Anime Önerileri #18.3 JoJo no Kimyou na Bouken Part 3: Stardust Crusaders

Anime Önerileri #18.3 JoJo no Kimyou na Bouken Part 3: Stardust Crusaders
Bu Yazıyı Puanlayın

Aradan yıllar, yıllar geçtikten sonra hikayemiz şimdi de Japonya’ya taşınıyor. Joseph Joestar kızının ve torunu Jotaro Kujo’nun yanına gidiyor ve hikayemiz buradan itibaren başlıyor. Stand güçlerinin de ortaya çıktığı bu sezonda Jotaro, annesinin hastalanması üzerine dedesi Joseph ve başka arkadaşlarıyla birlikte Mısır’a doğru yolculuğa başlıyorlar. Biz de hemen JoJo no Kimyou na Bouken Part 3: Stardust Crusaders ve JoJo no Kimyou na Bouken Part 3: Stardust Crusaders 2nd Season tanıtımına başlayalım.

  • Diğer İsimler: JoJo’s Bizarre Adventure Part 3: Stardust Crusaders, ジョジョの奇妙な冒険 スターダストクルセイダース
  • Bölüm Sayısı: 24 (Part 1), 24 (Part 2)
  • Yayınlanma Tarihi: 2014 (Part 1), 2015 (Part 2)
  • Kaynağı: Manga
  • Türü: Aksiyon (Action), Macera (Adventure), Doğaüstü (Supernatural), Dram (Drama), Shounen
  • MyAnimeList Puanı: 8.11 (500bin+ kişinin oyuyla, Part 1), 8.44 (456bin+ kişinin oyuyla, Part 2)
  • MyAnimeList Puanı (Manga): 8.13 (38bin+ kullanıcının oyuyla)
  • Mangaka: Araki, Hirohiko
  • Sınıflandırma: 17 yaş ve üzeri (Şiddet ve Hakaret)

Konusu

MyAnimeList.net

Denizin derinliklerinden eski bir kötülüğün kurtarılmasından yıllar sonra, Jotaro Kujo bir hapishanede huzur içinde oturmaktadır. Suç işlememiş olmasına rağmen kötü bir ruh tarafından ele geçirildiğini iddia edip, bu ruhun başkalarına zarar vermemesi için hapiste kalmak ister. Oğlu için endişelenen Holy Kujo ise, babası Joseph Joestar’dan Jotaro’yu ikna etmesini ister.

Joseph, torununa “kötü ruh” denilen şeyin aslında bir “Stand” olduğunu anlatır. Stand, kişinin savaş ruhunun ölümcül biçimler aldığı fiziksel bir tezahürüdür. Joseph’in arkadaşı Muhammed Avdol ile Jotaro arasında bir kavga gerçekleştikten sonra Jotaro hücreden çıkar ve Stand’ini nasıl kontrol edeceğini öğrenmeye başlar.

Ancak Holy’nin içindeki Stand de uyanır. Bu Stand ise 50 gün içinde kullanıcısını tüketecektir. Jotaro, dedesi ve arkadaşları ile birlikte bu durumdan sorumlu ölümsüz vampiri bulmalı ve onu yok etmelidir.

Dünyanın diğer ucuna; Kahire, Mısır’a gitmeli ve tüm bu yol boyunca onları engellemeye çalışan diğer Stand kullanıcıları ile savaşmalılardır. Jotaro ve arkadaşları; Joseph Joestar, Noriaki Kakyoin, Jean Pierre Polnareff, Mohammed Avdol; eğer görevlerini başaramazlarsa insanlığın kaderinde korkunç bir gelecek yatmaktadır.

DİKKAT buradan itibaren ikinci sezonun konusu anlatılacağı için birinci sezona ait SPOILER bulunabilir.

Jotaro Kujo ve arkadaşları sonunda ölümsüz vampir, Dio’nun bulunduğu Mısır’a ulaşır. Oraya vardıklarına takımlarına yeni bir üye, “The Fool” isimli Stand’e sahip köpek, Iggy de katılır. Ancak her birinin Eski Mısır tanrıları tarafından temsil edilen Stand’leri bulunan yeni bir Stand grubu Dio’nun emri ile Jotaro’nun grubuna karşı savaşmaya gelir.

Son savaşları yaklaşırken, Jotaro’nun annesini lanetten kurtarmak ve Dio’nun Joestar ailesi üzerindeki terör saltanatına son vermek için zamana karşı bir yarış başlar.

Kısaca

Yeni ve 3. JoJo, Jotaro Kujo’nun görülmesi ile birlikte JoJo evrenine Stand adı verilen güçler de katılır. Aslında bir insanın ruhunun biçimlenmiş hali olan Stand’lerin oldukça değişik, hatta korkunç güçleri bulunabilmektedir. Bu güçlere karşı savaşıp asıl rakiplerine ulaşmak ise Jotaro, Joseph, Kakyoin, Polnareff, Avdol ve Iggy’ye düşmektedir. İnsanlığı bu lanetten kurtarabilecek kişiler onlardır.

Daha önceki JoJo sezonlarının aksine çeşitli düşman sayısında artış ve aniden ortaya çıkan düşmanlar oldukça çoğalmıştır. Bununla birlikte elbette yardımcı karakterlere de ihtiyaç duyulmaktadır ve bu nedenle hikaye biraz daha şekil alıp tek kişinin hikayesinden çok, baş karakter ve arkadaşlarının hikayesine dönmeye başlar.

Yine dünyayı dolaştığımız bu hikayede her yerden saldırılar gelerek baş karakterleri durdurmaya çalışmaktadır. Bu sırada karakterler de zekalarını ve yeni güçleri Stand’leri kullanarak zorluklarla başa çıkmaya çalışırlar.

Şarkılar

Açılış / Opening (Part 1)

Açılış / Opening (Part 2)

Şimdilik JoJo no Kimyou na Bouken’den bu kadar. Anime tavsiyeleri ilerleyen yazılarda devam edecek. Takipte kalın.

Tüm Anime yazılarını okumak için buraya tıklayın.
Anime önerileri serisinin ilk yazısını okumak için ise buraya tıklayın.

Belph IV

Belph IV

Bir şey deniyorum...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments