Anime Önerileri #7.2 Naruto: Shippuuden

Anime Önerileri #7.2 Naruto: Shippuuden
7/10 - (1 vote)

Naruto serisinin önerisini çok önceden yapmıştık. O zamanlar daha izlemediğim için Naruto: Shippuuden önerisini yapamamıştım. Şimdi ise animeyi izlemeyi bitirdikten sonra yeniden geldim. Naruto: Shippuuden bahsedelim. En basit tanımı ile Naruto serisinin iki buçuk yıl sonrasını anlatıyor hikaye. Peki nedir, ne değildir; bir bakalım:

  • Diğer İsimler: ナルト- 疾風伝
  • Bölüm Sayısı: 500
  • Yayınlanma Tarihi: 2007-2017
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action), Macera (Adventure), Komedi (Comedy), Süper Güç (Super Power), Dövüş Sanatları (Martial Arts), Shounen
  • İzleyici: +13
  • MyAnimeList Puanı: 8.19 (990bin+ kullanıcının oyuyla)
  • MyAnimeList Puanı (Manga): 8.06 (230bin+ kullanıcının oyuyla)
  • Mangaka: Masashi Kishimoto

Konusu

MyAnimeList.net

Naruto Uzumaki’nin daha güçlü olma arzusunu besleyen olayların ardından yoğun eğitim için Gizli Yaprak Köyü Konohagakure’den ayrılmasından bu yana iki buçuk yıl geçti. Şimdi, seçkin haydut ninjaların gizemli organizasyonu Akatsuki, tüm shinobi dünyasının güvenliğini tehdit edebilecek büyük planlarına yaklaşıyor.

Naruto daha büyümüş olsa da ve uğursuz olaylar ufukta belirse de, kişiliğinde çok az değişiklik oldu -hala şamatacı ve çocuksu- gerçi artık çok daha kendine güveniyor ve arkadaşlarını ve evini korumak için daha büyük bir kararlılığa sahip. Ne olursa olsun, Naruto, Hokage olmak isteyen çocuk hakkındaki destanın devamında, kendi bedeni pahasına bile, kendisi için önemli olan şeyler için savaşmaya devam edecek.

Yeni sezonu ile birlikte Naruto, sanki iki büyük arc gibi. Bunlardan biri Akatsuki diğeri ise büyük ninja savaşı. Sezon ne kadar uzun olsa da sürekli olaydan olaya geçerek bu iki arc’da kalınıyor.

Kısaca

Öncelikle Naruto: Shippuuden, Naruto serisinin devamı. Yani serinin tamamını izlemek istiyorsanız iki seriyi de izlemeniz gerekiyor. 500 bölüm gözünüze korkutucu gelebilir belki de, ancak serinin 205 bölümü filler bölüm. Bilmeyenler için filler (doldurma) bölümler serinin akışına etki etmeyen, bölüm olarak mangaya yetişen anime stüdyolarının manga ile arasındaki farkı açmak için kullandıkları bölümlerdir. Kısaca, bu bölümleri izlemeniz gerekmez.

Konu olarak bahsedecek olursak Naruto’nun bu sezonunda 7. takım yeniden kuruluyor ve yeni kişiler ekleniyor. Yeni ekip arkadaşı olarak Sai ve yeni kaptan, yardımcı kaptan olarak Yamato geliyor. Ve tüm takım Sasuke’yi ararken Akatsuki ile de bir savaş verilmeye başlıyor. Bu savaşa bazen Shikamaru gibi diğer ninjalar da katılsa da, elbette, en çok Naruto’ya iş düşüyor.

Tabi bu konuda burayı da biraz eleştirmek lazım, ancak bunun bir aptal karakterli shounen seri olduğunu da göz önünde bulundurarak. Seride ne zaman bir iş yapılmak gerekirse geri kalan tüm karakterler yatıyor ve herkes Naruto’dan işi yapmasını bekliyor. Ancak bu yazı bir öneri yazısı, o yüzden şimdilik yazılacaklar bu kadar.

Şarkılar

Açılış Müzikleri (Opening’ler)

Şimdilik Naruto: Shippuuden’den bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments