Anime Önerileri #18.4 JoJo no Kimyou na Bouken Part 4: Diamond wa Kudakenai

Anime Önerileri #18.4 JoJo no Kimyou na Bouken Part 4: Diamond wa Kudakenai
Bu Yazıyı Puanlayın

Tuhaf maceranın 4. sezonunda 1999 yılında Morioh isimli bir kasabaya gidiyoruz. 2. JoJo, Joseph Joestar’ın başka bir kadından oğlu olan Josuke Higashikata (Kanji ile yazıldığında, kısaltması JoJo olarak okunabilir) ile karşılaşırız. Saçının şekline aşırı takıntılı olan bu çocuk 4. JoJo olarak hikayemize dahil olacaktır. Şimdi de onun macerasını anlatmaya başlayalım.

  • Diğer İsimler: JoJo’s Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable, ジョジョの奇妙な冒険 ダイヤモンドは砕けない
  • Bölüm Sayısı: 39
  • Yayınlanma Tarihi: 2016
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action), Macera (Adventure), Komedi (Comedy), Doğaüstü (Supernatural), Dram (Drama), Shounen
  • MyAnimeList Puanı: 8.50 (425bin+ kişinin oyuyla, Part 1)
  • MyAnimeList Puanı (Manga): 8.59 (41bin+ kullanıcının oyuyla)
  • Mangaka: Araki, Hirohiko
  • Sınıflandırma: 17 yaş ve üzeri (Şiddet ve Hakaret)

Konusu

MyAnimeList.net

Yıl 1999. Normalde sakin ve huzurlu bir kasaba olan Morioh, yakın zamanlarda gerçekleşen tuhaf olayların merkezi haline gelmiştir. Artık bir deniz biyoloğu olan Jotaro Kujo, Josuke Higashikata ile tanışmak için bu gizemli kasabaya gelir. İlk bakışta yabancı gibi görünseler de Josuke aslında Jotaro’nun dedesi Joseph Joestar’ın gayri meşru çocuğudur. Ancak tanıştıklarında tek ortak noktalarının kan bağı olmadığını fark ederler.

Jotaro Kujo, ayrıca potansiyel olarak tehlikeli bir Stand kullanıcısını araştırmaya gelmiştir. Josuke ise Crazy Diamond isimli Stand’i ile bu araştırmaya katılır. Araştırma da çok ilerlemeden Morioh çevresinde doğaüstü bir yay ve okun normal insanları da Stand kullanıcısına çevirebildiğini öğrenirler.

Josuke bunun ortaya çıkardığı tehdide tanık olduğunda kasabasını korumaya ve ölümcül Stand kullanıcılarının yayılmasını durdurmaya karar verir. Araştırmaya devam ettikçe Morioh’un şok edici tarihini ortaya çıkarmaya başlarlar, gizli tehlikeleri ve geçmiş yıllardan bir gizemi ortaya çıkarırlar. Bu araştırmalar sırasında hem düşmanlar hem de müttefikler elde ederler.

Yumuşak huylu Koichi Hirose ve gürültülü Okuyasu Nijimura ile birlikte grup olduktan sonra kendilerini Morioh’daki son kaybolmaları ve diğer şüpheli olayları araştırmaya adarlar. Stand’lerin gücü ile bu grup kasabanın her köşesine yayılmış olan sırları, başka sırlar daha çıkmadan önce çözmek zorundadır.

Kısaca

Diğer sezonların aksine çok farklı bir motivasyona sahip baş kötünün bulunduğu bu sezonda ülkede veya ülkelerde seyahat etmek yerine küçük bir kasabada yer alıyoruz. Bu iki önemli fark sizin de bu sezona bakışınızı değiştirebilir. Slice of Life tarzına yaklaşan bu sezon yine de çoğu kişiye göre en iyi sezonlardan biri.

Ancak en sinir olduğum karakterin bu sezonda olduğunu söylemem lazım. Muhtemelen en güçlü Stand’lerden birine sahip olan Okuyasu’nun yeteneğini düzgün kullanamaması beni sinir ediyor. Ama elbette bu benim kişisel fikrim.

Diğer taraftan bu sezonun popüler kültüre de yön verdiğini söylemeden geçemem. Elbette animesi geçtiğimiz yıllarda (2016) çıkmasına rağmen mangası 1992-1995 yılları arasında çıktı ve kendisinden sonra gelen içeriklere de ilham oldu.

Şarkılar

Açılış / Opening (Part 1)

Açılış / Opening (Part 2)

Açılış / Opening (Part 3)

Açılış / Opening (Part 3 v2)

Şimdilik JoJo no Kimyou na Bouken’den bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments