Pokémon Unite: Yeni Başlayan Rehberi – Move Nedir, Türleri Nelerdir

Pokémon Unite: Yeni Başlayan Rehberi – Move Nedir, Türleri Nelerdir
Bu Yazıyı Puanlayın

Pokémon Unite oyununda move (hareket) genel yetenekler için kullanılan bir terimdir. Bu “hareket”ler ile farklı oynanışlar sağlanır. Her pokémon her oyun içinde farklı 3 yeteneğe sahiptir. Ayrıca her oyunda toplam 11 hareket içinde seçim yapılır. Bu 11 yetenek ise şu şekildedir:

İlk iki hareketiniz başlangıç yetenekleri olmak üzere 1’er özelliğe sahiptir. Ardından bu yetenekleri geliştirerek ikişer farklı yola gidebilirsiniz. Daha sonra bu yetenekleri de geliştirerek birer güçlendirme daha uygulayabilirsiniz.

Son olarak 1 adet unite hareketiniz bulunuyor. Bu yetenek oyun içinde değişmez ve pokémon’dan pokémon’a değişmekle birlikte 8-10 seviyelerinde açılır.

Ayrıca move type (hareket tipleri) bulunur. Bunlar 9 farklı şekilde bulunur ve şöyledir:

 • Area: alan etkili yetenek
 • Buff: pokémonlara olumlu etki sağlayan yetenek
 • Debuff: pokémonlara olumsuz etki sağlayan yetenek
 • Dash: belli bir yöne hareket etmenizi sağlayan yetenek
 • Hindrance: rakibi hareketsiz bırakan yetenek
 • Melee: yakın menzilli yetenek
 • Ranged: uzak menzilli yetenek
 • Recovery: hp yenilemeyi sağlayan yetenek
 • Sure Hit: kaçınılamayan saldırı yapan yetenek

Her hangi bir hareket iki farklı tipe sahip olabilir.

 • Bu yazımızın da sonuna geldik. Soru ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.
 • Tüm Pokémon Unite yazılarımız için buraya tıklayın.
 • Tüm rehber yazılarımız için buraya tıklayın.

Pokémon Unite İçin Anahtar Kelimeler Listesi: apk, pc, ne zaman çıkacak, tier list, mobile release date, release date, ranks, android, indir, android release date, all, apk android download, android çıkış tarihi, android apk, the , what is a license, block a goal , a moba, how to delete a account, best, builds, beta, best items, beta apk, bluestacks, characters, çıkış tarihi, çıkış, download, discord, download pc, discord türkiye, db, download apk, donanımhaber, ekşi, emulator, en güçlü karakter, en iyi, erken erişim, emulator pc, eshop, nintendo eshop, e sport, for pc, fiyat, fair play points, for android, forum, fandom, full apk, first license, google play, gameplay, guide, g&k , held items, hile, hack, heroes, held items tier list, high ping, how to get battle items, huawei, i phone, i hate , ios, items, indir pc, ios release date, item tier list, inceleme, ios download,  in, ranks in , rank in , characters in , items in , s in , ranked in , jungle, junglers, jp, japan, jungle route, japanese twitter, japanese beta, kaç gb, karakterleri, keyboard and mouse, leagues, login error, lag, league, license, l+r not working, mobile ne zaman çıkacak, meta, metacritic, mod apk, nasıl indirilir, ne zaman çıkacak mobil, new, nasıl oynanır, nintendo, ne zaman çıkacak türkiye,  oyna, on pc, oynanış, oyun indir club, on mobile, obb, op, on play store, list of characters, release of , price of , cost of , size of , ranks of ,  unity developer, future of , ön kayıt, pc download, patch notes, play store, pay to win,  list, reddit, release date mobile, ranked, rehber, release, release date android, reddit tier list, reddit pay to win, reddit p2w, reddit release date, reddit ranked, reddit items, reddit builds, reddit tier list, sistem gereksinimleri, switch, steam, system requirements, s tier , s rank , s tier reddit, s tier items, s tier builds, türkiye, twitter, türkçe, tier list reddit, telefona ne zaman çıkacak, upcoming, update,  license, uptodown, update patch notes, upcoming characters, upgrade items, can u play on pc, can u play with friends, vpn, voice chat, video, vs league of legends, yükle, youtube, yorum, youtube gameplay, your account authorization has expired, youtube

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments