski bir oyunun geliştirilmesi için kullanılır. Daha önce Age of Empires 1 ve 2 için Definitive Edition çokmıştı ve oyunlar neredeyse baştan yapılmış gibiydi. Ayrıca online sistemleri geliştirilmiş ve aylık aktif güncellemeler almaya başlamışlardı.

Aoe3 Definitive Edition Yeni Grafikleri:

Görselden de kabaca göreceğiniz gibi toprakta bile bir çok detay farkları mevcut. Aşağıdaki görsellerden ince detaylarda ne kadar gelişme sunduklarını görebilirsiniz

Ek olarak ses kalitesinde de ciddi kalite farkları olacak.

Aoe3 Definitive Edition Oyun İçi Neler Eklendi?

  • 2 yeni ulus bizi karşılıyor. Birisi ”War Chief” ek paketinde ki ulusları andıran İnkalar. İnkaların kendine özel okçu birimlerini de aşağıda ki görselden görebilirsiniz.
  • 2. Ulusumuz ise Avrupa ülkesi olan İsveç. Tanıtımdan en göze çarpan özelliği evlerinin orijinal tasarımı olmuş.
  • Tarihsel savaşlar eklendi.
  • Oyunu size pro derecesinde öğretecek savaş sanatı kısmı eklendi. Bu mod aoe2 definitive edition’da da karşımıza çıkmıştı. En başarılı oyuncuların oynayış stilleri baz alınarak nasıl iyi bir ekonomi başlayacağınız gibi konuları size öğretiyor bu mod. Online oynamaya tam hazırlanmak için çok iyi bir seçenek
  • Orijinal arayüz yerine daha kullanışlı yeni bir tasarıma geçilmiş. Eski oyunculara başta garip gelecektir ancak zamanla normalleşeceğine inanıyoruz.
Orijinal arayüz
Definitive Edition arayüzü

Age of Empires 3 Definitive Edition Fiyatı Ne Kadar?

Türkiye için fiyatı Steam üzerinde 32 TL olacak oyunun. Yabancılarda ortalama 40 dolar olacak. Eğer daha önce Aoe3 aldıysanız %25 daha ucuza alabileceksiniz Dedinitive Edition versiyonunu.

Age of Empires 3 Definitive Edition Sistem Gereksinimleri:

Age of Empires 2 Definitive Edition ile ilgili rehber ve içerik yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar diliyorum. Aşağıdan fragman videoya ulaşabilirsiniz.

Hüseyin sarı

Sarımtırak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments