Anime Önerileri #4 Blood Lad

Anime Önerileri #4 Blood Lad
Bu Yazıyı Puanlayın

Sizi cehennemde bir yolculuğa çıkaran seri, Blood Lad. Belki en çok önerdiğim serilerden biri değil ama izlemeye (aslında okumaya) değer. Hemen genel bilgiler ve tanıtım gelsin:

  • Diğer İsimler: ブラッドラッド
  • Bölüm Sayısı: 10
  • Yayınlanma Tarihi: 2013
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action), Komedi (Comedy), Şeytanlar (Demons), Seinen, Doğaüstü (Supernatural), Vampir (Vampire)
  • MyAnimeList Puanı: 7.37 (250bin+ kullanıcının oyuyla)
  • MyAnimeList Puanı (Manga): 7.68 (19bin+ kullanıcının oyuyla)
  • Mangaka: Kodama Yuuki
  • Mangakanın önemli diğer eserleri:
  • (en az 7.5 Puan ve 10000 Oy almış Anime): Id: Invaded (7.95 Puan 64bin+ Oy)

Daha öneriler serisine yeni başladık ama ilk defa bir serinin Anime’sini boş verin ve Manga’sını okuyun diyeceğim. Zaten 10 bölümlük Anime mi olur? Blood Lad’da böyle bir seri. Anime’sinde olayların içine girmeyi bırakın, olaylara başlayamıyor bile. Yine çok uzun olmamakla birlikte Manga’sını okuyabilirsiniz. Tabi elbette önce Anime’yi izleyip ne oluyor burada diyebilirsiniz.

Konusu

Staz insan kültürüne, özellikle Japonya’ya takıntılı bir şeytan dünyası bölge lideridir. Aynı zamanda insan kanı içmeyi de reddeden bir vampirdir.

Bir gün şeytan dünyasına giren canlı bir insan kızla (Fuyumi Yanagi) birlikte tüm olaylar gelişmeye başlar. Staz gelen kızı insan kültürü hakkında bilgi toplamak için istemektedir. Ancak şeytan dünyası kuralları gereği Staz’ı bölge liderliğinden düşürmek isteyenlere karşı savaşması gerekmektedir. Staz kolayca savaşını kazanır ancak geldiğinde Fuyumi’nin etçil bir bitki tarafından yendiğini görür.

Normalde bu dünyada bulunan ruhların aksine Fuyumi tam olarak ortadan yok olmamıştır ve bir hayalet olarak şeytan dünyasında dolaşabilmektedir ve Staz’ın kanı sayesinden yok olmadan hayalet formunda kalabilmektedir. Fuyumi’yi tekrar diriltmek ve Staz’la birlikte insan dünyasını ziyaret edebilmek için çalışmalara başlarlar.

Tabi elbette bu sırada diğer bölge liderleri, Staz’ın ailesi ve birçok düşmanla karşılaşmak zorundadırlar. Elbet şeytan dünyasının kendine göre kuralları vardır ve bunlara uyulması gerek.

Kısaca

Blood Lad serisi öncelikle bir Seinen seri, yani şimdiye kadar önerdiğimiz serilerin aksine daha büyük bir yaş kitlesine hitap ediyor. Elbette bu tarzda daha çok Anime ve Manga önereceğiz ve elbette Blood Lad bunlar arasında en iyisi olamayacaktır.

Ancak özellikle demonoloji ve şeytan diyarları gibi şeyleri seviyorsanız beğeneceğiniz bir seri olacaktır. Elbette bunun nedeni mükemmel demonoloji bilgisi değil. Daha çok size güzel bir cehennem manzarası sunmasından dolayı.

Müzik

Açılış Müziği / Opening

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments