Anime Önerileri #9 Sankarea

Anime Önerileri #9 Sankarea
Bu Yazıyı Puanlayın

İşte bu seride önereceğim nadir ecchi serilerden biri. Zombi takıntılı bir gencin zombi sevgilisi, ama konu bu kadar basit değil. Hemen hızlıca tanıtıma geçelim:

Baabo
  • Diğer İsimler: さんかれあ
  • Bölüm Sayısı: 12
  • Yayınlanma Tarihi: 2012
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Komedi (Comedy), Ecchi, Korku (Horror), Romantik (Romance), Shounen, Doğaüstü (Supernatural)
  • MyAnimeList Puanı: 7.38 (230bin+ kullanıcının oyuyla)
  • MyAnimeList Puanı (Manga): 7.75 (31bin+ kullanıcının oyuyla)
  • Yazar: Mitsuru Hattori

Konusu

Çocukluğundan beri hep bir zombi kız arkadaşı olsun isteyen Chihiro Furuya bir gün kedisi, Baabu’nun ölümü üzerine onu hayata döndürecek bir formül araştırmaya başlar. Bu araştırma sırasında bir kuyuya bağıran bir kızla karşılaşır. Bu zengin kız Sanka Rea, Chihiro’nun amacı için ona yardım eder ve birlikte Baabu’yu diriltmeye çalışırlar. Sonunda bahçelerinde bulunan, zehirli bir çiçek olan ortanca (Hydrange) ile amacına ulaşırlar.

Chihiro

Ancak Rea ilacın başarılı olduğunu bilmeden, intihar etmek amacı ile zehirli özü içer. Tabi öz Rea’yı öldürmez ama Rea bunun ardından kısa bir süre sonra ölümcül bir kaza geçirir. İçtiği öz hala vücudunda olan Rea yeniden hayata döner. Chihiro’nun yardımı ile Rea eski hayatından kurtulup yeni bir hayata başlar. Chihiro ise hep istediği zombi sevgiliye sahip olur.

Chihiro ve Rea

Olaylar ne kadar güzel gidiyor gibi görünse de her şey kısa sürede tuhaflaşacaktır. Rea’nın neden intihar ettiği öğrenildiğinde ise işlerin hiç de basit olmadığı anlaşılır. Ayrıca Rea’nın vücudunda zehir eksildikçe eski, ölü haline dönmektedir. Bu nedenle sürekli zehir almalı ve böyle yaşamaya alışmalıdır.

Zombi Rea

Kısaca

İnsanların nefret edeceği türden bir kötü karaktere sahip bu seri ne yazık ki Anime’de tam olarak bitmiyor. Bu nedenle eğer sonunu görmek istiyorsanız mangayı okumanız gerekiyor. Yine de kısa sürede izleyip bitirebilirsiniz.

Eğer boş zamanınız varsa şans verilebilecek türde bir anime. Çok kaliteli olmasa da sizde bazı duygular bırakabilmesi güzel.

Şarkılar

Açılış / Opening

Şimdilik Sankarea’dan bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments