Anime Önerileri #18.5 JoJo no Kimyou na Bouken Part 5: Ougon no Kaze

Anime Önerileri #18.5 JoJo no Kimyou na Bouken Part 5: Ougon no Kaze
Bu Yazıyı Puanlayın

Yeni sezonla birlikte artık Japonya’yı arkamızda bırakıp İtalya’ya gidiyoruz. Giorno Giovanna isimli bir gencin hayalini gerçekleştirme serüveni bu sezonun konusu. Giorno, Joestar kanı ile tuhaf bir bağlantısı var. Kendisi Jonathan Joestar’ın bedenine sahip olan Dio’nun çocuğu. Peki, Giorno kişiliğini hangi kandan almakta? Hadi JoJo no Kimyou na Bouken Part 5: Ougon no Kaze’yi tanıtmaya başlayalım:

  • Diğer İsimler: JoJo’s Bizarre Adventure: Golden Wind, ジョジョの奇妙な冒険 黄金の風, Le Bizzarre Avventure Di GioGio Parte 5: Vento Aureo
  • Bölüm Sayısı: 39
  • Yayınlanma Tarihi: 2018-2019
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action), Macera (Adventure), Komedi (Comedy), Doğaüstü (Supernatural), Dram (Drama), Shounen
  • MyAnimeList Puanı: 8.60 (344bin+ kişinin oyuyla)
  • MyAnimeList Puanı (Manga): 8.19 (51bin+ kullanıcının oyuyla)
  • Mangaka: Araki, Hirohiko
  • Sınıflandırma: 17 yaş ve üzeri (Şiddet ve Hakaret)

Konusu

MyAnimeList.net

Kıyı şehri Napoli’de yolsuzluk dolup taşıyor; polis, kanun kaçaklarıyla komplolar kuruyor; uyuşturucular gençlerin etrafında dolaşıyor ve mafya sokakları demir bir yumrukla yönetiyor. Yine de çok yakında bazı karşılaşmalar olmak üzere.

Yarı zamanlı işlerden ve yankesicilikten geçimini sağlayan 15 yaşındaki Giorno Giovanna, Joestar ailesi ile tuhaf bir kan bağına sahip. Ayrıca “Golden Experience” ismini verdiği, tuhaf Stand özelliği cansız nesneleri canlı nesnelere dönüştürme yeteneğine sahip.

Yerel mafyaların gücünden etkilenen Giorno, bu alanda yükselerek bir “Gang-Star” (mafya babası da diyebiliriz tabi) olmanın hayalini kurar. Bu hayali Passione çetesinin bir üyesi ve kendisi de bir Stand kullanıcısı olan Bruno Buccellati ile karşılaşması ile mümkün olmaya başlar. Benzer idealleri paylaştıklarını ve her ikisinin de çetenin zararlı işlerine katılmadıklarının farkına varan Giorno, amacını Bruno’ya açıklar. Bruno’nun yardımıyla, patronu devirerek Passione’yi yeniden düzenleyeceklerdir.

Giorno, Passione’nin bir üyesi olduğunda ve Bruno’nun kadrosuna dahil edildiğinde, bu çetenin basit bir çete olmadığını fark eder. Tüm çete Stand kullanıcılarından oluşmaktadır. Bundan sonra sadakatleri ve nitelikleri belirsiz olan diğer ekiplerle karşı karşıya olan Bruno’nun ekibinin çeteyi içten dışa değiştirme planları daha da zor olacaktır.

Ougen no Kaze, Passiona altında çalışan Bruno ve ekibine katıldıktan sonra Giorno’nun ileleyişini takip eder. Diğer mafyalarla çatışarak gizlice, gizemli mafya babasını devirmek için planlar yapar. Bu düşmanlarla savaşan Giorno, kendi rütbesini artırarak sırlarla örtülü patrona adım adım yaklaşmaya çalışır.

Kısaca

GioGio’nun hikayesine geçtiğimizde artık yeniden geniş çaplı yolculuklarımıza başlıyoruz. Bazıları bir önceki sezondan dolayı özlemiş olabilir elbette. Bu sezonda da geçen sezonda olan okun hikayesi devam ediyor.

Diğer taraftan yapım şirketinin her sezonla birlikte animasyon konusunda kendilerini daha da geliştirdiklerini görebiliyoruz. Bunu her sezonla birlikte artan MyAnimeList puanlarından da görebiliriz (Part1-2 8.03 Puan, Part 3(1) 8.11 Puan, Part 3(2) 8.44 Puan, Part 4 8.50 Puan, Part 5 8.60 Puan). Golden Wind en iyi JoJo sezonu olmasa da (Mangasına göre) en iyi animasyona sahip sezon olarak bu yüksek puanı gerçekten hak ediyor.

Şarkılar

Açılış / Opening (Part 1)

Açılış / Opening (Part 2)

Açılış / Opening (Part 2 v2)

Açılış / Opening (Part 2 v3)

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments