Anime Önerileri #7.1 Naruto

Anime Önerileri #7.1 Naruto
Bu Yazıyı Puanlayın

Anime önerileri serisinin yeni bölümünde karşınızda Naruto. Muhtemelen bilmeyen kimsenin olmadığı, oldukça uzun soluklu bir seri. Zamanında üç büyükler, dört büyükler gibi anime gruplarının da içinde yer almış klasik seri.

Öncelikle bu tanıtım içinde sadece Naruto serisinin olacağını belirteyim. Yani Naruto: Shippuuden serisi bir sonraki yazı da. Ancak anime olarak Naruto: Shippuden serisini izlemediğim, sadece mangasını okuduğum, için ne zaman gelir onu bilemem. Neyse yine de hemen tanıtıma başlayalım.

Konohagakure
  • Diğer İsimler: ナルト
  • Bölüm Sayısı: 220
  • Yayınlanma Tarihi: 2002-2007
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action), Macera (Adventure), Komedi (Comedy), Süper Güç (Super Power), Dövüş Sanatları (Martial Arts), Shounen
  • İzleyici: +13
  • MyAnimeList Puanı: 7.90 (1milyon+ kullanıcının oyuyla)
  • MyAnimeList Puanı (Manga): 8.07 (215bin+ kullanıcının oyuyla)
  • Mangaka: Masashi Kishimoto

Konusu

Naruto Uzumaki’nin doğumunda Kyuubi diye bilinen şeytan Konohagakure Kasabasına saldırır. Kyuubi’nin saldırısını sonlandırmak için kasabanın lideri, dördüncü Hokage, şeytanı Naruto’nun içine hapseder.

Kyuubi

Günümüzde hala Konohagakure’de yaşayan hiperaktif Naruto, köyün lideri, Hokage, olarak kasabada kendine yer edinmek istemektedir. Bunu yapabilmek için kasabasının en iyi ninjası olmaya çalışır.

Uzumaki Naruto

Naruto ninja olmak için eğitim görür. Ancak insanların Naruto’ya bakış açısı her zaman içindeki şeytana yöneliktir ve ondan kaçınırlar. Naruto yine de ninjalık eğitimi süresi boyunca kendine daha çok arkadaş edinir ve çevresi kendini seven insanlarla sarılmaya başlar.

Uchiha Sasuke

Diğer taraftan, ninja olduktan sonra takımının üyelerinden Sasuke’nin ise ailesi ve tüm akrabaları bir katliam sonucunda öldürülmüştür. Bunu yapan ise öz abisi Itachi’dir. Sasuke ailesinin intikamını almak için çabalarken gittikçe karanlık tarafa çekilmektedir.

Haruno Sakura

Naruto ve takımın diğer üyesi, Sakura ise bunu engellemek için ellerinden geleni yaparlar. Bu sırada öğretmenleri Kakashi ise onlara destek olmaktadır.

Hatake Kakashi

Kısaca

Naruto’nun Hokage olmasına doğru adım adım giden bu macerada birbirinden çeşitli olaylar gerçekleşmekte ve bunların hepsi çok çeşitli karakterlerin gelişimine neden olmaktadır.

Nara Shikamaru

Bu nedenle Naruto’nun sevilmesindeki en önemli nedenin, kendine has çeşit çeşit karakterin neredeyse ana karakter kadar ön planda olması olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle neredeyse her karakter izleyiciler ve okuyucular tarafından sevildi ve benimsendi. Herkes Naruto’yu sevmiyor olsa bile yan karakterlerden en az birini kendine yakın bulabildi. Böylece Naruto en önemli Anime serilerinden biri olarak yerini aldı.

Uchiha Itachi

Yazıyı bitirmeden önce son olarak şunu söylemeden geçmeyelim. Naruto serisinde çok fazla filler (doldurma) bölüm bulunuyor. Bu seriler sizin seriye olan bakışınızı kesinlikle kötüye döndürecek yönde. Bu nedenle kesinlikle izlemeye başlarken filler bölümleri kontrol edin ve bu bölümleri izlemeden geçin.

Bu bölümleri izlememek size kesinlikle hiçbir şey kaybettirmez. Ancak izlemek sizi Naruto serisinden soğutabilir. 220 bölümlük serinin 90 bölümü filler olduğu için bu bölümleri geçmede tereddüt etmeyin ve seyir zevkinizi düşürmeyin.

Şarkılar

Açılış Müzikleri (Opening’ler)

Şimdilik Naruto’dan bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments